Jump to content


Šta se gleda?


accuphase

Recommended Posts

I ja odgledah posle duže pauze dva filma u cugu. Samo Å¡to sam ja, za razliku od tebe, proÅ¡ao dosta bolje ;-) . Svima bih toplo preporuÄio sledeća dva naslova:

The Hunt (2012) aka Jagten (original title)

xbLJUjE.jpg

Brate mili kako me je smorio film. Od "onog" trenutka na nekih pola sata od poÄetka filma taÄno znaÅ¡ Å¡ta će se deÅ¡avati do kraja filma, da će sve biti patnja, nepravda i beznadje. Jeste dramaturÅ¡ki i kinematografski odliÄno uradjen ali je nikako ne mogu da uživam u takvim filmovima. Toliko me je nervirao film da sam od tog trenutka kad je sve krenulo nizbrdo uzeo tablet i surfovao, gledajući da ispratim radnju bez mnogo uživljavanja. I nije izneverio moja oÄekivanja. Žena ga je odgledala regularno ali se tresla skoro ceo film od nervoze. Definitivno not my cup of tea, sad moram da odgledam neÅ¡to gde Brus Vilis spaÅ¡ava svet ne bi li se doveo u normalu.

Link to comment
Share on other sites

Brate mili kako me je smorio film. Od "onog" trenutka na nekih pola sata od poÄetka filma taÄno znaÅ¡ Å¡ta će se deÅ¡avati do kraja filma, da će sve biti patnja, nepravda i beznadje. Jeste dramaturÅ¡ki i kinematografski odliÄno uradjen ali je nikako ne mogu da uživam u takvim filmovima. Toliko me je nervirao film da sam od tog trenutka kad je sve krenulo nizbrdo uzeo tablet i surfovao, gledajući da ispratim radnju bez mnogo uživljavanja. I nije izneverio moja oÄekivanja. Žena ga je odgledala regularno ali se tresla skoro ceo film od nervoze. Definitivno not my cup of tea, sad moram da odgledam neÅ¡to gde Brus Vilis spaÅ¡ava svet ne bi li se doveo u normalu.

Drame svakako nisu za svakoga.

 

El_Cuerpo_-_Bel%C3%A9n.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt1937149/?ref_=nv_sr_2

 

Kakav fim, kakvo zameÅ¡ateljstvo od priÄe!

Film se postavlja pred gledaoce kao jedna nereÅ¡iva "kluedo" zagonetka, rebus zavijen u enigmu koji po ivicama kadrova taktiÄki postavlja zamke, lažne tragove i slutnje mogućih razreÅ¡enja, na tragu najboljih HiÄkokovih ostvarenja. Preporuka za sve ne samo ljubitelje Å¡panske kinematografije već solidne filmske misterije sa zastraÅ¡ujućjom atmosferom i potpuno neoÄekivanim krajem.
Link to comment
Share on other sites

The Tale of the Wall Habitants (2012)  aka PriÄa o stanovnicima zida

 

TPR36fT.jpg

 

Kratometražni film na koga sluÄajno naletoh i koji me ostavio bez daha. Sjajno osmiÅ¡ljen (totalno apsurdna priÄa na prvi pogled koja krije univerzalnu poruku) i joÅ¡ bolje realizovan (profesionalna fotografija, odliÄni kadrovi, prelepo osvetljenje, dobri vizuelni efekti i joÅ¡ bolja muzika). Ako na sve ovo dodate da je ovaj film delo male fantastiÄne ekipe sa ovih prostora (režiser je mladi Andrej Boka '85 rodom iz Subotice) daje nadu da se i na ovim prostorima može snimiti tehniÄki i vizuelno kvalitetan film (Äast izuzecima).

I kao šlag na tortu ceo film možete besplatno pogledati onlajn:

 

 

Takođe, moram da pohvalim i perfektnu naraciju za koju ni u jednom trenutku nećete pomisliti da izgovara osoba sa ovih prostora. Kakav akcenat!

 

Bravo!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Rush

 

Prava poslastica za ljubitelje F1. Pogledati pod obavezno.

 

 

 

Rush me oduÅ¡evio. Veliki sam fan Formule 1, prve trke koje sam gledao bile su joÅ¡ izmeÄ‘u Hakinena i Å umija, a zbog ćaletovih priÄa tražio sam i snimke Fitipaldija, Prosta, Sene, Hanta i Laude. Niki me oduvek oduÅ¡evljavao, tako da kad je film najavljen samo sam Äekao da ugrabim priliku da ga sa ćaletom pogledam. 

 

Zaista jako dobar film.  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Rush me oduÅ¡evio. Veliki sam fan Formule 1, prve trke koje sam gledao bile su joÅ¡ izmeÄ‘u Hakinena i Å umija, a zbog ćaletovih priča tražio sam i snimke Fitipaldija, Prosta, Sene, Hanta i Laude. Niki me oduvek oduÅ¡evljavao, tako da kad je film najavljen samo sam čekao da ugrabim priliku da ga sa ćaletom pogledam. 

 

Zaista jako dobar film.  :thumbsup2

 

I ja sam se prijatno iznenadio. Očekivao sam nešto odrađeno zbrda-zdola, međutim stvarno ljudi napravili film. :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...