Jump to content


Šta se gleda?


accuphase

Recommended Posts

13 hours ago, giZ_Mo said:

Наравно, најбољи су.

 

Филмове гледам искључиво са флеша.

Pa nema veze, ali prevod ćeš naj lakše dobiti onako kako sam rekao u tom postu jer ti daje opciju ili da ga učitaš ili da ga sačuvaš na kompu.

Link to comment
Share on other sites

Ako su Ti bioskopi u BGu reper kvaliteta, onda sazaljevam slucaj.
Šta fali Cineplex salama u Beogradu? Stvarno pitam pošto nisam bio u boljim, ne računajući poneki IMAX u inostranstvu. Nivo crne nije nešto, to je glavna zamerka koju imam, ali ne znam da li uopšte projektori to mogu bolje. Ni zvuk nije vrhunac suptilnosti ali za filmove zbog kojih obično idem u bioskop je odličan.
Link to comment
Share on other sites

Lićno sam davno prestao da posećujem bioskope. Loš kvalitet slike i zvuka. Sve to imam bolje kod kuće.

Ono što najviše zameram bioskopu je, izvin'te na izrazu, stoka koja jede, priča, šamara ekrane i ostavlja đubrište iza sebe posle predstave.

Ajd, ok, ponekad odem sa čerkom da gledamo najnoviji crtić. U povratku mi uvek "naredi" da ga ukrademo, zna ona več dobro gde, i

da ga u miru pogledamo u HD ili UHD kvaliteti slike, sa sve DD, DTS HD ili Atmos zvukom.

O jeftinijem pivu i pauzi za WC neču ni da pričam...

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, garson said:

Mnogima je to sasvim ok i prihvatljivo. Meni je to i razumljivo, ne loze se svi na to. :)

Мени је сасвим довољно ово што имам, а с обзиром да сам скроман боље ми није ни потребно. Можда бих волео да су XXX филмови са бољом резолуцијом :plakanje али и овако схватам фабулу радње. :wub:

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, alenvprekršku said:

Lićno sam davno prestao da posećujem bioskope. Loš kvalitet slike i zvuka. Sve to imam bolje kod kuće.

Ono što najviše zameram bioskopu je, izvin'te na izrazu, stoka koja jede, priča, šamara ekrane i ostavlja đubrište iza sebe posle predstave.

Kuuuku zar u Sloveniji tako nešto!? :)

Sećam se daleke 2001-ge godine. Bio sam u Ljubljani u Koloseju, ako se i sada tako zove. Prvi Cineplex koji sam posetio do tada (mislim da je bio upravo otvoren, koji mesec ranije). Bio sam ozbiljno impresioniran konceptom objekata, parkirališta i celokupne šoping zone u čijem sklopu je i Kolosej.

Sav uzbuđen od utisaka godinu dana sam sklapao kockice i konačno predložio svom mentoru da obradim objekat u vidu cineplex-a za završni diplomski rad. Tek krajem 2002 godine  pojavio se prvi objekat slične MOL koncepcije u vidu Merkatora na Novom Beogradu, ali i dalje nije postojao bioskop sa više sala namenski posvećen filmu.

Sve u svemu budi uspomene i lepa sećanja. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, alenvprekršku said:

Lićno sam davno prestao da posećujem bioskope. Loš kvalitet slike i zvuka. Sve to imam bolje kod kuće.

Ono što najviše zameram bioskopu je, izvin'te na izrazu, stoka koja jede, priča, šamara ekrane i ostavlja đubrište iza sebe posle predstave.

Ajd, ok, ponekad odem sa čerkom da gledamo najnoviji crtić. U povratku mi uvek "naredi" da ga ukrademo, zna ona več dobro gde, i

da ga u miru pogledamo u HD ili UHD kvaliteti slike, sa sve DD, DTS HD ili Atmos zvukom.

O jeftinijem pivu i pauzi za WC neču ni da pričam...

Moj čovek

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, zflazar said:

Ne fali mu ništa.

Cineplexx u Nišu je odličan. Repertoar je po meni najbitniji. Što se tehničkog dela tiče  i zvuk i slika su na zavidnom nivou. Pravo je uživanje otići i pogledati dobar film. Taj osećaj NE može da zameni ništa kod kuće. E sada cena karte nije mala pa to odbija jedan deo publike što možda i nije loše. Meni ne smetaju ostali dok gledam film, skoncentrisan sam, mogu da jedu i piju do mile volje... :)

Link to comment
Share on other sites

da li se neko seća od vas/mojih vršnjaka vremena kada su postojali bioskopi na otvorenom, tzv. Kino-bašte? 

Meni najbolja atmosfera za uživanje u filmu, pod letnjim zvezdanim nebom, uz pivo, cigaretu...

Podsetila me i tema a i Nišvil sa projekcijom filmova pod slobodnim nebom na tvrđavi...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...