Jump to content


Sećate li se ovoga?


Vicca

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Kako ne verujeÅ¡, pa niÅ¡ka fabrika (EiPCB) i sada proizvodi viÅ¡eslojne Å¡tampane ploÄe za razne poruÄioce. Upravo projektujem jednu Äetvoroslojnu ploÄu koja će se verovatno proizvoditi u toj fabrici. ViÅ¡eslojne Å¡tampane ploÄe su danas u Å¡irokoj upotrebi (ima ih u svakom savremenom raÄunaru). Najveći broj slojeva za koji sam Äuo da nekome treba je 16. Na sajtu EiPCB piÅ¡e da mogu da izrade do 24 sloja.

Link to comment
Share on other sites

Btw - kaj se tiÄe originalnog pitanja - DA sjeÄam se. Imao ga je moj drugar. I sjeÄam se da je bio Gorenje/Körting.

Dobio ga on na poklon od svoga rođaka, bili smo u osnovnoj, i bilo je to tamo negdje 16-17g nazad ...

Ah ljepih vremena ...

Stalno ga neÅ¡to zezao kasetofon i tu i tamo je rabio neki mali servis ... ali priliÄno lako se ga udesilo nazad i sviraj dalje :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam sem Ei. EiPCb se ranije zvala EiSK ( Stampana kola) i proizvodila je stampane ploce za Honeywell. Nije bilo samo prepakivanje ko sto ZoranBG rece.

To je bilo '85, Da li neko sada posle 30 godina u Srbiji pravi ( koristi u proizvodnji ) 4 slojne ( i viseslojne) PCB?

Link to comment
Share on other sites

A seća li se neko ovoga?

To je bio moj prvi hi-fi, ove slike su sa neta, probaću da "iskeniram" jednu Å¡to mislim da imam u albumu. Moj sistem je imao power amp, pre-amp sa ekvilajzerima, digitalni tuner i dek (koji je jedini bio silver, sve ostalo braon) i kompresione trosistemce, bas 8" i papirni srednji i visoki, plitka, Äetvrtasta kutija.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sećam se tekstova u tadaÅ¡njoj Å¡tampi o neverovatnom poslovnom poduhvatu Gorenja koje otkupilo Koerting koji je valjda bio pred steÄajem. Presedan je bio da preduzeće iz socijalistiÄke zemlje kupuje, i svojim kapitalom spaÅ¡ava, zapadnu kompaniju kojoj je pretilo gaÅ¡enje.

Pomenuto pojaÄalo doživelo je niz pozitivnih kritika od domaćih Hi Fi znalaca, pri Äemu se posebno isticala definicija basa i u za ono vreme impozantan damping faktor veći od 100.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

IdentiÄan "MuziÄki centar" sa poÄetka teme imam u kući, to je tata kupio u njegovoj mladosti :listen Stajao je duže vreme nekorišćen na ormaru u jednoj sobi poÅ¡to je u upotrebi bio noviji Bang & Olufsen (koji je kupio muž njegove tetke a moje babe u francuskoj , tj. moj deda pa je bilo kod nas i joÅ¡ je), a meni bio interesantan baÅ¡ taj MuziÄki centar joÅ¡ od kad sam bio mali, možda sam imao 8 ili 9 godina(Å¡to je bilo pre oko 10-11 godina), zbog gramofona koje iz nekog razloga volim iako nismo "generacija". Posle je "sticajem okolnosti" vraćen u funkciju (pre možda 8 godina), i koristio sam svaku priliku kad doÄ‘em u kuću za raspust (da ne davim sa tim gde je bio MuziÄki centar, a gde ja za to vreme) da sluÅ¡am ploÄe :cheers Sad viÅ¡e nije u punom sastavu, tj. nema odgovarajućih zvuÄnika ali i dalje volim da sluÅ¡am ploÄe makar na neke krÅ¡ zvuÄnike bez zvuÄnih kutija, iz televizora, ali gramofon ostaje gramofon :D

Link to comment
Share on other sites

Imao sam nekad davno Korting TA-220 i C-220(dugi niz godina).Cene su im bile sledece:1979 i pocetkom '80-ih(1980-1982) je risiver kostao 1340 dm(hifi jahrbuch 10,2*60 w na 4 oma),najmanja cena na koju sam naisao je bila 1200 dm za verziju u crnoj boji(u katalogu iz 1982 godine) na kojoj je pored oznake TA-220 stajao dodatak Hi Fi.Dek je kostao u istom periodu 900 dm.Inace prelepi uredjaji,pogotovo u kompletu.Za svoje vreme uredjaji vrlo savremenog(naprednog dizajna),secam se da se svako odusevio kad ih je video kod mene.Bilo je i par onih koji su me ismevali za Korting zato sto ga je kupio Gorenje(a isti ti su imali tad najprostije mini linije iz jednog dela),a pogledajte sad gde je Gorenje za nase standarde(uslove).Vidim na slici da nedostaje potenciometar za zvucnike(A,B,A+:cheers i poklopac za vratanca na deku.Za shemu ne bih znao da kazem gde ima,jedino da se pogleda na Internetu.Znam da se Korting prodavao kod nas u radnjama svojevremeno,uglavnom sam nailazio na njihove mini komponente.

Link to comment
Share on other sites

ima potencoimetar samo nema one ukrasne plastike a na decku imaju vrata samo nema onog ukrasa trazio sam shemu nidje nemogu nac unutra je sve izgorilo u izlaznom stepenu da se nemoze proÄitat koji su tranzistori bili pa ako ima neko da mi pomogne nać shemu volio bi ga osposobit

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...