Jump to content


Šta se gleda?


accuphase

Recommended Posts

19 sati ranije, perodeformero said:

Goxy, mnogo si jadan...imam preko 50 godina.Nego, u kojoj si se od nomenklatura pronašao?

što ne pročita mišljenje gore iznad trottera i dude, ono što sam ti objasnio film je loš i mnogo ljudi misli kao i ja a ti odgledaj još jednom od 3 sata dosadnjakovića tarantina ako si jadan nebio zaljubljen u taj film koji je predugačak smoriš se da ga gledaš jedino zadnjih pola sata je zanimljivo manje više ali mogao je da bude upola kraći . ovako čekaj ti directori cut možda bude i 4 sata pa se smaraj još i više .

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2016 at 18:58, dude said:

Sebe smatram potpunim laikom u smislu filmske kritike, ovo kažem kao običan gledalac za koje se valjda filmovi i prave.

 

nači, za neobične gledaoce filmova nema?! uzgred - ne precenjuj uticaj publike na režiju.. kod producenata je drugačije, ali ni oni nemaju fascinaciju "običnim" gledaocem, više im je stalo do masovnosti.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, goxy62 said:

odgledo sam do pola, prilično dosadan i nezanimljiv ono tugaljiv već vidjeno više puta prežvakana tema o obolelom od raka i bla bla.

Evo ti onda nešto originalno i avangardno:

 

Na film me je podsetila izložba ruske avangarde, gde je jedan deo bio rezervisan za radove na filmu, pozorištu, plakatu, itd...

Zanimljivo da je Andrija Maurović, jedan od pionira stripa na ovom podneblju (i u Evropi) i svakako jedna od najsnažnijih autorskih figura sa ovih prostora radio strip po istom literarnom predlošku. Nije isključeno da je znao i za film.

 

053.png

http://www.rastko.rs/strip/1/zupan-draginicic_1/am-doajen.html

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je jos neko zakacio na Festu novi film Ramin Bahranija 99 Homes, voleo bih da cujem utiske.

Hateful 8 mi je interesantan, ali slabiji i od IB i od Djanga. Tesko je za poverovati da to moze da se kaze za Tarantina, ali po prvi put mi je za neki njegov film pala na pamet rec neinventivno:/ Istvudov Unforgiven je za klasu cistiji u izrazu, precizniji i upecatljiviji. Naravno, zao mi je sto film nemamo prilike da pogledamo sa 70mm filmske trake.. prijatelj koji zivi u Montrealu kaze da to izgleda neverovatno. 

Link to comment
Share on other sites

On 3/13/2016 at 22:02, ras said:

Evo ti onda nešto originalno i avangardno:

 

Na film me je podsetila izložba ruske avangarde, gde je jedan deo bio rezervisan za radove na filmu, pozorištu, plakatu, itd...

 

Film je odlican, izlozba je bila bruka!!! 

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, box said:

Film je odlican, izlozba je bila bruka!!! 

Da, izložba me pokrenula na mnogo različitih načina.

 

Recimo, meni su bili fascinantni crteži Sergeja Ejzenštajna, posebno za Magbet. Slice ubica i lejdi Magbet toliko su sugestivne da sam naredni dan kupio knjigu i ponovo pročitao dramu.

Istina je da već neko vreme sazreva ideja da Šekspira ponovo čitam, kao i da sam planirao da odgledam ovu aktuelnu ekranizaciju Magbeta (bila kandidat za oskara, ili se varam?). Zapravo, seo sam da u društvu pogledam film, ali mračni i spori uvod nisu dobro legli u jedno nedeljno veče, pa je gledanje odloženo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 3/21/2016 at 15:53, hdejan said:

jel gleda neko seriju 11/22/63 po romanu S. Kinga, valja li nešto?

Odgledah je, nisam oduševljen...Mnogo opštih mesta, dobro poznata priča začinjena melodramatikom.

Za ljubitelje Kinga, u poslednjoj epizodi ima jedan detalj iz njegovog drugog (mnogo bolje) ekranizovanog dela... :)

I džabe su na internetu "najhajpovali" James Franca.

 

Ali zato četvrta sezona House of cards odlična. Mnogo bolja od prethodne. Videćemo kako će se Underwood-i izvući, pogotovu što sledeću sezonu neće pisati  Beau Willimon.

Link to comment
Share on other sites

On December 23, 2015 at 10:38, acazr said:

Spremno za večeras skoro tri sata Tarantino vesterna.

file_124845_0_Eight-Cast-bar.jpg

Bolje da je postao serijski ubica nego sto je me ubio ovom baljezgarijom i lose odreziranom kombinacijom petparackih prica i ulicnih pasa...

 

Never again!:angry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...