Jump to content


Šta se gleda?


accuphase

Recommended Posts

Pogledao sam stari film Sase Petrovica: Bice skoro propast sveta. Film me je oborio sa nogu. Sada sam u poteri za ostalim filmovima naseg Crnog Talasa. Mnoge od njih sam gledao kao student ali ih se slabo secam.

Ovi holivudski filmovi, nakon ovog Petrovicevog, deluju kao los vic.

Link to comment
Share on other sites

Kada gledam "stare filmove" ukljucujuci i crni talas uvek me zapanji zelja autora (ujedno i hrabrost) da nesto naprave, kazu, poruce...
U to vreme to nije bilo lako, najmanja cena je mogla da bude nedodeljivanje sredstava, gubitak posla, karijere, nedobijanje stana...a moglo je i mnogo gore...
Medjutim, postojala je neka vrsta entuzijazma, hrabrosti, intelektualnog pregnuca po svaku cenu...
Danas je zaboravljeno da intelektualno zapravo znaci kriticki!
Po meni jedan od najboljih filmova nase kinematografije je film Mise Radivojevica KVAR.
Cesto se vracam tom filmu.
Malo reci kao rec KVAR mogu da opisu npr. danasnje stanje svesti kod ljudi...

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Kada gledam "stare filmove" ukljucujuci i crni talas uvek me zapanji zelja autora (ujedno i hrabrost) da nesto naprave, kazu, poruce...
U to vreme to nije bilo lako, najmanja cena je mogla da bude nedodeljivanje sredstava, gubitak posla, karijere, nedobijanje stana...a moglo je i mnogo gore...
Medjutim, postojala je neka vrsta entuzijazma, hrabrosti, intelektualnog pregnuca po svaku cenu...
Danas je zaboravljeno da intelektualno zapravo znaci kriticki!
Po meni jedan od najboljih filmova nase kinematografije je film Mise Radivojevica KVAR.
Cesto se vracam tom filmu.
Malo reci kao rec KVAR mogu da opisu npr. danasnje stanje svesti kod ljudi...

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 

Tacno tako. Tada su (doduse ne svi) reditelji videli film kao umetnost i pokusavali su da naprave umetnicko delo: znaci nesto sto je promisljeno i vizuelno i scenarijski. Potrosacko drustvo nije uzelo toliko maha kao sto je to danas slucaj, gde je sve postalo roba na kojoj se pare zaradjuju ili ne. Ako ne, onda si neinteresantan. To je dovelo do gomile gluposti koje se svakodnevno emituju i zagadjuju mentalni prostor cele planete.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, DejanM said:

Tacno tako. Tada su (doduse ne svi) reditelji videli film kao umetnost i pokusavali su da naprave umetnicko delo: znaci nesto sto je promisljeno i vizuelno i scenarijski. 

Има ту и 50% уплива политике, тј. ко се тада слагао или не са тадашњим дешавањима.

Из свега тога је и испливао "Црни Талас" јер тада није постојала опозиција власти, и не само филмској индустрији. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
On 11/24/2017 at 22:28, Spachek said:

 

 

Ovi preko Atlantika bi rekli za ovakve filmove Whitewash. Film je čisto bacanje prašine u oči. Što i ne čudi sobzirom o kakvoj je temi reč.

Ko želi da se bolje upozna sa njegovim pravim životom ja sam preveo ovaj dokumentarac pre nekoliko godina i postavio ga na mom kanalu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Filmadžije hilfe! Sinula mi scena iz filma i nikako da se setim naslova. Radi se o nekom propalom režiseru koji želi da se vrati u igri nekim filmom, pa sklapa finansijsku konstrukciju sa raznoraznim nemogućim likovima, primer kič bogataš koji želi da utiče na scenario i slično. Komedija, kraj 80-ih - sredina 90-ih, čini mi se. Aktere ne pamtim. Američki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...