Jump to content


Šta se gleda?


accuphase

Recommended Posts

47 minuta ranije, Vlajo said:

Što se Matrixa tiče, da li sam ja jedini kome ceo serijal Matrix nema nikakav smisao, niti mi je jasno uopšte o čemu se radi i koja je poenta filmova? 

Ima smisao i te kakav, posebno prvi deo koji je vrh ledenog brega, postavio standarde u mnogim elementima koje mnogi i sad kopiraju, kontrola populacije, genetski inžinjering, upravljanje mozgovima, savremeno robovlasničko društvo itd. Drugi i treći deo su odradjeni na zahtev fanova, imaju neku priču koja se nastavlja i predstavljaju jednu zaokruženu celinu.

4.deo čist marketing, tanka i plitka priča, pola filma reprizirane scene, neubedljivo, gluma jadna, nonsens, razočarenje....

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Vlajo said:

Što se Matrixa tiče, da li sam ja jedini kome ceo serijal Matrix nema nikakav smisao, niti mi je jasno uopšte o čemu se radi i koja je poenta filmova? 

Ниси једини, мени лично су тешко срање. Ако је поента у ефектима онда ок.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, giZ_Mo said:

Ниси једини, мени лично су тешко срање. Ако је поента у ефектима онда ок.

Tako svako kaže ko se nije udubio i nije pohvatao Matrix i pročitao sam negde jedan komentar "nije film na prvo gledanje" i to potvrdjujem na svom primeru, pred bombardovanje '99 sam kupio dvd player i nisam imao tad dvd filmova nešto. Posle bombardovanja isli smo u neku šverc turu u Segedin i tamo kupim prvi deo Matrix, bio 60 maraka🤑

Dodjem kući, pustim i odgledam i ništa mi nije bilo jasno. Sutra pozovem lege i zajedno gledamo, jedni drugima objašnjavamo al odgledao sam posle par dana i treći put. U to doba taj film je bio revolucija, ideja, gluma, kostimografija, poruka i pouka i sve što sam rekao u gore navedenom postu da ne ponavljam. i sad se nekad zamislim da ne živimo u nekoj matrici, neko upravlja našim životima, gomila ljudi hodaju kao hipnotisani, kroz život idu zombirani,ovo je kao sloboda neka i na kraju shvatiš da si slave.

Odgledajte trilogiju, preporuka, prvi deo detaljno, s razumevanjem, ovaj četvrti ne gledajte, ne bacajte 2 sata života, razočaraće te se.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, petarjovic said:

i sad se nekad zamislim da ne živimo u nekoj matrici, neko upravlja našim životima, gomila ljudi hodaju kao hipnotisani, kroz život idu zombirani

Јел си ово сам смислио или ти је неко помогао?

Реци да се шалиш!

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, petarjovic said:

gomila ljudi hodaju kao hipnotisani, kroz život idu zombirani

Koliko ih se nagledam po ulicama, vozeći moj El. Troti :) Hoda biciklističkom stazom, gleda pravo i ide pravo na mene, kao da nisu prisutni. Što bi se reklo "UNPLUGGED"

A ima i onih sa telefonima koji gledaju u horizontalno postavljen ekran snažno koračajući kao da imaju radare oko sebe, ali naravno nemaju pojma gde se nalaze i koliko ne artikulisano se kreću. Ovi zabuljeni me potsećaju na kraj Vendersovog filma "Until The End of The World"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

https://www.imdb.com/title/tt1745960/

Top Gun Maverick - preporuka, ukratko film je meni bio jako zabavan i pravi sentimentalni trip i kao takav zaslužuje preporuku. Sa druge strane ko hiće može naširoko da razmišlja i da diskutuje o dubljem značenju ovog filma ali je mene kupio od prve uvodne špice i muzike u pozadini. 

Sa druge strane vredi napomenuti da nisam nepristrasan pošto sam neko ko se interesovao za avijaciju dosta dugo.

https://tangosix.rs/2022/14/06/top-gun-maverik-cinema-davions-u-jedinstvenom-obliku/

https://tangosix.rs/2022/07/06/analiziramo-sposobnosti-pvo-sistem-super-neva-u-filmu-top-gan-maverik/

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...