Jump to content


Šta se gleda?


accuphase

Recommended Posts

Uopste mi nije jasno zasto se ljudima svidja Silver Linnings Playbook.

Da podjemo od glume, 

De Niro u zadnji 10 godina se uopste i ne trudi da glumi, tu je samo da pokupi cek.

Lik koji glumi Chris Tucker je tu samo da produzi trajanje filma.

Izgleda da danas filmovi moraju da traju preko 2 sata.

Sto rece jedan od retkih kriticara kome se film nije dopao, da li je lik koji je sklapao film, izbacio i jednu snimljenu scenu :smile:

 

Jenifer Lawrence je dobila oskara, nisam gledao druge nominovane glumice, ali ako je ovo za oskara ...

 

Film je radjen po knjizi, bestseleru, a svaki lik je gotovo potpuno izmenjen.

Treci deo film je ne samo predvidljiv, vec i totalno bezveze.

Namerno ne pricam o radnji filma da ne bih ljudima koji ga nisu gledali, kvario 'uzivanje' u filmu.

Gledao sam film ponovo pre neki dan, i mislim da sam izvukao sebi neku "poentu" :screwy...

 

Imamo dva "ludaka", pod terapijom, koji pokuÅ¡avaju da žive svoj život, ali imaju svoje zvrÄke i "normalni" ih osuÄ‘uju zbog toga. Dalje kroz radnju filma vidimo da ti "normalni" takoÄ‘e imaju neke frustracije koje ih Äine jednako eksplozivnim i nepredvidivim. Onda imamo otac-sin scenu gde De Nirov lik moli Coopera da ostane i gleda utakmicu, te mu se otvara i govori kako je pogreÅ¡io Å¡to nije dovoljno vremena provodio sa njim i kako to želi da nadoknadi/ispravi. Zatim ta priÄa oko Eagles sreće, tumaÄim kao De Nirovu "strategiju" koju je razvio zbog sopstvenih problema, i u stvari pokuÅ¡ava da tu strategiju prenese na sina misleći da će mu to pomoći ili ga iskupiti zbog ranijih zapostavljanja. U stvari cela priÄa oko klaÄ‘enja i novca, mi liÄi na traženje sreće i unutraÅ¡njeg mira kroz te zajedniÄke trenutke i zdrav razgovor. Ceo film sam nekako shvatio kao poruku da svi imamo "bubice", ali da je to normalno i da se, ako se svi potrudimo da sasluÅ¡amo onu drugu stranu, možemo sasvim lepo slagati i imati "hepi end".

 

Hmm... Možda nisam u pravu... 'bem ga, ne'am pojma... SluÅ¡am progresivu i nije mi strano da u svemu tražim skrivena znaÄenja i svemu dajem nekakvo alternativno tumaÄenje...  :wacko:

 

Odo' da slušam Crimsona Kinga!

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

gleda će se

48300884750601c3d08295037959016_orig.jpg

Premijera dugometražnog igranog filma "Ljuljaška", rediteljke Tamare Drakulić, održaće se u Dvorani kulturnog centra u Beogradu 3. oktobra u 21h. Scenaristkinje i glavne akterke filma su Tamara Drakulić i Ana Ivanović.

Da li se pojavio ovaj film negde?

Link to comment
Share on other sites

Pojavio se onda u DKC-u i dalje ne znam da li se i gde pojavljivao :)

 

Nisam oduševljen, pa ne bih nešto specijalno ni tragao, a ako je nekome baš potreban taj film možda možemo da dođemo i do autorki.

 

Da li se pojavio ovaj film negde?

 

 

A ovde je neko spojio muziku Džeka Obliviana i divan crtež (odnosno animaciju) JoÅ¡ka MaruÅ¡ića i okaÄio na tjub:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Oćete gledati veÄeras Igru Prestola? :D

 

PoÅ¡to ne gajim TV aparat u stanu jedva sam doÄekao da se epizoda pojavi na mreži...  :blah

 

 

 

 

Pa kaže:  ...http://www.youtube.com/watch?v=HX5onBw9Hbs...  :listen

 

 

ps. Prilikom predavanja grafiÄkog rada asistentu, dajem mu fasciklu i mumlam kao Stalone kad vozi formulu... Asistent mi uputi "pogled": "A jel' to Å¡to mumlaÅ¡ namenjeno meni ili si samo veliki fan Igre Prestola?" Nisam ga udostojio odgovora, blago sam se nasmejao i nastavio. Overio je ceo grafiÄki, uprkos kaÅ¡njenju... :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

J B T! Prosli ponedeljak jedva se povratim od razocaranja sto nije emitovana 9-ta epizoda i... zaboravim!! Hvala na pravovremenom podsecanju, stavljam na DL pa veceras gledanje :thumbsup2 .

Offtopic: E vidiš, meni je baš odgovaralo što nije emitovana, imao sam tako fenomenalan mamurluk, da sam kasnije na fejsu našao moje slike u nekom klubu za koji ni sada ne znam gde je, nisam znao ni ranije a nije mi ni padalo na pamet da saznam...

Link to comment
Share on other sites

Prvo, bolje da gajis televizor u kuci nego fejsbuk po mrezama da se ne bi upleo. Zastite od fejsbuka nema jer su mreze lepljive, a televizor iskljucis kad je glup program.

 

Drugo, mlad si i neiskusan ali zato smo tu mi iskusniji da ti kazemo da nije nista strasno kad se ne secas necega jer

 

post-10102-0-72201200-1370285332_thumb.j

 

Trece, kakva epizoda! Nisam citao knjigu pa sam zaprepascen, mozes da zamislis koliko, pogotovo poslednjih 10-ak minuta epizode.

Link to comment
Share on other sites

Prvo, bolje da gajis televizor u kuci nego fejsbuk po mrezama da se ne bi upleo. Zastite od fejsbuka nema jer su mreze lepljive, a televizor iskljucis kad je glup program.

 

Drugo, mlad si i neiskusan ali zato smo tu mi iskusniji da ti kazemo da nije nista strasno kad se ne secas necega jer

 

attachicon.gifremember.jpg

 

Trece, kakva epizoda! Nisam citao knjigu pa sam zaprepascen, mozes da zamislis koliko, pogotovo poslednjih 10-ak minuta epizode.

Odgovor na prvo: tv ne gajim jer ne plaćam ni pretplatu, a u dosluhu sa stanodavcem sam odjavio i kablovsku, snizio meseÄne troÅ¡kove, jer meni kao studentu to mnogo znaÄi (ok, lažem, znaÄi mojim roditeljima). Fejs je, sa druge strane, džabaka, a net ionako pozajmljujem od komÅ¡e, pa je i to "free".

 

Odgovor na drugo: slažem se, a i Homer je lepo objasnio http://www.youtube.com/watch?v=YRS8BAQiZn8

 

Odgovor na treće: ja sam pao sa stolice kad sam Äitao, pa sam Å¡etao po stanu, udahnuo duboko i proÄitao ponovo... Sve kontam neÅ¡to, da nisam znao, garant bih pukao, i ovako sam se tresao k'o lud, srce mi beÅ¡e u grlu! Å to me podseti, treba da zovem mamu, ona gleda sredom reprizu, da joj kažem da ne gleda sama, nek ćale bude pored (od prve epizode je u fazonu: jao ovaj mi se jako sviÄ‘a (Rob), ja navijam za njega).  :cry:

Link to comment
Share on other sites

Neverovatno je koliko je ovaj film bio ispred vremena,ima dosta paralela koje mogu da se povuku.

metropolis_fritzlang.jpg

Ovo je remek-delo Fritza Langa koji ne samo što je bio par decenija ispred svog vremena, već je i dao jedan lep odgovor na pitanje: kuda ide ova svet?, i to ceo vek pre nego što je krenulo da nam se dešava ovo svetsko njesra.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...