Jump to content


Hi-Files 33 u prodaji od 30.12


Ljuba

Recommended Posts

TEMA BROJA

Treća dimenzija

TESTOVI

VTL ST-150

Audio Research VSi60

Audio Note Zero

Unison Research Unico CD Primo

Harbeth HL-P3ESR

Creek Destiny

Canton GLE 470

KEF iQ30

TEAC CR-H500NT

Harman-Kardon BDP 10

Toshiba 32AV635D

Samsung ST1000

Samsung HMX-U10

MUZIKA & FILM

Audiofi lske recenzije

CD recenzije

Chris Rea

DVD recenzije

James Cameron

post-45-128510963369_thumb.jpg

post-45-128510963369_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Koliko vidim, ovaj broj je vecim delom posvecen skupljoj stereo opremi, ako izuzmemo Canton i Kef, mada ni oni nisu bas jeftini. Ostatak je hi-endlessfiles.

Samsung digitalna galanterija je, po obicaju, obaveza prema sponzorima. Nije kritika, nego utisak kad pogledam najavu broja :o .

Kupicu. Casopis, ne Samsung galanteriju a pogotovo ne Unison Research Unico CD Primo 8) .

Link to comment
Share on other sites

Meni je zanimljiv ovaj Creek Destiny, bas da vidimo kako je prosao na testu posto vidimo da se CD nije pokazao kao neki hebac, bira tamo neke princeze 8) .

Ne vidim Zokijev vintage, izgleda da su ga pojeli Samsung digitalni aparati. Nije mi jasno sta ce to tu. Bolje da smo dobili ultimativni test mini linija. :o

Link to comment
Share on other sites

Pazi, aj mob i fotoaparati daju veliku vernost ali nisu bas HiFi. Ipak, ono sto spada (manje ili vise) su zvucne karte i graficke. Bilo bi zanimljivo da neki casopis poput Hi-Filesa odradi test. Asus Xonar STX je ishvaljena kao audiofilna HiFi zvucna za komp, danasnje graficke daju ultra realne slike a po kvalitetu su sa high-end playerima. Najnovija serija AMD cak salje i HD zvuk preko HDMI. Eto, da li to moze da se uklopi u sistem i ocena.

Link to comment
Share on other sites

Uopste nije los predlog. PC je dobrano zasao u HiFi svet, svidelo se to nekima ili ne.

Na previse mesta na netu (forumi, naravno) se moze naci da EMU 1212M, Xonar STX i slicne karte bolje zvuce od recimo CA Dac Magic-a, koji je lepo prosao na testovima.

Ono sto je problem sa review-ovima ne netu je, recimo za Asus, to sto su sve testove pisali "kompjuterasi" koji neki malo ozbiljniji HiFi bash i nisu poslusali, pa i nisu previse merodavni. Takodje, EMU 1212M uglavnom ocenjuju oni koji se bave poluprofesionalnom produkcijom muzike, pa opet sto se tice HiFi-a nisu nesto merodavni.

Tu ima materijala cak i za jednu lepu temu broja, koja bi zanimala poprilicno sirok krug ljudi, a u koju bi moglo da se ukljuci vise vasih strucnih saradnika sa sve svojim referentnim spravama u vise cenovnih klasa i da iznesu svoja misljenja i zakljucke. :o

Ako je ulazak PC-a u HiFi vode za mnoge diskutabilan, u HT svetu nema vise nikakve diskusije - PC polako postaje ultimativno resenje. I tu bi se mogla napraviti jedna jako lepa tema broja... 8)

Link to comment
Share on other sites

Default instalacija OS i drivera/firmvera je jedno, a "lepa" 8) instalacija OS i podešavanje drivera nešto drugo. Ne mislim da se termin "tweak" mora odnositi samo na h/w. A mislio sam da bi bilo dobro da za početak budu prikazane sprave na defaultu, jer većina ljudi ipak nema znanje o podešavanjima koja se ovde provlače.

Link to comment
Share on other sites

Uopste nije los predlog. PC je dobrano zasao u HiFi svet, svidelo se to nekima ili ne.

Na previse mesta na netu (forumi, naravno) se moze naci da EMU 1212M, Xonar STX i slicne karte bolje zvuce od recimo CA Dac Magic-a, koji je lepo prosao na testovima.

Ono sto je problem sa review-ovima ne netu je, recimo za Asus, to sto su sve testove pisali "kompjuterasi" koji neki malo ozbiljniji HiFi bash i nisu poslusali, pa i nisu previse merodavni. Takodje, EMU 1212M uglavnom ocenjuju oni koji se bave poluprofesionalnom produkcijom muzike, pa opet sto se tice HiFi-a nisu nesto merodavni.

Tu ima materijala cak i za jednu lepu temu broja, koja bi zanimala poprilicno sirok krug ljudi, a u koju bi moglo da se ukljuci vise vasih strucnih saradnika sa sve svojim referentnim spravama u vise cenovnih klasa i da iznesu svoja misljenja i zakljucke. 8)

Ako je ulazak PC-a u HiFi vode za mnoge diskutabilan, u HT svetu nema vise nikakve diskusije - PC polako postaje ultimativno resenje. I tu bi se mogla napraviti jedna jako lepa tema broja... 8)

Link to comment
Share on other sites

Ne mislim na ne znam kakvo posebno podesavanje. Zna se kako se OS instalira, redosled driveri, update sistema, sredjivanje servisa, software. Pod podesavanjem mislio sam na ukljucivanje i iskljucivanje opcija u samim driverima, kao kod AVR sto se podesi razdaljina zvucnika, velicina i sl. AVR def i podesen su dva razlicita pojma. A sto se tice ASIO, pod 7 nema toga 8)

Link to comment
Share on other sites

Licno nemam nikakvih problema sa Samsung uredjajima,tj.njihovim mestom i kolicini prostora koja im se posvecuje.

Racunica je prosta.Ukoliko oni cine da casopis moze da radi bolje,siri se i donosi nam sve bolje i zanimljivije tekstove,izvestaje sa sajmova i sl pritom cena casopisa ostaje ista ...

Hocu reci: za ZOkijev vintage ce uvek biti mesta, a nista ne fali da ubacimo neki test dobrih fotoaparata (narocito ako casopis po istoj ceni bude imao vise strana)
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...