Jump to content


Šta se gleda?


accuphase

Recommended Posts

 Zavidim ti...Kad se zavrÅ¡ila poslednja, poželeo sam da je odgledam ponovo, ispoÄetka...Supruga, meÄ‘utim nije gledala Game of Thrones, pa se "solidariÅ¡em" sa njom.

Evo još nekih interesantnih ideja, (precrtane su stvar kompromisa i više "nabavljene" zbog gorepomenute :))

attachicon.gifUntitled.jpg

Boardwalk Empire - OdliÄna :thumbsup2 . Životna uloga Stiva BuÅ¡emija. OdliÄno doÄarana atmosfera i prikaz Antantik Sitija tridesetih godina proÅ¡log veka.

Dexter - Peporuka za prve Äetiri sezone! Posle toga ode mast u propast :order

Fringe - Jedna od najboljih SF serija u poslednjih 10 godina (pored Battlestar Galactica-e). FantastiÄna uloga Džona Nobla Äiji koji nosi celu seriju.

Game of Thrones - Odgledao prvu sezonu kad je izaÅ¡la. Sad pravim pauzu nekoliko godina i Äekam da se snime i izemituju sve sezone pa lepo, ko Äovek, da sednem i uživam :)

Homeland - Vrlo dobra serija do poslednje epizode prve sezone koja je pokvarila ceo utisak. Nisam gledao drugu sezonu i ne želim.

Sherlock - Najbolja ekranizacija (Äak se usuÄ‘ujem reći "rame uz rame") Äuvenog detektiva posle legendarnog Džeremi Breta u Avanturama Å erloka Homsa. Sa nestrpljenjem oÄekujem 3. sezonu (najavljena za kraj godine).

The Walking Dead - dosadna, smor serija u kojoj se najmanje radnje vrti oko zombija. Ne znam Å¡ta ljudi vide u njoj. Izbegavati u Å¡irokom luku. Ako želite neÅ¡to sveže i orginalnije na ovu temu preporuÄujem Povratnike (aka Les Revenants).

Link to comment
Share on other sites

@wega

Generalno se slažem sa tobom...Homeland nisam ni ja odgledao drugu sezonu tako da još ne zna da li si u pravu. :)

Å to se tiÄe The walking dead, kako vreme prolazi  tako se i ona rasplinjava. Razlog za to je sigurno Å¡to viÅ¡e konci nisu potpuno u rukama ovog Äoveka:

http://www.imdb.com/name/nm0001104/?ref_=tt_ov_wr

Ali ne može se poreći da je serija upravo pokrenula celu retro zombi pomamu...Trebalo je skupiti hrabrost i emitovati seriju sa takvom tematikom...

Link to comment
Share on other sites

 Zavidim ti...Kad se zavrÅ¡ila poslednja, poželeo sam da je odgledam ponovo, ispoÄetka...Supruga, meÄ‘utim nije gledala Game of Thrones, pa se "solidariÅ¡em" sa njom.

Evo još nekih interesantnih ideja, (precrtane su stvar kompromisa i više "nabavljene" zbog gorepomenute :))

attachicon.gifUntitled.jpg

 

Fringe - Jedna od najboljih SF serija u poslednjih 10 godina (pored Battlestar Galactica-e). FantastiÄna uloga Džona Nobla Äiji koji nosi celu seriju.

Game of Thrones - Odgledao prvu sezonu kad je izaÅ¡la. Sad pravim pauzu nekoliko godina i Äekam da se snime i izemituju sve sezone pa lepo, ko Äovek, da sednem i uživam :)

Homeland - Vrlo dobra serija do poslednje epizode prve sezone koja je pokvarila ceo utisak. Nisam gledao drugu sezonu i ne želim.

Sherlock - Najbolja ekranizacija (Äak se usuÄ‘ujem reći "rame uz rame") Äuvenog detektiva posle legendarnog Džeremi Breta u Avanturama Å erloka Homsa. Sa nestrpljenjem oÄekujem 3. sezonu (najavljena za kraj godine).

The Walking Dead - dosadna, smor serija u kojoj se najmanje radnje vrti oko zombija. Ne znam Å¡ta ljudi vide u njoj. Izbegavati u Å¡irokom luku. Ako želite neÅ¡to sveže i orginalnije na ovu temu preporuÄujem Povratnike (aka Les Revenants).

Slažem se ali su mi i ostale OK podotovo poslednje 2 precrtane.

Link to comment
Share on other sites

Odgledao After Earth i pored svih negativnih kritika i - nisam se pokajao! Ne u smislu da sam zinuo od oduÅ¡evljenja, ali sam imao krajnje niska oÄekivanja a film nije baÅ¡ toliko loÅ¡. Nisam se ni u jednom trenuktu smorio. Sa druge strane kad je SF u pitanju mogu skoro sve da progutam, ma mogao bi da gledam dva sata CGI-ja bez ikakve priÄe, diplomski rad nekog studenta. Tako da nisam neki kritiÄar u tom žanru. Å to bi rekao neko na IMDB forumu - ovo je film za ocenu 6 ali mu dajem 10 da bi ispravio kosmiÄku nepravdu - pogledajte kakvi sve filmovi imaju ocenu ispod 5, nije After Earth baÅ¡ za to druÅ¡tvo. 

Link to comment
Share on other sites

Odgledao After Earth i pored svih negativnih kritika i - nisam se pokajao! Ne u smislu da sam zinuo od oduÅ¡evljenja, ali sam imao krajnje niska oÄekivanja a film nije baÅ¡ toliko loÅ¡. Nisam se ni u jednom trenuktu smorio. Sa druge strane kad je SF u pitanju mogu skoro sve da progutam, ma mogao bi da gledam dva sata CGI-ja bez ikakve priÄe, diplomski rad nekog studenta. Tako da nisam neki kritiÄar u tom žanru. Å to bi rekao neko na IMDB forumu - ovo je film za ocenu 6 ali mu dajem 10 da bi ispravio kosmiÄku nepravdu - pogledajte kakvi sve filmovi imaju ocenu ispod 5, nije After Earth baÅ¡ za to druÅ¡tvo. 

Potpuno se slažem sa ovim komentarom. Meni nije bilo jasno Å¡ta se ovde toliko negativno ocenjuje. Sasvim solidan film, naravno, dramaturÅ¡ki uraÄ‘en po Å¡ablonu, ali korektan. Jedino je linija sa orlom pomalo na fonu bajke, ali, to je ipak SF film, jel? Scenografija/arhitektura na drugoj planeti nije uraÄ‘ena po Å¡ablonu, a Äak i svemirski brodovi ne liÄe na neÅ¡to Å¡to se viÄ‘a u svakom SF filmu, a funkcioniÅ¡e iako je pomalo Äudno. MeÄ‘utim, to je sloboda svakog ko radi na filmu da proba da domaÅ¡ta neÅ¡to drugaÄije, a funkcionalno. Nepravedna loÅ¡a ocena za ovaj film.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mož' se desi da te druga sezona malo uspori, ali ne odustaj...

 

 

može da ga uspori jedino to što druga sezona ima duplo više epizoda. :) ako mu se do sad svidelo, biće sve nezajažljiviji.

 

Bogami, poceo sam sinoc i drugu sezonu, nema sad vise sanse da odustanem. Plan mi je probam da rastegnem sezonu dva bar do sredine sledece sedmice... Idi bre, jutros posle budjenja mi je prvo palo na pamet kako da se organizujem za veceras da nastavim sa gledanjem :order .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...