Jump to content


accuphase integ.ili lampas za iste pare


vladastevic

Recommended Posts

Ovo je jos jedna od hiljadu nebuloznih tema na forumu. Ovakvo pitanje je identicno pitanju: "sta kupiti - podmornicu ili mlazni avion?"

Zasto bi neko ko nikada nije slusao lampasko pojacalo u svom zivotu, imao dilemu oko njegove kupovine u odnosu na sasvim opozitno solid state pojacalo renomiranog proizvodjaca.

I kako to neko zamislja da ce mu pomoci preporuke nekih ljudi sa nekog foruma, koji su pri tome savrseno dobronamerni i kompetentni, kad on ne zna o cemu oni pricaju, jer oni su

slusali i lampe i SS varijantu, a on nije, mozda, ni jedno ni drugo (ali lampe sigurno nije, posto to i sam kaze). Kakav je smisao ove teme i kakve zakljucke pokretac moze izvuci ???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Koja vrsta muzike se slusa , ako je metal ,rock neka se ne trosi na lampu . ako je Jazz ili classica tu je lampa obavezna . Jedana uvek dobitna kombinacija , a to je snagas tranzistor , a lampa u preampu i stvar resena !!!

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima

Ako smem da se pridruzim ovim razgovoru,

Ne moze niko da kaze da lampa nema "sharm" , ali to brzo postane dosadno, drugo treba taj audio amater da voli da majstorise oko te lampe : razne sitne popravke.

Accuphase je za mene boji (koliko Accuphase sam prodao i posle 15 ili 20 godina ni jedan kvar, a uvek isti kvalitet zvuka

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je jednostavno imaces vise problema sa lampi nego sa transistora

20 godina prodajem HIFI , prodavao sam Manley , VTL , Conrad - Johnson, Cary, Emilé, Audio Research, Mcintosh, da ne pricam za kineze, Vincent, Prima Luna , Pro-ject svi su me ubili koliko puta sam i nosio na popravku .

Pa dali cujes 50 hrz u zvucnik , uvek ima nesto da te zezne sa lampama

A sada novitet je sto svako menja lampe na svoje aparate, da promeni zvuk, jer mu ne odgovara, pa onda proda kao polovni ali vise nije nista orginal

A Accuphase znas kada ce on da se pokvari ? : kad bude stigao 16 do 18 godina

Evo ti neka lkica

post-431-128511101571_thumb.jpg

post-431-128511101589_thumb.jpg

post-431-128511101571_thumb.jpg

post-431-128511101589_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jadan ovaj lik. Znao sam da nema sanse :listen . Prvo su hteli da ga posalju u prvi razred, a onda pocinje edukacija tipa lampa je sarmer, nije za rock i slicno (majko mila i ko je tu pocetnik i napucao brain sa raznoraznim marketinskim shit-om i ne zna sta prica). Brasho, samo ti otidji da cujes Jadis, obecavam ti da je za njega bilo koji Accuphase, a kamoli taj low rang sto ti insuiraju da kupis fica naspram ferarija. Ja za to pojacalo (Accuphase 206) ne bih dao 100E (mozda kad bi mi oprali mozak do kraja nekim aparatima i usput ostetili uzengiju uha debelo), jer ce vec solidno/osrednje uradjen PP sa EL-84 da ga pocepa kao playboy pedera na primer. Sto se tice dinamike i Jadis-a, dobices je pravilnim izborom zvucnika. Zvucnik koji nema dinamiku - da spojis 3kW solid state-a (bio to Accuphase ili bilo sta drugo), nema pomoci, 95% ovog foruma to ne konta...Uostalom, gde je taj Anubis :blah:lol: . Jedva cekam da on da komentar :blah . On ima mnogo vise energije od mene i elokventnosti, pa i volje...Ali, mislim da je cak i on oguglao na ovakve teme hehehe...

Link to comment
Share on other sites

To ja i govorim, kad se mnogo cita moderan shund i zivi u iluziji. Rece mi jednom jedan covek, ne mogu da se setim odakle, znam samo da je reko da bas niko nije kao on, bio je to uslovni refleks njegovih roditelja, pogresno primenjen ular za konja, frustracija okoline iz detinjstva, ne znam ti ni ja vala, no seticu se...u nekoj reinkarnaciji...

Link to comment
Share on other sites

To ja i govorim, kad se mnogo cita moderan shund i zivi u iluziji. Rece mi jednom jedan covek, ne mogu da se setim odakle, znam samo da je reko da bas niko nije kao on, bio je to uslovni refleks njegovih roditelja, pogresno primenjen ular za konja, frustracija okoline iz detinjstva, ne znam ti ni ja vala, no seticu se...u nekoj reinkarnaciji...
Link to comment
Share on other sites

Nista ne mislim. Od starta sam se ukljucio u ovu temu sa dobrom namerom, da ti dam licnu smernicu, a ne da praznim komplekse i slicno. Vidim samo sa kojom sumom raspolazes, a vec si se izjasnio da ti vrhunska dinamika nije primar, te mogu samo da repetiram samog sebe da poslusas Jadis Orchestra (za doticni novac) i postojece zvunike u tvom sistemu. Opet moram da ti ponovim, da ces dobiti naknadno i dinamiku, sa adekvatnim zvucnicima. Mnogo je nasuvislih zakljucaka iz nedostatka iskustva. U svakom slucaju, na tebi je da izaberes, a kad vec ides da pljunes tu lovu (sto nije malo za srpski standard), preporucujem ti da dobro analiziras stvari sopstvenim iskustvom pre toga i izaberes ono sto ti najvise odgovara, da ne bude da ti ja namecem moj ukus. Pitanje integralac/odvojen pream amp, je tesko za odgovoriti u tvom slucaju. Naravno da bih ti rekao da ides na drugu varijantu, ali ti treba mnogo vise novca u tom slucaju, te je bolje da se drzis onog prvog. Ne znaci da ce recimo combo PrimaLune da radi bolje od integrisanog Jadis-a, iako kosta mnogo vise,o cemu imas mnogo svedocenja individua koji su to iskusili, po svetu. Samo malko prelistaj net, ne drzi se casopisa i ovog foruma iskljucivo. To je relativno...Uzdaj se u svoje uho, pre svega :listen ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...