Jump to content


Šta se gleda?


accuphase

Recommended Posts

7 sati ranije, treciprogram said:

@zveroguster Naravno da ljudi vole i kivi i banane, ovo je bilo samo mojih 5 para, a i granice razuma su relativna stvar.:) Drugo, ako bismo ulazili u neku polu ozbiljnu analizu filma uopste, siguran sam da bi jako brzo utvrdili kako termini kamera, montaza, reditelj, imaju za svakog od nas drugacije znacenje, a to vec u zavisnosti od individualnog obrazovanja, interesovanja i iskustva. Na posletku, imamo i finalni cin ocenjivanja, koji je sam po sebi strasno problematican, a koji ukljucuje sve ranije pobrojano i jos preko puno nepoznatih faktora (@trotter je fino naveo raspolozenje npr). Sve u svemu, slozena je to igra i moze lako da se zaluta.:)

@perodeformero Poster i severnjacka priroda me je odmah asocirala na The Deep, film koji potpisuje Islandjanin Baltazar Kormakur, iz 2012-te. 

 

Ma dobro de, necemo sad zvati g. Zelenovica da arbitrira, radi se ipak o individualnom dozivljaju filma gde se vise individua (od onih koji su glasali) slozilo da je film mnogo bolji nego sto je losiji.

E sad, tebi je film bas los i ja nemam problem sa tim dokle god ti stojis dobar iza toga.

 

Inace, onaj "Talas" mi je totalni promasaj, doduse ima i lepih momenata a jedan od njih je recimo mama-ubica...

Link to comment
Share on other sites

http://www.joblo.com/movie-news/quentin-tarantinos-the-hateful-eight-hits-blu-raydvd-in-march-155

upravo odgledao zadnji Tarantino movie HATEFULL EIGHT  mislim da je ovaj put podbacio film je prilično dosadan osim izvrsnih KURT RUSSELL I WALTON GOGGINSA  nezaslužuje vaših 3 sata vremena  ocena 3- podseća na neku pozorišnu predstavu dramu.

Link to comment
Share on other sites

videćemo kad još neko odgleda pa da kaže svoj sud, a ti si od onih koji imaju nizak prag tolerancije o kvalitetu filmova po principu daj šta daš samo da se nešto odgleda doduše kakvi su poslednjih godina filmovi naravno da je tebi ovaj odličan.

Link to comment
Share on other sites

57 minuta ranije, zveroguster said:

Film je odlican, vredi svaki minut vaseg dragocenog vremena. 

Film je fenomenalan, ali uvek ima ljudi koji ne kapiraju, ne vole Tarantina, vole da kontriraju, ili nemaju elementarno znanje o filmskoj umetnosti i procesu stvaranja iste.Evo recimo, mojoj ženi se ne dopada film, jer nije baš ljubitelj Tarantina, kaže da ima puno nasilja, a ona je nežna suptilna dušica, umetnik, pa joj ne leži takav izričaj™.

Meni se recimo, dopao svaki detalj filma, od taman koliko je potrebno dugačke uvodne scene, do jednog od najkrvavijih filmskih scena masakra, sa sve lomljenjem o stub Martin gitare.Muzika za Oskar, a da, baš je Morikone dobitnik, Semjuel po navici na najvišem standardu, Kurt Rasel klasika bolid, Dženiferka dokazala da je oduvek bila jedna od najubedljivih glumica, Goggins genijalno osveženje, koje udara trešnjicu na savršenoj tortici filma.Bruce Dern, Tim Roth i M.Madsen u pomenutoj ekipi, mogu samo da podignu ukupan utisak i kvalitet filma za tri nivoa.

Ako neko nije shvatio, ovo je možda jedan od najboljih Tarantinovih filmova.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goxy62 said:

http://www.joblo.com/movie-news/quentin-tarantinos-the-hateful-eight-hits-blu-raydvd-in-march-155

upravo odgledao zadnji Tarantino movie HATEFULL EIGHT  mislim da je ovaj put podbacio film je prilično dosadan osim izvrsnih KURT RUSSELL I WALTON GOGGINSA  nezaslužuje vaših 3 sata vremena  ocena 3- podseća na neku pozorišnu predstavu dramu.

Uuu, ako podseca na teatar to je onda nesto za mene...

Link to comment
Share on other sites

Meni se nije svideo. Moguće da je razlog što u trenucima gledanja nisam bio raspoložen za film a ipak sam "samosilovao" da gledam, ustvari, verovatno je to. Sigurno je da ću morati da ga odgledam ponovo, nema druge, vidim da me svi kojima sam rekao da mi se nije svideo gledaju čudno i prave korak unazad ko da sam radioaktivan. Ja sam u tome protumačio potvrdu za moj utisak više od bilo svega ali nema veze, svakako nije prvi put a ni poslednji da grešim, a i za to me zabole južno od pupka.

Moje mišljenje o Tarantinu je da su mu filmovi bili bolji na počecima nego u ovoj fazi režisera koji je postao žanr i čiji filmovi se ne mogu posmatrati kao ostali filmovi. Mislim da mu je to najveći problem, tj. verovatno njega boli lakat za to a meni je problem što Tarantina smatram za previše bitnog režisera. Njegov uticaj na film, ono što je posle prvih radova prihvatilo i do negledljivosti pokušavalo da kopira milion i po drugih režisera, je ono zbog čega ga ustvari ne volim. Napravio je prvu pizzu i onda su svi ostali počeli da prave na osnovu prvobitnog recepta dok na kraju nije ostalo ništa jestivo. Mislim, nije da je on za to kriv ali eto tako nekako.

Nije mišljenje o filmu nešto što se ne menja vremenom, trenutno sam u fazi da ga ne volim i da bih bio zadovoljniji da je prestao da pravi filmove pre početkka dvehiljaditih.

 

Mojih 2 centa, ništa posebno, ne obazirite se, verovatno bulaznim.

Link to comment
Share on other sites

Evo, skupih i ja hrabrost da izjavim da mi se film nije dojmio. Sebe smatram potpunim laikom u smislu filmske kritike, ovo kažem kao običan gledalac za koje se valjda filmovi i prave.

Iako iskreno žalim što nisam ukapirao film, nemam nameru ponovo da ga gledam B)

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, perodeformero said:

Ako neko nije shvatio, ovo je možda jedan od najboljih Tarantinovih filmova

verovatno nisi shvatio ili nisi pažljivo pogledao ili si bio mnogo mali da shvatiš ostale njegove filmove pogotovo prva 4 koja su remek dela u svojoj kategoriji. Ponavljam ovaj poslednji je dosadan sve je moglo da se ispriča u jedan i po sat a ne 3 sata dijaloga i smaranja u jednoj kući . Čak je i predhodni Djiango bio mnogo bolji u svakom pogledu . Pa i muzika Enia Moriconea ništa posebno imao je on mnogo boljih melodija.

za tebe naprimer jedno remek delo

Inglourious_Basterds_red_drawing (Medium).jpg

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, goxy62 said:

verovatno nisi shvatio ili nisi pažljivo pogledao ili si bio mnogo mali da shvatiš ostale njegove filmove pogotovo prva 4 koja su remek dela u svojoj kategoriji. Ponavljam ovaj poslednji je dosadan sve je moglo da se ispriča u jedan i po sat a ne 3 sata dijaloga i smaranja u jednoj kući . Čak je i predhodni Djiango bio mnogo bolji u svakom pogledu . Pa i muzika Enia Moriconea ništa posebno imao je on mnogo boljih melodija.

za tebe naprimer jedno remek delo

Inglourious_Basterds_red_drawing (Medium).jpg

Verovatno najslabiji Tarantinov film.

 

Osmorica su vrh!

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2016 at 15:37, goxy62 said:

videćemo kad još neko odgleda pa da kaže svoj sud, a ti si od onih koji imaju nizak prag tolerancije o kvalitetu filmova po principu daj šta daš samo da se nešto odgleda doduše kakvi su poslednjih godina filmovi naravno da je tebi ovaj odličan.

Shite!

18 sati ranije, dude said:

Na svetu je toliko nepravde..

Pih, mojih 6 cekina .

Vau!

 

17 sati ranije, ras said:

Verovatno najslabiji Tarantinov film

 

Najverovatnije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...