Jump to content


uzvarb


uzvarb

Recommended Posts

1 sat ranije, laky said:

Jel moze ukratko poredjenje pre je bio pioneer.

I ako može neko iskustvo sa eksternim hardom (ako koristiš) - koliko brzo indeksira, kako ide brauzovanje, naravno i zvuk...

 

Eto, gnjavimo... :)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, siroma said:

Svidja mi se furuna

:thumbsup2

 

Što ne radi?

Isto!  Mora da je madjarska keramika. Zolnaj koliko ja, mator pamtim. Imao sam vise prilika da vidim uzivo proizvode iz HU keramike za peci. Perfektni proizvodi. Ocena 10+.

Sve pohvale pokretacu teme.

Link to comment
Share on other sites

Poredjenje sa pioneerom je gotovo nemoguce, jer je davno otisao, a posle njega je bio marantz na6005, pa onkyo TX-8050.

Pioneer je takodje bio i na drugom pojacalu i zvucnicima, tako da to dodatno komplikuke stvari. Ukratko, bio sam zadovoljan pioneerovim zvukom. Marantz je takodje bio na drugom pojacalu, ali na ovim fokalima tako da tu  ajde i moze nesto da se kaze. Marantz je zvucno bio odlican, i stvarno ne nijansa u pitanju. Denon ima bolju aplikaciju, marantzova je uzasna. Srecom za sve te aplikacije je i dalje bubble up zakon.

Trenutno pojacalo je Sony  TA-VA8ES, koje sam do sad mogao mnogo puta imati, ale je plašilo to sto nesto bas i nije popularno..medjutim ispostavilo se neopravdano. U odnosu na TX-8050 onkyo je mnogo bolje, a bogami i od cuvenog sonijevog risivera iz QS serije koje je izuzetno dobro. Trenutno ga ne koristim ( denon ) sa eksternkm hardom, muziku vuce sa NASa, tidala, i net radia. 

Kaljeva pec je funkcionalna, i tu je za ne daj boze, grejanje je trenutno centralno na gas.

 

Hvala na komentarima.

 

es.jpg

Link to comment
Share on other sites

Izvinte na stamparskim greskama, kljucam preko telefona, pa to malo..kilavo ide.

I da , ne gnjavite..taman posla.

Ako je suditi po boji peći, jeste Madjarska. Ako neko prepoznaje, neka napise. Zatecena je u kuci kad smo je kupili.

pec.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dosta je ljudi takve pećke preradilo na struju. Vrlo jeftin sistem grejanja.       

U NS postoje dvosobni  stanovi koji imaju pećku na zajednickom zidu izmedju dve sobe,pa greju jednom pećkom obe sobe.Kad se stavi dobra spoljna stolarija racunas na lepu Sony komponentu svake godine od ustede.

Imao sam nekog dobrog majstora keramicara mađara koji je stalno potencirao kako majstori nista ne znaju jer svasta odjednom rade.Njegov deda je bio kaze pećkar,tata je morao da pocne i sa keramikom,a on vise ne radi sa peckama. Kaze,zovem tatu i dedu u pomoc,kad treba neka da se rasklopi i preslozi negde, ali ne petljam puno sam...ili pozovem strucnog parketara :D 

Ps.Sorry za off.Tema je uzivancija :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, uzvarb said:

Poredjenje sa pioneerom je gotovo nemoguce, jer je davno otisao, a posle njega je bio marantz na6005, pa onkyo TX-8050.

Pioneer je takodje bio i na drugom pojacalu i zvucnicima, tako da to dodatno komplikuke stvari. Ukratko, bio sam zadovoljan pioneerovim zvukom. Marantz je takodje bio na drugom pojacalu, ali na ovim fokalima tako da tu  ajde i moze nesto da se kaze. Marantz je zvucno bio odlican, i stvarno ne nijansa u pitanju. Denon ima bolju aplikaciju, marantzova je uzasna. Srecom za sve te aplikacije je i dalje bubble up zakon.

Trenutno pojacalo je Sony  TA-VA8ES, koje sam do sad mogao mnogo puta imati, ale je plašilo to sto nesto bas i nije popularno..medjutim ispostavilo se neopravdano. U odnosu na TX-8050 onkyo je mnogo bolje, a bogami i od cuvenog sonijevog risivera iz QS serije koje je izuzetno dobro. Trenutno ga ne koristim ( denon ) sa eksternkm hardom, muziku vuce sa NASa, tidala, i net radia. 

Kaljeva pec je funkcionalna, i tu je za ne daj boze, grejanje je trenutno centralno na gas.

 

Hvala na komentarima.

 

es.jpg

Hvala znaci dobar denon.

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, uzvarb said:

Izvinte na stamparskim greskama, kljucam preko telefona, pa to malo..kilavo ide.

I da , ne gnjavite..taman posla.

Ako je suditi po boji peći, jeste Madjarska. Ako neko prepoznaje, neka napise. Zatecena je u kuci kad smo je kupili.

pec.jpg

Po fotografiji, koliko ja vidim to je Zolnaj keramika.  Neprikosnovena keramika za peci. Nekada davno sam imao prilike da se upoznam sa tom vrstom umetnoscu. To su vrhunske kaljave peci. Iz HU. Danas postoje vrlo malo majstora, i to sa severa Backe, koji mogu  kvalitetno da ih urade . Pec ti je fantasticna, naravno, kao i uredjaji.

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, nesone said:

Osim donjeg dela peci, gde su obicne keramicke plocice..

Jasno, to se vidi odmah.

Postoji jos jedna u trpezariji, braon boje...naravno potpuno drugacija od ove, i ona je postavljena na metalno postolje sa nogama.

pec2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tu unutar peci( mislim na obe) postoje krivine za izduvne gasove. Koji moraju pazljivo da se ociste. Inace, same peci ne prave  veliki garez i lom, kao obicne pecke. Zato su ove tako i konstruisane, i i daju izuzetnu toplotnu moc. A malo trose drva.

Link to comment
Share on other sites

Nisu koristene od strane mene, prethodni vlasnici su ih koristili svake godine.

Meni su neprakticne zbog posla. I zena i ja radimo pre podne. Onda programiranje plina resava tu muku da se dodje u toplu kucu.

Takodje i ostatak kuce bi bio hladan, jer ovo resava polovinu kuce, ali uklanjanje istih zasad ne dolazi u obzir jer kao alternativa mora postojati nešto.

Link to comment
Share on other sites

One su lepe, kao sami ukras u kuci. To ne skidaj nikada.

Imam iskustva, i kazem ti. Fenomenalne peci. Inace da nalozis pecku gde su ti uredjaji, morao bih uredjaje da pomeras, kada pec pocne da isijava toplotu. Toliko o pecima.

Uredjaji su ti za 10.

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...