Jump to content


Šta se gleda?


accuphase

Recommended Posts

On 5/20/2023 at 7:33 AM, Iron man said:

Ima li nešto bez pucanje, jurenje s kola, politički nekorektno ( bez crnca, crnkinju, belca, belkinju, samo zbog korektnosti), da se posle gledanje osećaš opušteno i zadovoljno a ne frustrirano, uznemireno i hiperaktivno? 

Ne iz Muriku. Evropska škola. Prag, Francuzi, Španci, Talijani? 

Ala "Muži v nadeži", "Intouchables", "Kika", "Meso", "Habla me". 

Stariji ali jako dobar:

https://www.imdb.com/title/tt1064932/?ref_=ext_shr_lnk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Za poznavoce biciklizma, dok traje Tour d F. do nedelje.   Pobednik se zna od juce. Kraj. Tour je jedan i jedini. Kao i Sony reklama. The one and only.

Izuzetno odradjen dokumentarni film. Gledam  4K Dolby Vison. Savrsena slika i ton. Savrseno sve. Preporuka.

Tour de France: Unchained | Netflix Media Center

Link to comment
Share on other sites

Odgledao danas prve dvije epizode. Nisam uopće impresioniran i vjerojatno dalje neću ni gledati.

Ne znam, možda se radi o tome da sam gledao već nešto dokumentraca o biciklizmu, pratim TdF zadnjih +20 godina, sve to što danas vidjeh mi je poznato, pa mi ovaj ne nudi ama baš ništa novo (osim nešto kadrova koji nisu bili u prijenosu), i odrađen je nekako u američkom stilu - samo fali dvoboj pištoljima na kraju etape, ali ga zamjenjuje montaža filma primjerenija foršpanima filmova nego dokumentarcu. 

Veći gušt mi je odgledati jednu prosječno zanimljivo etapu uživo, nego ovo.  

 

Dakle, bolje da sam reprizirao ono što prvotno mislih... 

658111-le-bal-des-folles-de-melanie-laurent-sur-amazon-prime-video-la-bande-annonce.thumb.jpg.00cabb5d8a8ccebbdd50f3bf86d8d25f.jpg

Francuski film (da ostanemo u zemlji TdF-a) meni vrlo zanimljive tematike i uz to odličan soundtrack koji ga prati. Dovoljan dobar da ga idem drugi put pogledati u relativno kratkom roku, a takvih nema baš previše.

Link to comment
Share on other sites

Tour i ja pratim isto kao i ti , vise od 20 godina. Giro pre, a posle Vuletu. Klasike da  ne spominjem.  Apsolutno sve, kao sto cu i danas.

Inace vise kadrova nije bilo u live prenosu. Nebitno. Bitno je da se obrce.

Fotka za danasnju zadnju etapu. Sutra piju sampanjac.

image.png.f9eebf9a01d03ee6932f24c11dc8388d.png

Link to comment
Share on other sites

Kao što si rekao, gotovo je. Inače bi je gledao, ali radije ću gledati F1 kvalifikacije :)

Uostalom, nagledao sam se Toura od 1999. tako da mi više ni fenomenalna režija, fotografija, općenito produkcija prijenosa nije tako neodoljiva. Čak ne moraš ni poznavati biciklizam, ne mora te ni zanimati da bi uživao u prijenosu - rangu ponajboljih dokumentaraca + još imaš i utrku. 

A ajde kad smo malo okupirali temu, nisam gledao ovih dana, ali sam ga pogledao vć jedno 2-3 puta. Igrani film za ljubitelje biciklizma. U glavnom ulozi Sherlock Holmes :lol:

Djelomični biopic o Graeme Obreeu, čovjeku koji je 2 puta rušio svjetski rekord na 1 sat. Odličan film. Meni daleko najbolji igrani film na temu biciklizma, iako je ovdje riječ o drukčijem tipu natjecanja. O čemu je i lakše napraviti (dobar) igrani film.

p165133_p_v8_ae.jpg.dcd5d2bdbee810fa3331e57e78ee2e17.jpg

Link to comment
Share on other sites

Oppenheimer.JPG.d110f9326b950be1b8650ad98f238290.JPG

Nisam izdržao. Otišao sam drugi dan prikazivanja. Odličan film Kristofera Nolana o kontraverznom naučniku, tvorcu atomske bombe. E sad, dugačak je. Tri sata. Treba naterati sebe. Napravili su pauzu od 15 minuta na polovini filma, ali ipak je dugačak. Zvuk je odličan. Dobra gluma Kiliana Marfija, Emili Blant................

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ivanp said:

Oppenheimer.JPG.d110f9326b950be1b8650ad98f238290.JPG

Nisam izdržao. Otišao sam drugi dan prikazivanja. Odličan film Kristofera Nolana o kontraverznom naučniku, tvorcu atomske bombe. E sad, dugačak je. Tri sata. Treba naterati sebe. Napravili su pauzu od 15 minuta na polovini filma, ali ipak je dugačak. Zvuk je odličan. Dobra gluma Kiliana Marfija, Emili Blant................

Kakav je film u etičkom smislu?

Link to comment
Share on other sites

Sasvim OK. Tri sata posipanja pepelom bi uništila priču, ali ima sasvim dovoljno elemenata, pre svega u Openhajmerovom teškom osećanju krivice.  Verovao je (a i mnogi drugi saradnici) da oružje pravi da bi zaustavio naciste. Političari su kao što to uvek biva mislili sasvim drugačije.

Link to comment
Share on other sites

Gledao i dosadan je. Prespavao sam prvu polovinu.

Ko zna koji je ovo film na istu temu.... Ništa ne pere USA jer su ostali jedina zemlja, nacija, soj.... koji je upotrebio A bombu. Dok istu ne prime na svoje tlo mršupičkumaterinu....

Mogu svi da kukaju nad teškom i sumornom sudbinom R.Openhajmera koliko oće, zabole me.

Mnogo više mi leži Stonov dokumentarac o USA istoriji tog perioda nego ovo.

Čekam Barbi da odmorim mozak!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...