Jump to content


Šta se gleda?


accuphase

Recommended Posts

55 minuta ranije, džonibigud said:

Ima ih u nekim turističkim mestima u Grčkoj. Mislim da Polihrono ili Pefkohori imaju i Platamon, za druge ne znam, jeste mnogo lep osećaj. 

Ima i na Skopelosu ali se pusta samo jedan film, Mamma Mia! posto je tamo sniman film. :D

Link to comment
Share on other sites

da li se neko seća od vas/mojih vršnjaka vremena kada su postojali bioskopi na otvorenom, tzv. Kino-bašte? 

Meni najbolja atmosfera za uživanje u filmu, pod letnjim zvezdanim nebom, uz pivo, cigaretu...

Podsetila me i tema a i Nišvil sa projekcijom filmova pod slobodnim nebom na tvrđavi...

 

Secam se. Hvala ti sto si to pomenuo i podsetio na ta lepa vremena. Recimo Letnja Pozornica u Ivanjici, zatim u Baosicima je postojao vaterpolo stadion u moru gde smo preko dana igrali vaterpolo a nocu su bile projekcije na ogromnom platnu koje se nalazilo sa morske strane a tribine su bile na kopnu...

 

Secam se i da se pusilo u starim bioskopima, sad da li je to bilo na mufte ili dozvoljeno vise ne pamtim.

 

Da dodam da su se po unutrasnjosti veliki koncerti organizovali u ogromnim fabrickim halama tamo 70-ih. Tako sam gledao Lea Martina, Djordja Marjanovica...

 

Link to comment
Share on other sites

Secam se velikih bioskopskih sala. Odeon, Kozara, itd. Nekako kao kroz maglu secam se da je sve nekako bilo mnogo vise dostojanstveno ako se tako moze reci? Grckalica je bilo sigurno, ALI u mnogo manjoj meri. Nekako su ljudi bili vaspitaniji i pakovali otpatke u kese pa posle bacali u kantu za djubre? Garderoba je bila drugacija, nikom nije padalo na pamet da ide u trenerci u bioskop. Tako nesto je bilo nezamislivo bez obzira na socijalni status ili zarsenu skolu. Tada su se i nepismni ljudi neuporedivo pristojnije ophodili, ponasali u drustvu, bili cisti i opeglani i nisu svuda bacali djubre... Ako ides sa roditeljima ponasanje je bilo od vitalnog znacaja. Potpuno neprihvatljivo je bilo bilo kakvo bacanje papirica. Semenke i kokice su bile apsolutno zabrajene stvari. To je nesto sto se radilo na utakmicama recimo uz nezaobilazne jabuke prelivene onim crvenim secernim rastvorom.

A na moru - bioskopi na otvorenom. Letovanja su trajala minimum 15dana, svako vece vecera u restoranu (cale bio siroke ruke...) posle toga bioskop na otvorenom...

Kod bioskopa je glavna fora da sala bude sto veca kao i platno. Sto popunjenija to bolje. Naravno i dobar film, Normalno kozna sedista a ne ova sranja... Mada posle takvog izlaska i filmovi su delovali neko bolje? Ne svidjaju mi se sinepleksi bas zbog toga sto su male sale. A dubreta, papirica, semenki, kokica, flasica d sokova, limenki - pa mislim da je za sve to potrebno nekoliko onih velikih kesa za djubre.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

https://www.imdb.com/title/tt0087414/

 

Uživah gledajući ovaj film. Debitantska rola Tima Rotha. Odlična glumačka postava. Ipak iznad svega fenomenalan soundtrack koji je radio Paco De Lucia. Kao i odlična saradnja Erica Cleptona i Rogera Watersa u uvodnim numerama vezanim za radnju filma koja se odvija u Engleskoj.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sinoc je u Becu prikazan premijerno najnoviji film Borisa Malagurskog: Tezina Lanaca 3. To je bila samo 1 projekcija i neizvesno je da li ce ih biti jos. To je istovremeno i pocetak turneje po Evropi ovog filma nakon njegovog prikazivanja po Americi. Ovaj film bi se mogao svrstati u zanr angazovanih dokumentarnih filmova iako traje preko 2,5 sata. Film je prilicno zestok.

Planirano je da se film prikaze i u Srbiji i trebalo bi da pocne da se prikazuje po gradovima Srbije pocevsi od Januara ili Februara iduce godine. Medjutim, ja nisam siguran da ce vlast dozvoliti njegovo prikazivanje zbog zestoke kritike politickog vrha Srbije a pre svega AVa. To ostaje da se vidi ... U svakom slucaju idite i pogledajte film ako vam se za to ukaze prilika.

Cinjenice iznete u ovom filmu meni nisu bile nepoznate i za mene u njemu nije bilo velikih iznenadjenja. Ipak, kada se te cinjenice poredjaju tako jedna pored druge, onda izadjete sj*ani sa projekcije, kao da ste kopali ceo dan ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...