Jump to content


Šta se gleda?


accuphase

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

The 11th Hour (2007)

imdb: http://www.imdb.com/title/tt0492931/

Dugometražni dokumentarac o neodrživosti danaÅ¡njeg naÄina života na Zemlji.

Iziritirani napadnim i vrlo Äesto uvredljivo prizemnim kampanjama nadri-ekologa, skloni smo razmiÅ¡ljati u terminima zavere, mode, prodaje magle...

Ovaj film ima (većinski) dobre sagovornike, spektakularnost u razumnoj i prihvatljivoj meri, DiCaprio-a za scenaristu i (delom) naratora, fotografiju koja povremeno asocira na Koyanisquatsi (e, ako sam dobro napisao...) i nekoliko pristupa u razmiÅ¡ljanju koji su (bar za mene, inaÄe ne mnogo sklonog ovoj temi) novina.

U svakom sluÄaju, meni se svideo.

post-1432-128511041758_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

4fvh5g.jpg

Gledano u bioskopu...

+:

1. Prikaz Äuvene premijere Posvećenje proleleća, 1913. :D:D

2. Nije Holivud, ne vređa inteligenciju

3. Nema stvari od plastike (takvo vreme bilo)

4. Svi puše!

-:

1. Potrebno prethodno poznavanje života i dela glavnih aktera, da bi se fabula radnje ispratila (ja znao :D )

2. Ništa posebno za 200 dindži :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ponesen nazivom, očekujući nešto barem slično istoimenom ostvarenju sa Harvey Keitel-om, odlučih da odgledam i ovo, što čak i pobra neke nagrade. I ode 2 sata života u nepovrat. :D

Gluma: 1

Zaplet: 1

Fotografija: 1

Režija: 0

Zaobići u širokom luku... :D

post-1726-12851106571_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

[attachment=0]bad_lieutenant.jpg[/attachment]

Ponesen nazivom, oÄekujući neÅ¡to barem sliÄno istoimenom ostvarenju sa Harvey Keitel-om, odluÄih da odgledam i ovo, Å¡to Äak i pobra neke nagrade. I ode 2 sata života u nepovrat. :D

Gluma: 1

Zaplet: 1

Fotografija: 1

Režija: 0

Zaobići u širokom luku... :D

Apsolutno se slažem sa ocenom, nula od filma :D .

Sinoć sam odgledao ovaj

The_Road_movie_poster.jpg

i priliÄno mi se dopao.

Link to comment
Share on other sites

Film je na mnogo mesta "popljuvan", al' je meni kao velikom ljubitelju igre jako prijao.

Atmosfera za 10-tku!

Ma jedva cekam verziju za PS3 treba da izadje oko Jula meseca :D

Inace reditelj je bas obratio paznju na sav b-ground - od vozila do SinCity-ja ukljucujuci karatku ali zapazenu rolu Olge Kurylenko... :D

Link to comment
Share on other sites

Film je na mnogo mesta "popljuvan", al' je meni kao velikom ljubitelju igre jako prijao.

Atmosfera za 10-tku!

Ista priča i kod mene - valjda jedino tako čoveku i može da se svidi s obzirom na večito neubedljivog Marky Mark-a...

Link to comment
Share on other sites

Ista priča i kod mene - valjda jedino tako čoveku i može da se svidi s obzirom na večito neubedljivog Marky Mark-a...

E pa sad... Max Payne film bez Max Payne muzike, a atmosfera 10?

Meni je film prilično bezveze, upravo zbog nedostatka prave MP atmosfere. Ali kapiram da nekom ko nije igrao MP, film sasvim može da se svidi, kao ok triler/akcija.

Link to comment
Share on other sites

Da nije MP u pitanju prvi bih ga pljunuo iz više razloga. Ovako, prag tolerancije je previsok, priznajem, žmurim na jedno oko, te apsolutno ne preporučujem film ljudima koji nisu fanovi igre (ovde ne računam one koji nisu igrali prvi deo)... :bacanje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...