Jump to content


accuphase integ.ili lampas za iste pare


vladastevic

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply
Grandmothers&frogs

Vala bas.

Koji accuphase integralac, koliko star (nov za te pare nije) u kom stanju, koji lampas... (koji zvucnici, izvor, soba, vrsta muzike... ). Mogao si da pitas zeleno ili levo? :screwy

Cisto zezanja radu, moj ukus, levo. :screwy Accuphase. Ali samo moj ukus, moje usi, moja muzika... Najpre zato sto nisam ljubitelj lampi...

Link to comment
Share on other sites

Ja kad slusam na jednom monstrumu od 300W/6 Ohma sa VUmetrima nikad ne predjem 3W pri sobnom slusanju. ( Cisto egzaktno ) http://www.wired4sound.net.au/amplifier ... mx_800.htm

A na lampe kad slusam ne mogu da pustim preko 11h ( polozaj potova). 2*30W[attachment=0]lampas [800x600].JPG[/attachment]

Lampasi jesu generalno slabasni ali je to ipak dovoljno. E sad ako ce zurke da pravis na lampe... :screwy

Za 1500E moze dobar lampas da se nabavi. ( SE ili PP?)

Ako planiras one svoje Ev kutije onda lampas

Link to comment
Share on other sites

Pa imas SE 2W (moj Supraphon npr) pa neki recimo 300B od 6W do PP na prethodnoj slici od 30W u triodnom spoju do jaÄih pojaÄala. Već je to samo po sebi neuporedivo. Ispod 10W pojaÄala traže vrlo efikasne zvuÄnike. Ova od 30W mogu i na obiÄni(ji)m zvuÄnicima da rade.

Uglavnom za sobno slušanje ( pa i glasno) sasvim dovoljno. Za žurke, nije.

Link to comment
Share on other sites

Od kud' znas da nece? Poznajes nekoga u istrazivacko projektnom timu Accuphase? :screwy

Luxman pravi i SS I Tube. AR i Tube i hibride. Jel su zbog toga losiji od Accu...? Onda je Conrad Johnson potpuni shit, mahom pravi lampe... Eeee, Motif je zato nesto drugo jel da? :screwy

Ajde bre, ne :screwy

Link to comment
Share on other sites

Definitivno lampa!

Push-pull i veci balon tipa KT88 ili 6550, Daje definisan bas i silan drive. El34 je all round best-buy. Ima pitkije srednje i ako preferiras vokale, it`s way to go. To su varijante od 30-60W koje guraju sve tipove zvucnika, od 87db pa navise.

Los lampas je tesko naci, a dobar tranzistorac mnogo teze... Obavezno poslusaj.

Ja sa accu nisam bio zadovoljan. Maleno mi zvucao.

Sta god da uradis javi utiske.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Definitivno lampa!

Push-pull i veci balon tipa KT88 ili 6550, Daje definisan bas i silan drive. El34 je all round best-buy. Ima pitkije srednje i ako preferiras vokale, it`s way to go. To su varijante od 30-60W koje guraju sve tipove zvucnika, od 87db pa navise.

Los lampas je tesko naci, a dobar tranzistorac mnogo teze... Obavezno poslusaj.

Ja sa accu nisam bio zadovoljan. Maleno mi zvucao.

Sta god da uradis javi utiske.

Link to comment
Share on other sites

Sve istina. :wave2 Moja preporuka - Jadis Orchestra za pocetak, ako mozes da nadjes polovan ili imas dovoljno novca/srece za nov (mislim da ti malko fali za to). Porediti Accuphase sa tim je besmisleno, jer je po svakom aspektu inertan u odnosu na Jadis, a definitivno neces imati problem da sa njim poteras cak i nizeosetljivije zvucnike.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...