Jump to content


prenosnici / stereo to go forum


Donkey

Recommended Posts

Imam, takodje i moj prvi , Unisef. Inace, kakvo je tvoje misljenje o egzoticnim markama - Samsung, Siemens, Sharp,

International, First , Quasar , itd ?

Ha ha, Unisef sa tri dugmeta :cheers

Kako je on harao Komisionima, samo su njega drzali.

Interesantno je da se dosta firmi trudilo da pravi kvalitetne vokmene a najbolji modeli su obicno imali logicke komande, mada to nije pravilo.

Video sam davno u Beogradu da su prodavali i LG vokmene sa logickim kontrolama a takve nikada nisam sreo. Simens nije pravio nista da valja sto se vokmena tice, First takodje, za Samsung nemam pojma, ali je zato Sharp bio jedna od vodecih firmi. Cak je i Fisher bio izuzetan - pravili su se u Japanu, imao sam model sa soft touch komandama, malim zvucnikom i kasetom koja je radila kao tjuner (kao kod Toshibe) - mala, izuzetna sprava. Naisao sam i na japanski Standard, on je bio dobar. Mislim da sam imao nekih sezdesetak vokmena ukupno, ali nisu svi bili razlicitog tipa.

Cak su i Rusi pravili vokmene, verovali ili ne, njega sam takodje imao ali mu je falio jedan zupcanik pa ga nikada nisam popravio.

Aiwa je bila vrlo dobra, ali ih nisam nabavljao (imao sam par komada koje sam bacio) jer je izrazito forsirala one specijalne baterije koje su se tesko nabavljale a uvek sam ih kupovao bez dodatnog kucista za obicne baterije.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aiwa HS-J600: 2xAAA, tada je to bilo... ulaz za DC 3V, microphone (stereo)...

Ma da... ali to je iz generacije 85/6, imam ga u katalogu. Pocetkom devedesetih su poceli da smanjuju debljinu pa im je trebala i tanja baterija. Na te vokmene sam mislio: 505, 303 itd.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ha ha, Unisef sa tri dugmeta :facehearts

Kako je on harao Komisionima, samo su njega drzali.

Interesantno je da se dosta firmi trudilo da pravi kvalitetne vokmene a najbolji modeli su obicno imali logicke komande, mada to nije pravilo.

Video sam davno u Beogradu da su prodavali i LG vokmene sa logickim kontrolama a takve nikada nisam sreo. Simens nije pravio nista da valja sto se vokmena tice, First takodje, za Samsung nemam pojma, ali je zato Sharp bio jedna od vodecih firmi. Cak je i Fisher bio izuzetan - pravili su se u Japanu, imao sam model sa soft touch komandama, malim zvucnikom i kasetom koja je radila kao tjuner (kao kod Toshibe) - mala, izuzetna sprava. Naisao sam i na japanski Standard, on je bio dobar. Mislim da sam imao nekih sezdesetak vokmena ukupno, ali nisu svi bili razlicitog tipa.

Cak su i Rusi pravili vokmene, verovali ili ne, njega sam takodje imao ali mu je falio jedan zupcanik pa ga nikada nisam popravio.

Aiwa je bila vrlo dobra, ali ih nisam nabavljao (imao sam par komada koje sam bacio) jer je izrazito forsirala one specijalne baterije koje su se tesko nabavljale a uvek sam ih kupovao bez dodatnog kucista za obicne baterije.

@samom sebi... izgleda su mi obrisali fajl : [

@ZoranBg : Vrlo si mi korisne podatke naveo, takodje nisam imao pojma da su neke od firmi koje si pomenuo radile i vokmen asortiman. Predpostavljam da neke jos i rade , mozda bas Aiwa i Sony?

Sto se tice Unisef-a, njega sam do skoro uspesno servisirao : } Nije komision, vec Titogradski buvljak, generalno je stvarno dosta traka izgurao a vidim da je tako i kod drugih ...

No, to je svakako krsh ... A od ovih renomiranijih marki ,dosta sam slusao i Panasonic i Sony i nije mi se svidjao njihov zvuk ; e sad da li je to do slusalica ili neceg drugog , stvarno nemam pojma !

Link to comment
Share on other sites

Posle svih MP3 plejera , telefona i slicnog - povratak na tehniku od pre 25 godina. Sony vokmen , gomila traka i dosta lepih trenutaka sedeci na terasi u kasno vece / noc , posmatrajuci more i slusajuci.

Preslusavajuci razne trake snimljene sa raznih izvora , par od njih je bilo sa onog Filipsa sa lampama u izlazu i slusajuci njih pocelo me je da grebucka da opat napravim jednog sa lampama ali ovaj put sa ozbiljnijom konfiguracijom svega . Jednostavno ima neke lepote u tim vokalima od kojih se najezite dok slusate.

post-1917-128511114034_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

E da, i ja biram terasu za moje kasete i vokmen : D svaka cast, jedino mi ove godine fali more za potpuni ugodjaj. Ubr, koje more?

Nego, naisao sam na sledece modele Sony walkmana kao nove. Pokusao sam da na netu nadjem nesto o njima, ali nema.

Da to nepobitno znaci da nisu uopste original ?

WM-FX 435

WM-FX 485

i jos dva, ne vidim oznake...

Link to comment
Share on other sites

Sandro, taj si mi Sony oteo isped nosa : D Kakav je kvalitet, ne vidim nikakvih podataka na netu ?

Bio je na Limundu i dva dana nije niko licitirao tako da ti ga nisam oteo ispred nosa vec ga nisi video :)

Salim se naravno. Ja sam ga samo probao, radi lepo, ima manje vise sve, Dolby B, autorevers, auto hrom/metal, groove i mega bas, odlicne sluske, daljinac, punjivu bateriju i dodatak za AAA bateriju. U principu, sve isto kao i Panasonic samo sto je kod Panasonica slusalica iz dva dela pa kada pokidas kabel samo utaknes nove a daljinac i dalje radi. E da, oba su kompletno od aluminijuma dok je onaj treci fx485 od plastike i sa radiom i Dolby B ali niks daljinac, punjiva itd...

pozdrav

Sandro

Link to comment
Share on other sites

ja digitalnu muziku slusam na iPaq Hewlet Packard mesindzeru , ono sto sam o njemu cuo

je da je kvalitet na nivou iPoda.

Walkmani imaju svakako drugaciji zvuk od takve iPaq digitalije, a kada je snimak

na traci dobar, meni se licno vise mnogo svidja zvuk sa walkmana sa dobrim slusalicama,

negoli sa iPaq (sa njegovim , ili nekim dobrim slusalicama).

Jeste da je vreme takvo ubrzano , obesmisljeno pa se premotavanje trake chini vecini

kao glupost ali s druge s trane kontam da mp3 plejerasi "plitko" slusaju te mp3-ice,

flac-ove itd. Traka mi se svidja jer je to gotov program koji sam dugo smisaljaoi uvek

ga imam spremnog. Takodje bih i radje video ovu devojku bez tog njenog iPoda.

Link to comment
Share on other sites

Tri vokmena Aiwa . Na prvom sdesna je oznaka "Metal" iako bih rekao da je od plastike.

Ovaj u sredini ima "ear guard" - sto mu dodje pojacanje po stepenima, 0-1-2, pri cemu se

za veci broj dobija manji stepen pojacanja i manja konacna jacina zvuka. Ima li to iPod?

Vokmeni su deo kolekcije, uslikacu i slusalice i ambalazu neki drugi put...

walkm.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nisi u pravu, mislim da ovaj iPod trosi mnogo skupe baterije. A kad nemas vise para, mozes da se slikas.

i bre Zoki , pa i obican vokmen kada potosi baterije stane a gde nece ovo cudo :screwy:screwy

Znas ono kada je deka dosao kod doktora da trazi Vijagru ali samo cetvrtku svaki dan.

Doktor mu odgovori : pa onda pilula ne radi posao , mora cela da se popije.

Pogleda ga deka : e sinko mator sam ti ja za te stvari , treba mi samo toliko da izjutra ne pi*am po papucama.

Link to comment
Share on other sites

jedna anegdota oko iPoda...

Kada sam prvi put cuo za taj , tada skupi plejer, i koju godinu docnije ga

video kod drugara iz Bgd - upitao sam ga "Kakav je? opisi ga malo, sta slusas na njemu."

Rece : " Ima kapacitet od 4 Gb , a ja sam ga napunio 2-2.5 ; Ne znam vise ni sta sam snimio".

I to je upravo to, on voli te gedzete a muzika - samo da svira tona i tona pesama koje ni ne zna koje su

niti su mu bitne. Ja , iako sam stalno u muzici, cesto nemam pojma sta mi je na iPaq-u ili mp3 plejeru.

iPod i mp3 plejeri su pravi odraz propale potrosacke kulture. Ili citanje knjiga u e-book readeru, ili sa neta,

. Na kasetama ima i ona stavka - da se chak napise date/time , gde je snimljeno - sve za arhivu

i daljenje koriscenje i uzivanje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...