Jump to content


Šta se gleda?


accuphase

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

'Round Midnight Bertranda Taverniera iz 1986 opisuje poslednje dane Lester Younga.

http://www.imdb.com/title/tt0090557/?ref_=nv_sr_1

Glavnu ulogu glumi Dexter Gordon a pored njega se u filmu pojavljuje citav niz jazzera u sporednim ulogama: od John McLoughlina, Tony Williamsa, Bobby Hutchersona, Wayne Shortera pa sve do Herbie Hanckocka, koji je napisao i muziku za film i za nju dobio oskara. Dexter Gordon je dobio nominaciju za oskara ali je njegova gluma u ovom filmu bila svojevremeno veoma dobro ocenjena.

Sva imena u filmu su izmisljena a i dogadjaji nisu bas verno preneti ali u principu se radi o alkoholom natopljenim danima koji je Young proveo svirajuci u Parizu, neposredno pre nego sto ce se vrativsi se u New York i bukvalno ubiti alkoholom. Ovaj film vas nece oboriti sa nogu ali delimicno docarava atmosferu alkoholom, jazzom i dimom ispunjenih dana i noci vrhunskog jazz saksofoniste.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Bili su i kod nas u okviru te turneje,superband na ponovnom okupu.Reklo bi se tezga u najavi,ali dobro su se zabavili i oni i mi u publici.Dobar koncert za hardcore jazz rock/fusion fanove.Uspeli su da podignu ljude na noge i dovuku ih ispred bine.Neuobičajeno za taj tip koncerta,zato i kažem hardcore fanovi.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, sondek said:

Bili su i kod nas u okviru te turneje,superband na ponovnom okupu.Reklo bi se tezga u najavi,ali dobro su se zabavili i oni i mi u publici.Dobar koncert za hardcore jazz rock/fusion fanove.Uspeli su da podignu ljude na noge i dovuku ih ispred bine.Neuobičajeno za taj tip koncerta,zato i kažem hardcore fanovi.

Nažalost nisam imao priliku vidjeti ih uživo,drago mi je da ima ljudi koji su ih čuli i uživali u svirci,po ovome šta sada gledam odlično su odradili posao.

Zanima me kakav je bio odaziv ? Jer primjećujem da zadnjih par godina barem kod nas pada interes ljudi za kvalitetnom svirkom,iako je i ovog ljeta bilo jakih imena na Jazz festivalima,pa je svejedno odaziv bio slab,dok zabavnjaci i turbofolkeri pune dvorane,šta je meni više nego komično.

Link to comment
Share on other sites

Bila puna sala.Slazem se da je pao interes za dobru muziku i da taj turbofolk polusvet puni sale,da je narod željan najprizemnije zabave.Ali ipak kad je ovakav vanserijski događaj Beograd uvek lako napuni salu.Ipak je to velik grad,a malo i mi sa strane dopunimo salu.Koliko znam na svim jazz festivalima kod nas se trazi karta više.Ja sam se ove godine malo opustio za novosadski sa kartama i dva dana pred koncert nisam mogao da nađem dve povezane karte u parteru pa smo kum i ja jedno veče zavrsili u parteru,drugo u dva razlicita reda.Mozda su neki koncertni prostori za jazz sad manji,prvi put sam recimo Metheny-a gledao u hali sportova,a druga dva puta u Sava Centru(3-3500mesta) ,ali za dobar koncert nađe se publike.Bude ponekad naravno i polupraznih sala,tad se baš loše osećam.Tad pomislim da su svi normalni ljudi zbrisali sa ovih prostora.Tako nam je kako je,al bar mi koji smo ostali ne smemo da zaobilazimo kuturu.To bi samo značilo da smo potpisali kapitulaciju turbofolkerima.Nedamo se tako lako.

Uzivaj u koncertu,verujem da je odlično snimljen,a i sa pravog je mesta.Voleo bih nekad otići tamo,kao i na Umbria jazz festival.Bože zdravlja,biće i to.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, sondek said:

Uzivaj u koncertu,verujem da je odlično snimljen,a i sa pravog je mesta.Voleo bih nekad otići tamo,kao i na Umbria jazz festival.Bože zdravlja,biće i to.

Hvala,uživam,dobra produkcija,ta mjesta je i meni želja jednom posjetit.

Ljetos je bio u Rovinju Joshua Redman,odličan koncert,kupili smo karte za stajanje,a na kraju smo ipak sjedili koliko slobodnih mjesta je bilo za sjedenje,Marius Neset Opatija slična situacija...Matija Dedić i Vasil Hadžimanov su uspjeli rasprodat sve,a lani su Volcán napunili veliku pozornicu skoro do kraja,srećom većina zbivanja je ljeti pa i dosta turista dođe na takve svirke,pitam se da nema njih kakva bi bila prava situacija.

U subotu moram na frendovu momačku,već se sada znojim jer odprilike znam i kakva će se muzika konzumirat :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...