Jump to content


High Fidelity Card - kartica visoke vernosti :)


Ljuba

Recommended Posts

Drugari da vam michelas lepo objasni :D :

Ne mogu dobti kartcu oni koji nisu pretplaceni (mada meslim da nije fer, jel i ja kupujem casopis na kiosku i imam sve brojeve

..al' to sad nema veze i ako sam ovim potezom u podrdjenoj poziciji u odnosu na ove pretplatnike.. :plakanje ) iz prostog razloga sto

Ljuba hoce pare u napred!

E sad, da me Ljubisa pogresno ne shvati! Mislim da taj njegov potez je logican i sasvim razumljiv, jer i ja bih isto ucinio da

sam na njegovom mestu! Hocu reci: da svaki casopis (pa i ovaj Ljubin) osigurava pretplatom izlazak sledeceg broja, a mi koji ga

nabavljamo na kiosku se ubrajamo u rizicnu grupu, na koju izdavac ne moze da se osloniti! :D

I tako...jednostavno zar ne? :P:D:thumbsup2:-P

Link to comment
Share on other sites

Ima tu jos jedna stvar: Ono sto zbilja odredjuje uspesnost marketinga casopisa je broj pretplatnika. Tiraz je sekundaran, on govori o broju stampanih primeraka, broj prodatih cete retko naci, a i on je varijabilan... Uvek ce vam odredjeni broj primeraka kupiti neko "da vidi sta je", i sl. Broj pretplatnika sa druge strane daje broj ljudi koji su zbilja zainteresovani za casopis i njegovu tematiku i taj broj su ljudi koje je moguce izuzetno precizno ciljati odredjenom reklamom.

Samim tim, sto veci broj pretplatnika to je reklama u takvom casopisu vrednija - kako za izdavaca tako i za oglasavaca. Drugim recima, ranking bilo kog casopisa zavisi od broja pretplatnika, a ne od tiraza. Znaci, nije stvar samo u "pare u napred". Stvar je u posvecenosti pretplatnika. Zato je pretplata jevtinija, zato popust za pretplatnike... zato svi casopisi cene svoje pretplatnike. To je normalan odnos.

Link to comment
Share on other sites

Pretplata se zaista isplati:jedan Hifiles dobijemo besplatno,moze da se dolazi na hifiles show i to svaki dan(primer ako su dva vikenda spojena,to je onda 4 dana,a hifiles show se odrzava 2 puta godisnje) i jos popust kod audio-video distributera.I sve to za 1250 dinara,sta reci sem svaka cast :thumbsup2:cheers .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...