Jump to content


Slušajući Pinka Floyda...


radioholik

Recommended Posts

U stranim zemljama tacnije u americi, zabranjeno je menjati imena pevaca, glumaca, poznatih licnosti u bilo kom kontekstu.

Odlično, ali to nema nikakve veze s nama

Znaci mislim da bi najpravilnije bilo...

Tu baš i nema šta da se misli - dovoljno je pitati nekog ko je u tome stručan.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

S obzirom na to da je jezik živa i promenljiva stvar, uvek je bio vođen narodom, odnosno epohom. Nekada su bile aktuelne desetine reči za opisivanje delova volovske zaprege, a sada su tu daunloud i atačment (iako postoje srpski izrazi - preuzimanje i prilog - pa kako ko voli).

Ipak, ne verujem da bilo ko na ovom forumu (a i mnoogo Å¡ire) ima znanje i autoritet da ospori jednog Klajna.

Link to comment
Share on other sites

Vidim da je moderatoru dosadno, pa je nasao da se ruga i podsmeva mojim recima. Jako ruzno.

Ja sam samo nesto rekao iz mog licnog iskustva.

To sto sam gore napisao, samo sam naveo neke primere, ne da bi mi se rugali i vadili moje reci iz konteksta, nego da eto mozda iz mog iskustva izvuku neku pouku. Ja sam je izvukao.

Necu se vise oglasavati na ovom forumu. Ne zelim da mi se iko podsmeva.

Link to comment
Share on other sites

Vidim da je moderatoru dosadno, pa je nasao da se ruga i podsmeva mojim recima. Jako ruzno.

Daklem, rekao sam:

a] da ono što važi u američkom jeziku, ne mora da važi i u srpskom.

b] da, kad je jezik u pitanju, pravila već postoje. Iz istog razloga mnogi misle da je pravilno reći kabel, zaključili su to jer zaboga jedna firma se zove "Novkabel", pa je to sigurno ispravno. A ja svakog jutra kupujem doručak u pekari "Vrućo".

Necu se vise oglasavati na ovom forumu. Ne zelim da mi se iko podsmeva.

Prisustvo na forumu je stvar ličnog izbora.

Tvrdnja da je moderatoru dosadno, pa je našao da se ruga i podsmeva tvojim rečima je... dramatizacija. Čime sam ja to tebe uvredio i kako sam ti se rugao?

Link to comment
Share on other sites

Vidim da je moderatoru dosadno, pa je nasao da se ruga i podsmeva mojim recima. Jako ruzno.

Ja sam samo nesto rekao iz mog licnog iskustva.

To sto sam gore napisao, samo sam naveo neke primere, ne da bi mi se rugali i vadili moje reci iz konteksta, nego da eto mozda iz mog iskustva izvuku neku pouku. Ja sam je izvukao.

Necu se vise oglasavati na ovom forumu. Ne zelim da mi se iko podsmeva.

Evo i ja da ti kazem: Nije ti se niko podsmevao.

Sve sto ti je Zvukoljub rekao je: Postoji gramatika i pravopis srpskog jezika. Oni su JEDINI merodavni kako se pise taj jezik. To kako je negde drugde - ne menja nista u ovom jeziku.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

U srpskom jeziku ( istocnoj varijanti srpskohrvatskog jezika) bi trebalo koristiti fonetsku transkripciju stranih naziva i imena. Шекспир a ne Shakespeare. Pink Flojd a ne Pink Floyd.

Baš nešto danas razmišljam... onda treba da pišemo Jamaha, Akufejz, Bi end Dablju, Ekspoužr itd :bacanje

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...