Jump to content


prenosnici / stereo to go forum


Donkey

Recommended Posts

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne bih se slozio: WM-W800 nema DD motore, on samo ima motore bez cetkica, debljine americkog novcica od jednog dolara.

Ukoliko je tacno da je taj vokmen napravljen od dva "slepljena" WM-10, onda se taj motor nalazi ispod desnog tockica (onog koji pusta traku pri reprodukciji) i vrti se u kontra smeru velikom brzinom. Za pogon motora se koristi DC-DC konvertor i posebna elektronika.

Sa njega ide remen na zamajac i jos jednu remenicu ispod koje se nalazi sklop sa zupcanikom za premotavanje/namotavanje.

Problem kod ovih mehanizama je bila i ostala zamena remena - ekstremno je tanak i ne znam da li uopste moze da se nadje.

Koliko je meni poznato, nijedan vokmen ikada nije napravljen sa Direct Drive motorom.

Ispravite me ukoliko gresim.

Link to comment
Share on other sites

Uzeo sam pomenuti WM-W800 na aukciji koja je navedena.

U savrsenom optickom stanju, nisam ga probao niti otvarao. Jos uvek je na njemu fabricka nalepnica sa, rekao bih, japanskim znacima koji reklamiraju FM karticu. Kako nisu mogli da smeste i FM tjuner u njega, on je bio u obliku kasete, kao kod starih Toshiba vokmena. Zbog toga jedna vrata imaju usek i otvor da bi se mogle menjati stanice. Pomenutu kaseticu, nazalost, nisam dobio.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Kada samo malo razmislim, shvatim da uopste nisam srecan sto mi se ovakve price jako svidjaju. To zapravo znaci da sam vec prilicno mator i da se pojavljuje u meni sve cesce ona specificna nostalgija za bezbriznim tinejdzerskim danima.

Bio sam lud za vokmenima i snimanjem kaseta, ali je moj prvi bio ipak Sony. Sto je sigurno - sigurno je. :hdphones

Link to comment
Share on other sites

Kada samo malo razmislim, shvatim da uopste nisam srecan sto mi se ovakve price jako svidjaju. To zapravo znaci da sam vec prilicno mator i da se pojavljuje u meni sve cesce ona specificna nostalgija za bezbriznim tinejdzerskim danima.

Bio sam lud za vokmenima i snimanjem kaseta, ali je moj prvi bio ipak Sony. Sto je sigurno - sigurno je. :hdphones

Ako Vas to teši, verovatno ste mlađi od mene...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ne bih se kladio. Evo, ja, da imam kako , smesta bih pazario ovo.

Uredjaj deluje izuzetno kvalitetno!

Da li neko moze da prepozna ove vokmene sa slike :

http://www.limundo.c...okmeni-/2029463

To su sve masinice donje srednje klase, malo je bolji onaj Sony u levom donjem uglu, taj ima logicke komande i bolje opcije, slican ili isti je bio WM-EX652 ili tako nekako, to je ludilo sa njihovim oznakama. Medjutim, pazite, jer ta Sony mehanika ima veoma cesto problem da pocne da zaglavljuje posle par godina (ne)koriscenja - problem lezi duboko u zbijenim zupcanicima a tice se masti koja se stisne pa slabacak motor nema dovoljno snage da odradi sta treba kada date komandu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ðе, чудан конектор тј. један контакт вишка је за даљинÑку команду.

Ali cisto sumnjam da bi FM prijemnik radio samo uz takve slusalice?

AM regularno radi.

Pada mi na pamet da je prekinuta antena unutra.

Link to comment
Share on other sites

Isprobao sam malo ovaj vokmen, zvuk sa kasete me odusevio.

Nema nikakvih podesavanja, izuzev nekog XSBS tako nesto i Dolby-ja...

Sto se tice FM radija sumnjam :

-Da je antena prekinuta unutra , ili

-Da za prijem koristi upravo takve ili slicne slusalice..

Sta je verovatnije?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...