Jump to content


Šta se gleda?


accuphase

Recommended Posts

A je l' valja Robin Hud?

Nisam zahtevan, dobar mi je i onaj sa Kevinom Kostnerom.

Mada, Errol Flynn rulez

Ova adaptacija je u najmanju ruku drugačija, a film idejno podseća na King Arthur (2004). Radnja filma se bavi događajima i uzrocima zbog kojih je Robin postao odmetnik, dok su njega pokušali da predstave kao običnog čoveka, pre veterana umornog od života nego neustrašivog (vazda' veselog) heroja koji će pljačkati bogate i pomagati siromašnima, te koga je zapravo splet okolnosti na kraju naterao na odmetnički život. Njegovim odmetanjem se otprilike film i završava, ako me pamćenje dobro služi.

Film je u svakom pogledu drugačije koncipiran u odnosu na ostala ostvarenja i samo se ovlaš dotiče poznate legende; možda bi se pre moglo reći da je legenda poslužila samo kao inspiracija.

Sve u svemu ništa spektakularno, ali svakako bolje od Hane. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

У циљу попуњавања рупа у знању и образовању (шта рупа, рупетина!) по први пут Ñам погледао Le Cercle Rouge (Црвени круг) француÑког редитеља Жан-Пјер Мелвила.

cerclerougeblu1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ova adaptacija je u najmanju ruku drugaÄija, a film idejno podseća na King Arthur (2004). Radnja filma se bavi dogaÄ‘ajima i uzrocima zbog kojih je Robin postao odmetnik, dok su njega pokuÅ¡ali da predstave kao obiÄnog Äoveka, pre veterana umornog od života nego neustraÅ¡ivog (vazda' veselog) heroja koji će pljaÄkati bogate i pomagati siromaÅ¡nima, te koga je zapravo splet okolnosti na kraju naterao na odmetniÄki život. Njegovim odmetanjem se otprilike film i zavrÅ¡ava, ako me pamćenje dobro služi.

Film je u svakom pogledu drugaÄije koncipiran u odnosu na ostala ostvarenja i samo se ovlaÅ¡ dotiÄe poznate legende; možda bi se pre moglo reći da je legenda poslužila samo kao inspiracija.

Sve u svemu ništa spektakularno, ali svakako bolje od Hane. :rolleyes:

Hvala za info.

Skinuo sam film, gledao pola sata i ostavio za kasnije.Film mora biti stvarno dobar da bih ga odgledao "iz cuga".Ovaj ne obećava, ali, pružiću mu još jednu polusatnu priliku.

Link to comment
Share on other sites

U nedostatku danskog originala ("Forbrydelsen") iz 2007. godine, dobra je i ameriÄka kopija:

The_Killing_2011_Intertitle.png

ÄŒak Å¡ta viÅ¡e, za sada je odliÄna!

Serija me podseća na "Twin Peaks" (bar Å¡to se atmosfere tiÄe), a to mi garantuje par dana dobre zabave...

Link to comment
Share on other sites

Cars 2

Prvi deo nisam imao priliku da gledam pa sam u bioskop otišao naoružan popriličnom dozom skepse, naročito zbog Diznijevog potpisa. A i bilo mi je svejedno, ionako smo vodili nećake da gledaju film po njihovom izboru. Međutim, moram priznati da sam se prijatno iznenadio. Pixar po svoj prilici ništa ne prepušta slučaju i njihov pečat se u filmu itekako oseća; humor je pozajmljen iz Šreka, te je zabava zagarantovana. Ono što me je zateklo krajnje nespremnog i svakako prijatno iznenadilo je pominjanje Srbije (samo na blic, doduše) i zapažena uloga ni manje ni više nego pokojnog Juga.

Preporuka za ljubitelje animiranih filmova i Pixar-ovog lika i dela.

Ocena 8/10

cars2mainlogo.jpg

Link to comment
Share on other sites

Shrek nije radio Pixar, vec Dreamworks, tako da ta "pozajmica" moze i drugacije da se nazove :D

Zato ga i nazvah pozajmicom; trebalo je da stavim navodnike :). No svejedno, iako su malo kraduckali što reče jedan kapitalni političar, crtić je bio iznad mojih očekivanja i svakako predstavlja osveženje u odnosu na mnoga filmska ostvarenja koja sam imao priliku da gledam u poslednje vreme.

Link to comment
Share on other sites

A je l' valja Robin Hud?

Nisam zahtevan, dobar mi je i onaj sa Kevinom Kostnerom.

Mada, Errol Flynn rulez

Odgledah, i ne valja.

Mis'im, baÅ¡ sam se trudio da ne budem zakeralo.Možda bih i uspeo da nije bilo bitke na kraju filma.Francuzi se iskrcavaju i u solidnom broju kadrova se mogu videti kopljanici.E sad, kad, malo kasnije, engleska konjica juriÅ¡a, ni jedan kopljanik se nije setio da stane i doÄeka ih.OÄigledno da reditelj nije igrao Total War, inaÄe bi znao Å¡ta Å¡aka kopljanika može da uradi sirotoj konjici.LakÅ¡e mi je bilo da prihvatim maskiranu deÄurliju koja vileni po Å¡umi (sve mi se Äini da je scenarista želeo da im da viÅ¡e prostora) nego nepostojanje vojskovodje u francuskoj vojsci sposobnog da naredi kopljanicima da zauzmu položaj.

Kejt je divna, tako da je sve ostalo u redu.

Link to comment
Share on other sites

The Hangover Part II

Todd Phillips je odlučio da igra na sigurnu kartu, pa smo dobili bledunjav copy/paste prvog dela. Film je zabavan, ali ništa više od toga - sve je, uglavnom, déjà vu: gegovi su manje-više šablonski, elemenat šokantnosti nije izostao ali je očekivan pa samim tim ima manji uticaj na gledaoca, a i broj samih fora i gegova je manji nego u prvom delu. Da prvi deo ne postoji, ovo bi možda i bilo osveženje u odnosu na isprazne holivudske komedije kojima nas konstantno bombarduju. No ovako, film je vredan gledanja ako nemate ništa pametnije na repertoaru. Jedno je sigurno - nije vredan bioskopske karte.

Ocena: 5/10

The%2BHangover%2B2%2BMovie%2BPoster.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ti izgleda batalio glazbu "tamo u tuđini", samo gledaš filmove... jel bar kao "surround" ili "stereo only" ???

Već par nedelja sam u drugoj tuđini, te muziku uglavnom slušamo po barovima. I intenzivno gledamo filmove, naročito one za koje pretpostavljamo da neće proći cenzuru za KSA. Što se zvuka tiče, zavisi da li gledamo u bioskopu ili doma. Poslednji je bio surround, daklem bioskop, te zato i pomenuh da nije vredan kupovine karata.

male29-male-theater-cinema-smiley-emoticon-000071-large.gif

A radiš li ti nešto pametno osim što kačiš fotke u "Najlepši momenti.." i pumpaš Ljubi račun?

Link to comment
Share on other sites

Već par nedelja sam u drugoj tuÄ‘ini, te muziku uglavnom sluÅ¡amo po barovima. I intenzivno gledamo filmove, naroÄito one za koje pretpostavljamo da neće proći cenzuru za KSA. Å to se zvuka tiÄe, zavisi da li gledamo u bioskopu ili doma. Poslednji je bio surround, daklem bioskop, te zato i pomenuh da nije vredan kupovine karata.

male29-male-theater-cinema-smiley-emoticon-000071-large.gif

A radiÅ¡ li ti neÅ¡to pametno osim Å¡to kaÄiÅ¡ fotke u "NajlepÅ¡i momenti.." i pumpaÅ¡ Ljubi raÄun?

Hvala na pitanju, "pumpam ja i svoj raÄun", kag god mogu i koliko god mogu !!!

A Å¡to se tiÄe ljubinog, cenim da će biti zahvalan za toliki trud...

Link to comment
Share on other sites

.

Najzad nasao vremena da odgledam sa klincem "Evangelion: 1.11 You Are (Not) Alone" i "Evangelion: 2.22 You can (not) advance"...

http://en.wikipedia.org/wiki/Evangelion:_1.0_You_Are_(Not)_Alone

http://en.wikipedia.org/wiki/Evangelion:_2.0_You_Can_(Not)_Advance

Sada mi je jasna pomama za BR izdanjem drugog dela filma, koju sam prosle godine doziveo u Tokiju.

Mnogo toga nismo skapirali posto (jos uvek) nismo odgledali originalni serijal, ali sve jedno - ludilo! :)

Cak i ako ostavimo pricu na stranu, animacija na momente stvarno oduzima dah. :thumbsup2

Pogotovo u full HD-u.

00_top.jpg

.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...