Jump to content


Šta se gleda?


accuphase

Recommended Posts

Gledao Edge of tomorow... Kad sam prvi put video poster Toma u egzoskeletu definitivno sam bio skeptik i oÄekivanja su mi bila priliÄno niska, naroÄito posle Obliviona, no ispade na kraju sasvim vrlo solidan blokbaster, odliÄan za uz par tamnih Erdingera i pogaÄice sa Ävarcima. 

 

wildcart: 'mesto pogaÄica i piva može kuvano vino i peÄeno kestenje, proverena kombinacija, naroÄito kad je napolju minus.  :blah

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Unsere mutter, unsere Väter  http://www.imdb.com/title/tt1883092/

 

WW2 iz nemackog ugla. Prilicno realno, serija iz tri epizode,prati sudbinu 5 drugara iz detinjstva, dva brata Nemca, dve Nemice i Jevrej, koje rat odnosi na razne strane. Brutalne scene borbi,Wehrmacht vojnici koji za promenu spikaju nemacki a ne engleski i vrlo visoka ocena na imdb-u 8.5.

Meni vrlo svideti,preporucujemo :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ne gledam trejlere odavno, sem kad mi neko baš pusti jer je glupo da žmurim u društvu. Trejleri su reklame. Više cenim pisanu preporuku, po mogućstvu sa više strana, što u vreme foruma, blogova i raznih filmskih sajtova nije teško naći. Ovo ću da gledam.

Link to comment
Share on other sites

Silom prilika ( autobus, TV ispred mene, ne mogu a da ne gledam) odgledah film cija je jedna scena na sledecoj slici.

all-car-movies-or-list-of-car-movies.jpg

Uzasno naivna prica, iskonstruisan zaplet, akcione scene  bez imalo logike  i realnosti. Preforsirane  akcione scene jurnjave kolima.

Okrecem glavu, gledam kroz prozor u mrak  ali ne vredi. Nikako da izbegnem film. Mucenje.

Najzad se  nekako zavrsi. Olaksanje. :heat

Kad ,  ne lezi  vraze, pocinje drugi film. Nastavlja se tamo gde je prethodni stao. Jeeeeebote pa ovo je serial.

Isti kretenski zaplet, odsustvo grama realnosti, jurnjava ulicama, aaaaaaaaaaa :evil:

Srecom stigoh na odrediste pa ne moram dalje da gledam.

 

Svaka cast onome  ko ima toliko vremena za gubljenje da  gleda  ovakve filmove.

Link to comment
Share on other sites

Ponajmanje je tu u pitanju vreme za gubljenje. Nazalost, ali tako je to. Ne samo za filmove.

Mislim da ne trebati gledati na los globalni "ukus" kao na nesto karakteristicno samo za sadasnje, moderno doba. Pretpostavljam da je uvek, u vecini populacije, preovladavao los ukus glede filma, muzike i umetnosti uopste. Za buducnost je uvek ostajalo vrednog materijala u promilima, kad se sav Å¡ut proseje kroz vreme. Kvalitet je redak kao plemeniti metal.

Link to comment
Share on other sites

Ne gledam trejlere odavno, sem kad mi neko baš pusti jer je glupo da žmurim u društvu. Trejleri su reklame. Više cenim pisanu preporuku, po mogućstvu sa više strana, što u vreme foruma, blogova i raznih filmskih sajtova nije teško naći. Ovo ću da gledam.

 

Slazem se da trejleri cesto hoce da prevare. Iz celog filma izvuku par najatraktivnijih scena, sve to izmiksaju i coveku se ucini da je to dobro. Onda pogledas film i zaspis na pola. Ne postoji ipak nikakav rizik da ces zaspati na pola ove serije. Smatrao sam da pogledas trejler cisto informativno, kao mali bonus na preporuku. BTW ako si kojim slucajem ljubitelj filmova iz WW2 poput mene preporucio bih ti i americki (iako sam apsolutno neljubitelj americkih ratnih filmova) film

When trumpets fade   http://www.imdb.com/title/tt0135706/   Definitivno jedan od najbrutalnijih i najsurovijih filmova iz WW2 koje sam gledao. Snimljen inace po istinitoj epizodi sa kraja ww2 kad su se vodile krvave borbe izmedju Amera i Nemaca u sumskom kompleksu Hurtgren u samoj Nemackoj.Za par meseci preko 60 000 vojnika na obe strane je poginulo. http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_H%C3%BCrtgen_Forest

Zaista retko realistican film.

Link to comment
Share on other sites

Silom prilika ( autobus, TV ispred mene, ne mogu a da ne gledam) odgledah film cija je jedna scena na sledecoj slici.

all-car-movies-or-list-of-car-movies.jpg

Uzasno naivna prica, iskonstruisan zaplet, akcione scene  bez imalo logike  i realnosti. Preforsirane  akcione scene jurnjave kolima.

Okrecem glavu, gledam kroz prozor u mrak  ali ne vredi. Nikako da izbegnem film. Mucenje.

Najzad se  nekako zavrsi. Olaksanje. :heat

Kad ,  ne lezi  vraze, pocinje drugi film. Nastavlja se tamo gde je prethodni stao. Jeeeeebote pa ovo je serial.

Isti kretenski zaplet, odsustvo grama realnosti, jurnjava ulicama, aaaaaaaaaaa :evil:

Srecom stigoh na odrediste pa ne moram dalje da gledam.

 

Svaka cast onome  ko ima toliko vremena za gubljenje da  gleda  ovakve filmove.

Najjace je kad preleti sa jedne trake mosta na drugu ...

Link to comment
Share on other sites

Fast&Furious serijal je namenjen klincima ali i ljubiteljima automobila. Skoro sam naleteo na TV-u i u slast ga odgledao, ili bolje da kažem odslušao pošto je veći deo zadovoljstva u zvucima raznih motora. Doduše, i za tu svrhu fali malo realnosti:

 

50863.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sinoc odgledao "Before I Go To Sleep" sa N. Kidman i C. Firth, posle njega "I Origins" sa jednom zacudjujuce lepom devojkom.

Prvi mi se nije nesto svideo, drugi mi je bio odlican, vredi pogledati (do samog kraja, sacekati da odvrti odjavna spica).

Whiplash spremam za veceras, hvala na predlogu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...