Jump to content


Open reel preporuka


alex67

Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Pa ovo ne znam kako da komentarisem jer niste culi moj gramofon , ali sudeci da je to vrhunska sprava osecam se malo pogodjenim. Nema trakasa koji zvuci bolje od mog gramofona i ne samo mog nego dobrog broja ali je zato i cena glava, rucki i gramofona neuporedivo veca tako da u smislu odnos cene kvaliteta mozda ste u pravu ali u apsolutnom smislu zvuka se ne slazem, a na to imam pravo

Link to comment
Share on other sites

trake su problem jer ja nemam nijedan master. Na kraju krajeva ja imam oba izvora i to jako dobra i hvala Bogu na tome, da vise ne ceznem za dobrim trakasem, Kad bolje razmislim na kakvoj traci sam snimao mozda je to i bolje od ploce ali ipak tesko jer je ovde ploca bila izvor tako da je neminovno da snimak bude losiji od originala. Na to sam mislio kada sam rekao da nema trakasa koji je bolji od gramofona, ne na onaj master vec na ove kod kuce gde je on sada u podredjenom polozaju jer se na njega snima a ne sa njega.

Kod dobro podešenog 20A nema razlike izmeÄ‘u izvora i snimka. A traku možeš da slušaš neuporedivo više puta nego ploču.

Link to comment
Share on other sites

Kada se budem jednog dana preselio u veci stan gledacu kako znam i umem (mislim zbog novca) da kupim i ovo,

mnogo mi se svidja,

Sudeci da sam desetak godina slusao revox pojacalo sa velikim zadovoljstvom i i dva njihova trakasa mislim da je red na ovaj.

Mala naznaka, i one predhodne sam prodao zato sto sam mentol koji se poveo za novom tehnologijom (cd) a nije slusao zvuk i svoje usi nego bi da bude u trendu. Mladost, ludost, sta ces

Revox jeste sam vrh za sve one koji su u nameri da kupe magnetofon, na pitanje da li je bio bolji a77 ili b77 je tesko odgovoriti, B77 je noviji savremeniji i neka bude moja preporuka ali verujte mi i A77 zvuci neverovatno dobro . Ono sto je najbitnije je sledece: svi Revoxovi trakasi su dobri ali svi koje je pravio, Tandberg ima takodje jako dobre trakase, mislim vise modela dok sve ostale firme ili ogromna vecina njih imaju samo uspesne modele a to je velika razlika. Kada prizvodjac ima sve modele dobre znaci know how je za izuzetan respekt pa i kupovinu . Eto i posle dva ja hocu i treci Revoxov magnetofon,

NAJTOPLIJA PREPORUKA REVOX TRAKAS BILO KOJI

PR99.jpg

ps

u jednom od predhodnih postova pise na kraju posta da nemam iskustva sa trakasima , mislio sam nemam iskustva sa Tandberg trakasima, greska u pisanju

Link to comment
Share on other sites

Kada se budem jednog dana preselio u veci stan gledacu kako znam i umem (mislim zbog novca) da kupim i ovo,

mnogo mi se svidja,

Sudeci da sam desetak godina slusao revox pojacalo sa velikim zadovoljstvom i i dva njihova trakasa mislim da je red na ovaj.

Mala naznaka, i one predhodne sam prodao zato sto sam mentol koji se poveo za novom tehnologijom (cd) a nije slusao zvuk i svoje usi nego bi da bude u trendu. Mladost, ludost, sta ces

Revox jeste sam vrh za sve one koji su u nameri da kupe magnetofon, na pitanje da li je bio bolji a77 ili b77 je tesko odgovoriti, B77 je noviji savremeniji i neka bude moja preporuka ali verujte mi i A77 zvuci neverovatno dobro . Ono sto je najbitnije je sledece: svi Revoxovi trakasi su dobri ali svi koje je pravio,

Link to comment
Share on other sites

hocu, mislim trazicu taj to je MK III (mada mnogi pisu da je MK II bolji ali ok)

Ne bih da se manem Tandberga jedva sam ga docekao, godine cekanja su u pitanju :loveface ali cu sigurno uzeti i tog Revox-a. Zao mi je sto su Revoxi moji svirali sa drugacijom opremom pa ne mogu da uporedim zvuk ali ovaj Tandber stvarno ubija kako svira . Kad nabavim Revox-a jednog dana uporedicemo mada to nece biti tada bitno jer cu ih imati oba, to je bitno kada moras da se opredelis za jedan uredjaj, zar ne

To je ako si citao ranije postove bio meni problem. da li Revox ili Tandberg, i odlucio sam i ne kajem se, Svi strahuju od nekog kvara, pa sve se kvari, ima u Svabiji pokvareni za oko 180e pa ce da skidamo delove ako bas bude morao da radi a ne samo da ga gledamo. I cene su vece a i redji je da se nadje, mnogo ima vise proizvedenih Revoxa pa se lakse nalazi a to utice i na cenu.

Pravo uporedjenje je Ferari protiv Porsea. Ferari pobedi kada uspe da zavrsi trku, Ali su oba super auta.

Neki moji prijatelji iz inostranstva kazu da je Tandberg neverovatno pouzdana masina i da se u principu slabo kvar a oni ih imaju i preko 20 godina kod sebe pa sam im verovao, o njihovom komentaru zvuka necu da pisem jer imam lose iskustvo ovde na forumu sa navodjenjem tudjih slusnih opservacija.

Imao sam Revox sad imam Tandberg ali je tu samo 3 dana, malo je to za one bas prave utiske koji zalaze u sitna crevca, ima vremena, zatim nemam traka sve sam ih ispoklanjao debil, ostala mi jedna za uspomenu pa tu sad vrtim kao kreten, mislio baja nece vise nikada imati trakas a posle godinu dana sam se pokajao sto sam ga prodao.

ps

pa kako da ga se manem tek je stiga :bounce

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...