Jump to content


AVATAR James Cameron's movie


accuphase

Recommended Posts

Odgledao; posto sam bio upozoren, nije me "pomerio s mesta", ali me jeste odusevio efektima.

Prica je klasican Holivud, pa sta? Za onakvu 3D floru i faunu, vredi otici i jos jednom odgledati film.

Rajko

P.S. Posle ovoga treba zabraniti klasicne 2D filmove :nerd .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Meni je jedino žao što nisam pogledao Šerloka pa onda Avatar, jer svaki film posle doživljavanja Avatara ostaje u senci :nerd

Ja lepo kažem svima koji su me pitali "kakav je film, kakav je film???"... "Idite ljudi, pogledajte jer onako nešto još niste videli".

Link to comment
Share on other sites

Zato što film nema trunku originalnosti. Nema nimalo osećaja za različito (ne-daj-bože) originalno poimanje društvenog uređenja ili grupnih/ličnih reakcija onih domorodaca - svi govore, razmišljaju i ponašaju se potpuno stereotipno, odnosno kao da su upravo izašli iz nekog tržnog centra. Samo što su visoki 4m i imaju plavu kožu. Posle 10 minuta je jasno šta će se dešavati i kako će se završiti (čak i ako neko nije gledao Pocahontas). Flora i fauna - pa koliko na ovoj planeti ima stvorenja koja svetle, biljaka koje se mrduckaju itd? Konj sa 6 nogu, bonding između dva bića (kakvom god) vezom, reptilčine s krilima, kolektivno sećanje? Ništa novo, a svako ko je čitao SF/fantasy lako će sve to prepoznati. A američka samokritika je deplasirana jer, naravno, ne menja ništa, već deluje kao da olakšavaju sopstvenoj savesti a sutra nazad na bombardovanje.

3D je dobar, ali oduzmite to i ostaje 0 bodova. Što se mene tiče, mogao bih sa podjednako uzbuđenja da pogledam promo materijal nekog CE giganta, pod parolom "vidite šta mi sve možemo". I btw, posle projekcije me je bolela glava i imao sam crvene fleke pred očima.

Just my 2 cents.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam gledao obicno (ne 3D), odusevljen sam efektima i realizacijom.

Da je predvidljivo, reciklirano, cesto i banalno, tacno je.

Ali je super zabava a to nije malo.

A kritika moze da bude samo plus. Voleo bih da vidim takvu kritiku u Srbiji, kroz blockbuster (tesko, sve se finansira iz budzeta :screwy ).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ja sam gledao obicno (ne 3D), odusevljen sam efektima i realizacijom.

Da je predvidljivo, reciklirano, cesto i banalno, tacno je.

Ali je super zabava a to nije malo.

A kritika moze da bude samo plus. Voleo bih da vidim takvu kritiku u Srbiji, kroz blockbuster (tesko, sve se finansira iz budzeta :plakanje ).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...