Jump to content


Open reel preporuka


alex67

Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

TaÄno.

Pritom bih baš voleo da znam kako su pomenuti došli do prve generacije master traka i onda sa njih pravili replike. Na primer, RVG ne daje nikom živom svoje master trake.

Duboko sumnjam da je to bio sluÄaj, ali ajde.

I najzad, 500 dolara dati za re-izdanje jednog sešna, pa bio to i Telonius Monk je - besmislica. :order

Link to comment
Share on other sites

Slazem se da je cena abnormalna , ali sta je u danasnjem hifi-ju vise normalno? Audiofili su sve redja sorta na ovoj planeti i ako se mogu dobro osisati , sto da ne. Pogledajte samo stanje sa kablovima ,raznim premazima za cipove i ko zna sta jos .

Ako znate gde naci ovakve trake za desetostruko manji iznos slobodno recite .

Link to comment
Share on other sites

24 bit/192 kHz formata. Analogni mag je uz nas već viÅ¡e od 70 godina, pa bi bilo Äudo da NIJE tako, jer je to već jedna zrela tehnologija. Istom logikom, nerealno je oÄekivati od jednog joÅ¡ relativno mladog formata da naprosto uÅ¡eta u sobu, zabljesne i zalsepi sve svojim kvalitetam. Ali, za par godina, i to će se desiti.
Link to comment
Share on other sites

Lamentiranje nad gramofonom i vinilom je isto kao da zalite za starim dobrim vremenima kad su parne masine vladale. Kao sto je parna masina deo istorije, tako je i gramofon ( a i CD samo to jos nezna). Jeste nema one magije, lozenja ( otvaranja omota), mirisa dima ( krckanja ploce i prasine na njoj), romantike ćuću zvuka i kuljanja pare (romantike rotacije ploÄe pod svetlošću stone lampe)...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 year later...

Sudeci da sam iz citanja postova ove teme dosao do saznanja da ima znanja i volje da se udje u problematiku magnetofona da li mogu da cujem necije misljenje o Tandbergu TD 20a.

Na netu uglavnom pise da je neprikosnoven po zvuku ali iako je jako pouzdan problem su delovi kada zatrebaju, tj nema ih nigde.

Ali,,,,,,,,,,,,,zvuk vrh pa me interesuje vase misljenje u odnosu na one trakase koje vi smatrate zvucno najboljim . Ova zanimacija je i iz potrebe preke, jer treba uskoro jedam da mi stigne na policu tj patos jer nema mesta na polici.

Link to comment
Share on other sites

Stvar je prostija nego što ti se Äini: revox i tandberg su priliÄno stare sprave, te bez obzira na to što su eventualno dobro održavane mogu da "crknu". Za revox-a ima delova (bezobrazno su skupi), za tandberga ih nema. Tandberg jeste zvuÄno superiorniji, ali obzirom na kvalitet traka koje mogu da se nabave - to ne treba da bude opredeljujuće.

Jedina open reel mašina koja se još proizvodi (ukoliko grešim neka me neko ispravi) je Otari MX-5050, uz tape project trake zvuk bi verovatno bio visokog kvaliteta : http://www.tapeproject.com/machines/machines.htm

Ja svoj magnetofon upotrebljavam u terapijske svrhe. :D

Link to comment
Share on other sites

Stigao Tandber, znaci kao nov je bukvalno, unutra , spolja, prosto neverovatno da posle toliko godina bude takvo stanje, (ma naravno da je verovatno samo je tesko za naci)

stavicu i slike kasnije da se vidi koliko je to moguce.

Zanima me da li mi to ovde u zemlji znamo nesto sto ostali svet ne zna jer sam gledao da na ebay Americkom u dobrom stanju sve su cene preko 1100 usd a po nekim sajtovima cene idu i do 1500 usd, u Evropi je oko 500 do 600 eura a kod nas, doduse retko ko prodaje ali mislim da sam svojevremeno video jedan da se prodavao za 299 eura na oglasima i dugo stajao.

Bice da mi nesto znamo sto oni ne znaju,,,,,,,,,,,,,naravno hahahahah.

Prvi utisci sa Maxell XL I trakom jako pozitivni ali gramofon je gramofon ( bar je moj boljeg zvuka). Iako sam ovo gedao u Makedonskoj doduse i slusao ali od gledanja nisam nista ni cuo, ali bez obzira na sentiment ipak svira jako dobro, ja sam imao Revoxe i A77 i B77 i Akai gx747 , mislim da Tandberg ima najlepsi tj najprirodnij zvuk sa boljim opsegom , ravnijim basom i nekako detaljnijim zvukom a ostalo je ...............da ne davim, sreca je moja ali neka predje i na vas da sei vi ponovite nekom spravom.

Photo0372-1.jpg

Photo0371-1.jpg

Photo0370-1.jpg

Photo0369.jpg

Photo0368-1.jpg

Photo0367-1.jpg

slike jesu malo mutne ali mislim da se vidi stanje u kakvom je uredjaj,

Link to comment
Share on other sites

Evo i slika iznutra, bolje su valjda su mi manje drhtale ruke,,,,,,,,,,,na stolu je ipak lakse nego na patosu.

WTD20-21.jpg

WTD20-23.jpg

WTD20-20.jpg

WTD20-17.jpg

i ponovo da pitam za ne daj Boze , da li ima neko ko servisira ili samo podesava Tandberga ali onako bas, kao i da ga pazi kao bebu , znam neke majs........koji se ophode tj bilo bi super da se ophode, ali ima i pravih pravcatih za svaku pohvalu. E ovi drugi mi trebaju , ovi sto vole sto rade to sto rade. Nije stvar u meni vec ako je neko uspeo da sacuva 30 godina sto bi onda neko sjeb,,,,,,za 2 sata, zar ne, Audiphili vs Majstori za sada 0:0 (totalno off topic ali nam svima treba za nesto)

Link to comment
Share on other sites

I ponovo da pitam za ne daj Boze , da li ima neko ko servisira ili samo podesava Tandberga ali onako bas, kao i da ga pazi kao bebu , znam neke majs........koji se ophode tj bilo bi super da se ophode, ali ima i pravih pravcatih za svaku pohvalu. E ovi drugi mi trebaju , ovi sto vole sto rade to sto rade.

Link to comment
Share on other sites

Remont magnetofona nije jednostavna stvar. Po mom iskustvu, cenu sačinjavaju: nabavka i zamena svih elektrolita i trimera, preletovanje svih kontakata, rasklapanje, pranje i podmazivanje mehanike, podešavanje glava i alignment transporta i elektronike. U toku ovog procesa dogaÄ‘a se da "pacijent umre na stolu", to jest da se uoči problem koji zahteva nabavku novog mehaničkog dela, nabavku jedne ili više glava i sl. bez čega mašina više ne može da se sastavi ni proradi.

Minimalna cena u ovom slučaju je remont elektronike i podešavanje mehanike i glava, pod uslovom da ništa drugo ne treba da se menja. Ti treba da odlučiš šta želiš da uradiš, ali znaj da bez kompletnog remonta nemaš Tandberg 20A, čim ti gramofon zvuči bolje od njega. I pokaži nam kako izgledaju glave.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...