Jump to content


Sta se slaze uz McIntosh?


High End

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Bowere 801 sam slusao na KRELLU KSA-50 ,SA preampom M.LEVINSON ML-12 i zvucalo je odlicno .Takodje u BEOGRADU prijatelj ima 801 -serija 3 na KRELLU KSA-200 isto tako zvuci odlicno .Stari KRELL je stvarno bio dobar ( mada se nikad nije mogao pohvaliti vrhunskim ugradjenim delovima )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja imam B&W 803s zvucnike, s kojim sam testirao McIntosh pojacala i McIntosh preamp. Sada koristim MCIntosh C2300 Preamp, i razmisljao da kupim MC501 Blokove. Imao sam i blokove na test kod kuce, i mogu reci da je zvuk bio neverovatno tecan. Visoke tonove su bile jako realne, ceo zvuk nekako sladunjav, uopste nije bilo zamora a u isto vreme velika scena (dubina, visina, sirina). Jedina mana koju sam nasao je bilo kod basa. Bio je prezaobljen, pre gentle.. Zazelio sam za nijansu vise punch (lici kao da nema dovolno bass, ali shvatis da je samo super kontroliran i malo prezaobljen. Probali smo istu muziku na JBL sistemu sa denonom, i kao evo.. Ovde ima basa.. Onda smo to odma pustili i na McIntosh i shvatili da na JBL lici da ima basa jer fali puno toga pa bas dolazi u izrazaj.. Na McIntosh / B&W sistemu je bilo puno puno toga vise, pa bas nije strcio i licio kao da fali).

Na kraj sam kupio McIntosh C2300 a McIntosh AmP odlozio. Sada slusam na Rotel RB-1080 ali biampujem po jedno pojacalo na zvucnik (koristim tri RB-1080, po jedan za oba 803s , a treci isto kao Mono Biamp sa HTM3S centarom).

Probao sam i Classe SSP-800 kao preamp, zvuk je bio neverovatno cist ali posle neko vreme mi je bio mozda malo sterilan, C2300 je zvucao malo muzikalnije. Na prvo slusanje sam vise voleo Classe, ali sam shvatio da je McIntosh detalnjiji po pitanju source -a (vise dolazi u izrazaj ako nesto ne valja u sistemu, ali isto i ako bas valja :-? ).

Da skratim pricu.. Probaj B&W 805s ako imas sobu do 15-20 kvadrata, ili 804 ili 803s ako imas vecu.

Inace da bi imao ideju o mom ukusu, sve Krell -ove koja sam slusao su mi bile impresivni prvih 30 minuta, onda ih nisam dozivljavao muzikalno tako da se meni ne dopada Krell (bar sa B&W kombinaciju). Cisto radi uporedbu.. U Isto vreme samo imao kod kuce i Lampas McIntosh MC275 i Primare A32. Primare je zvucao onako sintetski, sterilno, kao pojacalo za zurke (jako ali ne rafinirano). MC275 iako slabije wataze je bio veoma smooth pogotovo za vokale. Na Zalost nije se mogao nositi sa 803S (kada pustim malo jace ili kada pustim nesto sa vise instrumenta osecao sam da se muci). Opcija je bila dva MC275, megutim to nisam cuo (nema drugog MC275 da mogu da probam, morao bih da narucim na slepo).

pozdrav

Darko

Link to comment
Share on other sites

ja imam Polk Audio RTA12B monitore i teram ga sa malim MA6200 i vise sam no zadovoljan kvalitetom zvuka..jedino ja bih ipak voleo vise vatre :-? ..e sad kad bude para sigurno cu gledati nesto mnogo jace...moj san su JBL4435 ..cuo sam i da su ovo odlicni zvucnjaci http://www.karanacoustics.com/loud.htm pa ti vidi..svakako misljenja je ovde pleve..al na kraju dana moraces ipak sam da odes s tim pojacalom i da ides da slusas, pa sam da vidis sta ti odgovara..probaj i da kontaktiras gdina Sretenovica koji je zastupnik za McIntosha pa da ti on kaze svoje misljenje..

Link to comment
Share on other sites

ja imam Polk Audio RTA12B monitore i teram ga sa malim MA6200 i vise sam no zadovoljan kvalitetom zvuka..jedino ja bih ipak voleo vise vatre :) ..e sad kad bude para sigurno cu gledati nesto mnogo jace...moj san su JBL4435 ..cuo sam i da su ovo odlicni zvucnjaci http://www.karanacoustics.com/loud.htm pa ti vidi..svakako misljenja je ovde pleve..al na kraju dana moraces ipak sam da odes s tim pojacalom i da ides da slusas, pa sam da vidis sta ti odgovara..probaj i da kontaktiras gdina Sretenovica koji je zastupnik za McIntosha pa da ti on kaze svoje misljenje..
Link to comment
Share on other sites

Ili ovako nesto

29vmo9x.jpg

ORCHESTRA REFERENCE MK III

Podnostojeća transmisiona Äetvoropojasna zvuÄna kutija sa sopstvenim Å¡telujućim postoljem.

Osetljivost 90db, sinusna sanaga 350W, rezna frekvenca 125Hz, 950Hz i 3800Hz. Masa 160kg.

Bas jedinica Dynaudio 30W100

Bas srednjotonac Dynaudio 20W75 Esotec

Srednjotonac Dynaudio D560 Esotar

Visokotonac Dynaudio T330 Esotar

Dimenzije:

Visina bez postolja......155,0 cm

Sirina..........................40,0 cm

Dubina........................60,0 cm

Link to comment
Share on other sites

Ili ovako nesto

29vmo9x.jpg

ORCHESTRA REFERENCE MK III

Podnostojeća transmisiona Äetvoropojasna zvuÄna kutija sa sopstvenim Å¡telujućim postoljem.

Osetljivost 90db, sinusna sanaga 350W, rezna frekvenca 125Hz, 950Hz i 3800Hz. Masa 160kg.

Bas jedinica Dynaudio 30W100

Bas srednjotonac Dynaudio 20W75 Esotec

Srednjotonac Dynaudio D560 Esotar

Visokotonac Dynaudio T330 Esotar

Dimenzije:

Visina bez postolja......155,0 cm

Sirina..........................40,0 cm

Dubina........................60,0 cm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moj prvi pravi high-end doseg su McIntosh ampovi ostvarili s Vienna Acoustic zvuÄnicima.

Skromno ali nadam se plodonosno iskustvo.

Obavezno neku bolju inaÄicu, većega i otvorenijega zvuka, Beethoven Grand ili već ne znam kakva je designacija istih.

Vrlo definisan i otvoren, detaljan a snažan preasence, oštri ali ne sekući visoki, bas iz snova za prostorije do 25 m2 .

Ni traga od muljanja sa Tannoyima visoke klase koji se dobiju pri uparvanju sa Macom (poslušao sam ga sa Westminsterima jednom prilikom).

Link to comment
Share on other sites

Trebao bi prvo da odlucis sta bi od zvucnika uzeo, pa tek onda pojacalo,cd, ili sta vec. Po meni ako vec ides obrnutim redosledom, s obzirom da je u pitanju Amerikanac trebao bi da se opredelis za JBL,NEKI JMLAB ili mozda TANOY , Medjutim najbolje je da se obratis www.sretenovicaudio.com dobices lepih peporuka i jos koji koristan savet,

Skoro sam slusao MCINTOSH 2 X MC501, C220,MCD 1000 U KOMBINACIJI SA BW 803D. sVAKI KOMENTAR JE SUVISAN

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...