Jump to content


Dajte preporuku za neki dobar Sci-Fi


sicankv

Recommended Posts

ja bih ti predložio nekoliko starijih

1. existenZ (1999)

2. Solyaris (1972)

3. Solaris (2002)

4. Twelve Monkeys (1995)

5. Donnie Darko (2001)

i Moon je odliÄan, malo spor, ali sjajan sa Sem Rokvelom -- odatle me bacilo na Sloarise ;)

edit: e da, zaboravio sam nezaobilazni Total Recall (1990) :roll:

edit edita :listen: PREPORUKA za: Los cronocrímenes (2007) neverovatno predobar španski film. OBAVEZNO za sve koji vole scifi-mistery filmove :roll:

Link to comment
Share on other sites

Hvala za preporuke , stavio sam Brazil , Dark city , The day the Earth stood still (1951), Moon, Los cronocrímenes na download.

Sto se tice Solarisa, koliko vidim na IMDb sajtu , postoje Ruska i Americka verzija, da li da skinem obe ili jednu verziju od ta dva filma?

Kakav je ovaj novi rimejk filma The day the Earth stood still iz 2008. ?

Ostale sam gledao .

Link to comment
Share on other sites

Ja obožavam saj-faj sa primesom horora:

- THE THING

- ALIEN/ALIENS/ALIEN 3/ALIEN RESURRECTION

- EVENT HORIZON

- LEVIATHAN

- PITCH BLACK

- MIMIC

- SPECIES

- SCANNERS

A nisam imun ni na ove:

- THE LAWNMOWER MAN

- CONTACT

- GATTACA

- TERMINATOR/TERMINATOR 2: JUDGMENT DAY

- SOYLENT GREEN...

Link to comment
Share on other sites

Hvala za preporuke , stavio sam Brazil , Dark city , The day the Earth stood still (1951), Moon, Los cronocrímenes na download.

Sto se tice Solarisa, koliko vidim na IMDb sajtu , postoje Ruska i Americka verzija, da li da skinem obe ili jednu verziju od ta dva filma?

Kakav je ovaj novi rimejk filma The day the Earth stood still iz 2008. ?

Ostale sam gledao .

Link to comment
Share on other sites

Jel gledao neko The Prestige?

Gledao sam ga. Bio mi je prilično zabavan do poslednjeg, da kažem SF dela filma, a pogotovo mi je bio interesantan Bowie u ulozi ekscentričnog Tesle. No, nekako mi je taj poslednji deo delovao suviše isforsirano, preterano. Možda ja preterujem, jer uopšte nisam očekivao takav rasplet događaja, niti sam imao predstavu da se radi o SF filmu... ;)

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam ga. Bio mi je priliÄno zabavan do poslednjeg, da kažem SF dela filma, a pogotovo mi je bio interesantan Bowie u ulozi ekscentriÄnog Tesle. No, nekako mi je taj poslednji deo delovao suviÅ¡e isforsirano, preterano. Možda ja preterujem, jer uopÅ¡te nisam oÄekivao takav rasplet dogaÄ‘aja, niti sam imao predstavu da se radi o SF filmu... ;)

Link to comment
Share on other sites

Da li je gledao neko The Hitchikers guide through galaxy ? Topla preporuka za zve ljubitelje sci fi komedija.

U ovom slučaju, upao sam u klasičnu zamku subjektivnog doživljaja pročitane knjige. Nakon odgledanog trailera zaključio sam da se vrlo malo likova i objekata poklapa sa mojom imaginacijom istih, te odlučih da svrsishodnije provedem 2 sata života od rušenja sopstvene iluzije Adamsove vasione... ;)

Uzvratio bih preporukom SF komedije "Space Balls" (parodija na "Star Wars" serijal), ako postoji još neko ko je nije odgledao... :listen

Link to comment
Share on other sites

Pod obavezno pogledati serije:

Firefly

Battlestar Galactica

Nekoliko preporuka:

Watchmen

Westworld

Capricorn One

Starship Troopers

Artificial Intelligence: AI

Impostor

Tykho Moon

Bicentennial Man

Enemy Mine

9

Surrogates

H.G. Wells' First Men in the Moon

Battle Beyond the Stars

The Arrival

Alien Trespass

The Hidden

The Andromeda Strain

*batteries not included

Critters

Virtuosity

Hangar 18

Explorers

Code 46

Zathura: A Space Adventure

THX 1138

The Day of the Triffids

Scanners

The Running Man

The Right Stuff

Communion

The Day After Tomorrow

Outland

The Final Countdown

Swamp Thing

Meet Dave

Starman

Ako hoce da jos nabrajam javi. Filmovi su razlicitog kvaliteta ali zanimljivi za pogledati. Ali ako si zanrovski zaludjen onda ces progutati dosta toga.

Obavezno pogledati dokumentarac Trekies II tu je deo koji govori o fanovima iz Srbije. Organizatori konvencije su devojke i momci aktivni na sajtu

http://www.photontide.org/

Tu mozete dobiti dosta zanimljivih informacija o SF.

Clan sam njihovog foruma sa prilicnim stazom.

Link to comment
Share on other sites

U ovom sluÄaju, upao sam u klasiÄnu zamku subjektivnog doživljaja proÄitane knjige. Nakon odgledanog trailera zakljuÄio sam da se vrlo malo likova i objekata poklapa sa mojom imaginacijom istih, te odluÄih da svrsishodnije provedem 2 sata života od ruÅ¡enja sopstvene iluzije Adamsove vasione... ;)

Uzvratio bih preporukom SF komedije "Space Balls" (parodija na "Star Wars" serijal), ako postoji još neko ko je nije odgledao... :listen

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...