Jump to content


Šta se gleda?


accuphase

Recommended Posts

83773_v1.jpg

Moj omiljeni filmski klasik, koji gotovo uvek pogledam tokom zimskih praznika, je ostvarenje Frenka Kapre „Divan život“ iz 1946. (It’s Wonderful Life, Frank Capra). Ovo je jedno od najtoplijih filmskih ostvarenja, koje nas uvek iznova pokrene na preispitvanje liÄnih prioriteta, natera nas da se zapitamo Å¡ta su istinske životne vrednosti i pomogne da vrlo jednostavno prepoznamo prave odgovore i oživimo najpozitivnije emocije. Interesantno je da kada se tek pojavio film nije bio u milosti kritike, a danas pripada redu Kaprovih najpopularnijih ostvarenja. U ovom bezvremenom klasiku glavne uloge tumaÄe Džejms Stjuart (James Stewart), Dona Rid (Donna Reed) i Henri Travers (Henry Travers). Najiskrenija preporuka! :)

Tako je majstore.Klasiku molim!!

Link to comment
Share on other sites

larsandtherealgirlr1art.jpg

Nisam ljubitelj romantiÄnih komedija i previÅ¡e patetisanja u filmovima ali ponekad naiÄ‘e film koji koji me podseti na staru izreku koju svi dobro znamo, ali koje se u poslednje vreme "zahvaljujući" brzom životu koji vodimo retko ili nikad ne pridržavamo. A ta izreka je: Drvo se na drvo oslanja, a Äovek na Äoveka.

Svaka preporuka od mene :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

larsandtherealgirlr1art.jpg

Nisam ljubitelj romantiÄnih komedija i previÅ¡e patetisanja u filmovima ali ponekad naiÄ‘e film koji koji me podseti na staru izreku koju svi dobro znamo, ali koje se u poslednje vreme "zahvaljujući" brzom životu koji vodimo retko ili nikad ne pridržavamo. A ta izreka je: Drvo se na drvo oslanja, a Äovek na Äoveka.

Svaka preporuka od mene :thumbsup2

Obzirom da sam gledao odliÄan film Blue Valentine,gde je Ryan Gosling briljantan posluÅ¡aću tvoju preporuku.

Link to comment
Share on other sites

The Adventures of Tintin

Ako ste voleli da čitate Tintinove avanture, ako ste voleli da gledate "The Goonies", ako ste voleli da igrate "The Secret of Monkey Island", onda će vam se ovaj film definitivno dopasti. Ako niste imali priliku da se upoznate ni sa jednim od navedenog, film će vam se verovatno dopasti. Spilberg ponovo na svom terenu, još jedna sjajna avantura. Zamerke idu na račun nerazrađenosti Tintinovog lika, ali Spilberg se očigledno oslonio na popularnost stripa, te nije previše vremena posvetio tome u filmu.

Ocena 9/10

tintin-poster-us_jpg_300x300_q85.jpg

Link to comment
Share on other sites

:thumbsup2 OdliÄan film. Vizuelno prelep (u nekim trenucima je teÅ¡ko raspoznati da se radi o animiranom filmu), maÅ¡tovit i pun dobrih fora. Film za sve uzraste od 7 do 77. Podsetio me je na jedan od mojih omiljenih filmova iz detinstva: Gunise. Pravi miks akcije i avanture. Spilberg je jednom pogodio pravo u metu.

PS: ekstra fora sa hotelom sa ***

Link to comment
Share on other sites

Noćas sam pokušao da odgledam inije išlo više od 15 minuta.

Meni se pažnja zadržala na tom ed aotkrijem kolko gu glumci animirani i kraj .... Do akcije nisam ni stigao da dođem. .. Delete

hehe, trebao si da sacekas jos 7 min ;-) znaci, od 22 min. pocinje skoro neprekidna akcija/jurnjava/potraga do samog kraja filma .

Sjajna animacija, posebno bih pohvalio kako su odradjena lica i voda, i slazem se sa svim, sto su vec rekli Chowek i wega

...svaka preporuka za The Adventures of Tintin

Link to comment
Share on other sites

Mission Impossible - Ghost Protocol

Ljudi, pa ovo može da se gleda! Po mom skromnom mišljenju, najbolji MI do sada. Ekipa se konačno malo opustila i celu stvar okrenula na zajebanciju. Priča po običaju škripi, nisu zaboravili ni nas, ali ono što odlikuje MI serijal - eksplozivna akcija skoro bez prekida - je i ovde zastupljena sa dodatkom sasvim prihvatljivog humora koji konačno Hunt-a spušta sa pijedestala super-heroja na zemlju gde mu je i mesto. Vremešni Kruz se odlično uklopio u lik pomalo izanđalog specijalnog agenta koji ni sam više ne zna šta radi ni zašto to radi, ali silom prilika još jednom mora da spase svet ne bi li time spasao i svoju kožu. Možda bih atmosferu najbolje dočarao ako bih rekao da je film pravljen u duhu nekog od nastavaka serijala "Lethal Weapon/Smrtonosno oružje", izuzimajući prvi deo koji je po mnogo čemu nenadmašan.

Ocena 7/10

mission-impossible-ghost-protocol.jpg

Link to comment
Share on other sites

MV5BMTg5MDI4Njc1OF5BMl5BanBnXkFtZTcwNjY4OTEzNA@@._V1._SY317_.jpg

http://www.imdb.com/title/tt0069897/

Kultni "akcioni" film s'pochetka 70', sa Pam Grier u ulozi osvetnice.Sise i gola dupeta sevaju na sve strane, tipichan primer B produkcije, na koju se loziO Tarantino i njemu slichni Rodrigezi.Obavezno pogledati, prepoznacete razne rimejk fazone koji su se besomuchno koristili poslednjih godina.Da ne zaboravim, izuzetna funky muzika u vidu Roy Ayersa.

Link to comment
Share on other sites

Tinker Tailor Soldier Spy

Ja prosto ne znam šta da mislim o filmu. Iako zasnovan na odličnoj knjizi, film je beskrajno spor, sa beskonačnim scenama pušenja cigareta, razmene značajnih pogleda, gubljenja u mislima, itd, itd. U suštini, u pitanju je omaž filmskoj (špijunskoj) školi '70.-ih, koju je i Zoran Radmilović svojevremeno ismevao u kultnoj predstavi "Radovan III". I mišljenja ljudi koji su ovde gledali film su podeljena - od onih koji su oduševljeni istim, do nas koji smatramo da je 45 minuta duži nego što treba. U svakom slučaju, probajte da pogledate, ali ako vas ne privuče u prvih pola sata, situacija se neće bitno promeniti do samog kraja, te se nemojte libiti da batalite gledanje.

Ocena 5/10

1330407412.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evo jedan film, ozbiljan. Pravi film, ne kao ovi "filmovi" koje chovek preporučuje,bljak bljak bljak bljak!!! Čoveče, razočarao si me x 1000 sa izborom filmova. Šta pušite tamo, zatupeli ste? Nešto pustinjsko, jako?

http://www.imdb.com/title/tt1431181/

Mislio sam da je opštepoznato koliko je KSA zatvorena zemlja, al' 'ajde još jednom. U KSA su bioskopi zabranjeni, a mi imamo tu privilegiju da u kampu imamo jedan od dva javna bioskopa u zemlji (drugi je u sličnom kampu na istočnoj obali). Puštaju nam dva filma nedeljno, od kojih je jedan iz komercijalne Holywood, a drugi često iz komercijalne Bollywood produkcije, te automatski otpada. Pošto mnogo volem bioskop, a ilegalni download filmova i muzike je strogo zabranjen u kampu, sledi da jednom nedeljno gledam šta nam puste i trudim se da prenesem svoje utiske o tome. A tebe niko ne tera da gledaš ono što i ja. :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...