Jump to content


uzvarb


uzvarb

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Nije neka high end polica, ali se suprodstavlja sili gravitacije...ne klima se.. Kombinacija metal staklo, moze i peskom da se napuni, sto ja nisam uradio jer sam gledao da je sto pre postavim..pa da mogu :D.

Sve u svemu u odnosu na cenu je :wink: ,a i bolja je od onih betonskih blokova.

Pozdrav...

post-4856-128511094868_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Betonski blokovi ponovo u akciji, ovaj put na sebi nose mrcinu od 26kg. Sony TA-N80ES. Prikacen na izlaze predpojacala sa av risivera i pogoni prednje zvucnike. Poboljsanje je vise nego ocigledno. Svetliji zvuk za nijansu koji je davao sam risiver je nestao, dinamika se poboljsala. Sve u svemu vrlo snazno pojacalo koje kontrolise Visatone bez po muke.

post-4856-128511098808_thumb.jpg

post-4856-128511098849_thumb.jpg

post-4856-128511098862_thumb.jpg

post-4856-128511098874_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav svima. Evo da rezimiram ceo sistem koji je trenutno u aktivan. Ima manjih promena , ali o tome usput.

Prvo tu je Akai CD-57 koji mi sluzi iskljucivo za reprodukciju CD-RW medija.

1akaicd57.jpg

Zatim Risiver STR-VA555ES koji pogoni centralni i surround kanale. Za prednje je u funkciji Preampa.

2receiverstrva555es.jpg

Tu su i neizbezan DAT DTC-55ES i Blu ray player BDP-S550

3datdtc55esiblyraybdps5.jpg

Za kasete je trenutno zaduzen TC-K561S dok se upgrade za njega kompletira. O tome ako zazivi...

4tapedecktck561s.jpg

CD plejer je CDP-X555ES Eksrtra masina....

5cdplayrecdpx555es.jpg

Mini disk je slabiji model al meni veoma drag jer sam prvi vlasnik od sad vec davne 1998godine, radi perfektno i bez greske do dan danas. MDS-JE520

6minidiscmdsje520.jpg

E sad novina...na cokoladni kolac ( crne komponente ) najbolje leze beli slag...Konacno i gramofon Technics SL-3300

7technicssl3300.jpg

Glava je Stanton 5xx neznam tacno koja , otpala nalepnica...ako je neko prepoznaje nek napise da znam sta imam... :order

8stanton.jpg

Zbog vec manjka mesta jos jedna polica je morala da ugosti kompjuter u Thermaltake kucistu DH-101...ko god ga vidi kaze sta ceti 2 risivera..... :order

9htpc.jpg

Snagu za pokretanje Visaton VOX252 zvucnika isporucuje Sony TA-N80ES

11tan80es.jpg

Leva strana sistema na kojoj se vidi i aktivni sub Jamo SW-410E. Koji radi samo za filmove, i stereo rezimu nema sta da trazi, ne zato sto je los nego pored visatona.....smesno je i objasnjavati....

12levapolovinasistema.jpg

I na kraju jedna fotka kompletne skalamerije....

13sistemsad.jpg

Eto to je otprilike to sad cu da se smirim malo, neko vreme . Bar se nadam da hocu. Ono sto 100% nece ici iz sistema je VOX252, ali nema sanse, kao ni CD , isto se odnosi i na snagasa.

Pozdrav svima svaki komentari i sugestije su dobro dosli. Ja sad odoh da uzivam u :order ....

Link to comment
Share on other sites

Sistem je odlican, u zdravlje da se sluzis :order

Pitanje jer sad imas bolji signal za kablovsku jer ti D3 na posebnim podloscima? :order

Jedino da, ipak, zamenis tv. Pored ostatka sistema deluje kao da si komp monitor nakacio na zid. Koliko si udaljen od zida?

Link to comment
Share on other sites

Pa nekako mi se cini da je crna malo crnja, a bela malo pocinje da bledi.... sala, naravno to su nogice od rashodovanog deka ,a tu su samo zbog ventilacije oba uredjaja.

Daljina gledanja varira kad je komp u upotrebi tj. kad tv radi kao monitor oko 1,5 metara . A varijanta tv/video je oko 2,70 do 3 metra zavisi koju pozu zauzmes :order

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa tobom u potpunosti. Cak i 42ka bi bila bolja. Zasad mora ovako da ostane....ako donesem nov tv kuci prelicu casu i WAF faktor ce preuzeti maha....ovako jos sve drzim pod kontrolom :order . Znas ono u jednoj ruci gramofon, a u drugoj sandale....a za tv neznam kako bi prosao...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

@gvlada

Koristim Windows 7

@golum

Hvala. Predpostavio sam da je to u pitanju. Mnogi se zale na grejanje Onkyoa ,medjutim uopste nema problema. Al da se ne ponavljam pricao sam o tome. Uglavnom kod mene je u zadnje vreme u upotrebi po ceo dan.

onkyo ima problem imaju lose trimere za stelovanje struja.Tokom prenosa i tumbanja lako se rasteluju i zato se i greju posle.to nije nikakav problem srediti.Skines service manual za dati uredjaj,unimer u ruke i za deset minuta gotov posao:-)

Link to comment
Share on other sites

onkyo ima problem imaju lose trimere za stelovanje struja.Tokom prenosa i tumbanja lako se rasteluju i zato se i greju posle.to nije nikakav problem srediti.Skines service manual za dati uredjaj,unimer u ruke i za deset minuta gotov posao:-)

Moj Onkyo je odavno otisao iz mog sistema, i nije se grejao, imao je izgleda srece pri transportu. Zamenio ga je VA-555ES koji je zvucno kilometrima ispred Onkyo-a ( naravno mog modela ), grejao se on ili ne. Dekoderi koje poseduju moderni risiveri su prolazna stvar. Bitno je postojanje multi kanalnih ulaza ( analognih ), u ovom slucaju podrzava 7.1 na njih direkt iz plejera ili ext. dekodera koji je u trenutnoj modi ,i znaci ne zaostaje za onkyom. VA555ES bolje zvuci sa dolby digitalom od hd mastera na onkyo-u. A o stereo reprodukciji nema govora. Interesantno je da TAN80ES nije promenio skoro nista u zvuku, neverovatno je neutralan, ali je zato snagu podigao visestruko, a tim i kontrolu zvucnika.

Pozzz...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...