Jump to content


Šta se gleda?


accuphase

Recommended Posts

Тек пошто Ñам поÑтавио AnyDVD HD 7.0.5 могао Ñам да погледам Ñимпатичну Илинг комедију Passport to Pimlico.

p1010048rt.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

The Tree of Life

Terrence Malick. Topla ljudska priÄa o odrastanju, protkana autorovim snažnim religijskim osećanjem. Sjajna, sugestivna kamera, na tragu Tarkovskom. MelanholiÄan, ali snažan Sean Penn, maestralan Brad Pitt i potpuno opuÅ¡tena i prirodna Jessica Chastain. Sve u svemu, u mom sistemu vrednosti - remek delo.

GP053157_xl.jpg

http://www.imdb.com/title/tt0478304/

Link to comment
Share on other sites

A Torinói ló

Torinski Konj. The Turin Horse. Bela Tarr. Fridrih NiÄe je u Torinu odbranio konja od razjarenog gospodara i potonuo u tiÅ¡inu. Ostatak je o konju. Samo trideset kadrova je bilo potrebno da se dokumentaristiÄki oslika svakodnevnica i beznaÄ‘e. Crno-beli maÄ‘arski film, sa malo reÄi i sjajnom kamerom demistifikuje život prikazujući njegovu esenciju.

TheTurinHorse_2011_.jpg

http://www.imdb.com/title/tt1316540/

Link to comment
Share on other sites

ljubav i moda jazz

chico-rita-poster1.jpg

Produkcija Fernarda Truebe, koji nas je već zadužio divnim filmovima o muzici koju voli.

Pored klasiÄnih tema, za originalnu muziku zadužen je Äarobni kubanski pijanista Bebo Valdes.

Posveta prvom kralju latinskog džeza, Ćanu, koga ubija diler marihuane:

Dizzy je naravno bio dalekovid, kada je Ćana uvrstio u svoj orkestar

http://www.chicoyrita.es/home.html

http://www.imdb.com/title/tt1235830/

http://en.wikipedia..../Chico_and_Rita

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

The Tree of Life

Terrence Malick. Topla ljudska priÄa o odrastanju, protkana autorovim snažnim religijskim osećanjem. Sjajna, sugestivna kamera, na tragu Tarkovskom. MelanholiÄan, ali snažan Sean Penn, maestralan Brad Pitt i potpuno opuÅ¡tena i prirodna Jessica Chastain. Sve u svemu, u mom sistemu vrednosti - remek delo.

GP053157_xl.jpg

http://www.imdb.com/title/tt0478304/

Najlepse hvala za ovaj film :wave2

Link to comment
Share on other sites

a, ne!

to se gleda u 3D

Ovom govancetu od filma ni 6D ne bi pomogao koliko je dosadan. Jedino Å¡to valja u tom filmu je par dobrih fora sa Hulkom - ostalo je tako bezliÄno i dosadno da su Transformersi Majkla Beja, ovo nisam verovao da ću ikada reći, mnogo zanimljiviji i bolji film od ovog.

Link to comment
Share on other sites

Ovom govancetu od filma ni 6D ne bi pomogao koliko je dosadan. Jedino što valja u tom filmu je par dobrih fora sa Hulkom - ostalo je tako bezlično i dosadno da su Transformersi Majkla Beja, ovo nisam verovao da ću ikada reći, mnogo zanimljiviji i bolji film od ovog.

Zamalo da odem u bioskop. A lepo sam onima što odoše govorio da film u kojem se pojavljuje više od jednog superheroja ne mož' da izađe na dobro :order. Pošto se lepo zarakijasmo to veče, te par nas odustade od gledanja, moram priznati da mi je osobito milo em drago što ne odoh. t0308.gif

Link to comment
Share on other sites

Offtopic:

Haram! ccc

:blush:

Lepša polovina često koristi taj izraz da bi učenicama stavila do znanja da nešto što rade nije u redu. Međutim, jednom prilikom joj je jedna učenica, mrtva ozbiljna, stavila do znanja da je haram tek tako govoriti haram. :ph34r:

Zar se to tamo kod Tebe, ne kažnjava drastično, odsecanjem ekstremiteta, zabijanjem klinaca ispod noktiju ili vađenjem očiju čarnih? Grešan si Chowek-če :)

Ovde jesu prilično ozbiljni po tom pitanju, ali tada srećom bejah vani ;). Inače, za lokalce, u zavisnosti od društvenog statusa, manje-više važi ono što si pomenuo, dok za strance obično važi "pravilo 6 sati" - ako te uhvate u bilo kojoj od zabranjenih aktivnosti imaš 6 sati da napustiš zemlju kako znaš i umeš. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ovom govancetu od filma ni 6D ne bi pomogao koliko je dosadan. Jedino Å¡to valja u tom filmu je par dobrih fora sa Hulkom - ostalo je tako bezliÄno i dosadno da su Transformersi Majkla Beja, ovo nisam verovao da ću ikada reći, mnogo zanimljiviji i bolji film od ovog.

Fakat - upropastise se nacisto :roll:

Al za mene zacudno lose ocenjen - a vrlo korektan!

mi smo familijarno juce bas uzivali uz novi AVR :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Paradoksalno, Za kim zvona zvone ostalo je meni najnepoznatie Hemingvejevo delo.

ÄŒitao sam ga, jedini put, joÅ¡ u prvom razredu srednje Å¡kole, kada je bilo obavezna lektira, nisam ga svario, ogadilo mi Hemingveja za dugi niz godina i nikada mu se nisam vratio, za razliku od ostalih koja redovno ponovo Äitam.

Ove godine, ili u par poslednjih meseci, drugi put gledam film. Možda je vreme da se ponovo latim knjige.

MV5BMTgwNDk3ODg4M15BMl5BanBnXkFtZTcwNjA1MTkxMQ@@._V1._SY317_CR4,0,214,317_.jpg

Uprkos tome Å¡to je staromodan, spor i razvuÄen, film se sa zadovoljstvom gleda jer nema pretenzije da bude spektakl, već se bazira na snažnim likovima i britkim, povremeno briljantnim dijalozima preuzetim direktno od velikog maga pisane reÄi, koji je uvek umeo da najveće istine sažme u kratke reÄenice i saspe ih direktno u lice.

Hemingvejevi junaci uvek su bili bolno svesni neminovosti, usuda, ili sudbine, kakogod zvali okolnosti koje su izvan ljudske moći i uprkos tome govorili i radili taÄno ono Å¡to bi od njih i oÄekivali, savlaÄ‘ujući prolaznost i zaborav.

Hoćemo li se ikada vratiti u Španiju?

Someday, Maria.

Hoćemo li ikada ponovo doći na ovo mesto?

Someday, Maria.

Parafraziram:

Pilar kaže da vreme nije važno.

I nije. Jer su ova tri dana i tri noći više od svega što sam do sada živela...

I naravno if you go, i'll go too:

Ako ti odeš, otići ću i ja.

.................................................

Ako ti odeÅ¡, to je jedini naÄin da i ja odem.

I nešto kasnije:

Think about New York.... Think about Madrid... No! Think about Maria, Jordan.

http://www.youtube.com/watch?v=dLDeLqYypw8

Filmom, naravno, dominiraju oÄaravajuća pojava Ingrid Bergman (od prvog trenutka kada uÄ‘e u kadar) i famozni Geri Kuper.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Danas sam sa jednim forumasem svasta baljezgao, pa smo se dotakli i Jamesa Spadera. Crash je bio tema, a ja sam se setio jednog drugog filma cija tema nije toliko odvaljena. U piotanju je opsesivna, bizarnoscu zacinjena privlacnost dvoje ljudi. Mogu da preporucim :

Link to comment
Share on other sites

Sa jednim drugom sam, davno, imao zescu polemiku (baljezganje) glede glumice sa slike iznad. Ja tvrdio da je nevidjeno seksi, on tvrdio da ne moze da veruje sta pricam. I tako... On, inace, smatra da zene treba non-stop da setkaju okolo nasminkane i namontirane maksimalno, ja zastupam tezu da ne priznajem za lepu onu zenu koju nisam video bez sminke i u majici i farmerkama, ili tako nesto neobavezno odevenu.

Moracu da pogledam ovaj film.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...