Jump to content


uzvarb


uzvarb

Recommended Posts

14 minuta ranije, Lilyhammer said:

Uvek mi je milo oko srca kad vidim nekog istinskog ljubitelja hi fi. Sva čast @uzvarb! :thumbsup2

Trudim se koliko dozvoljavaju finansije i vreme. Nazalost i jednog i drugog je sve manje. Al sto kazes ljubav ka spravama je jaka...i tako vec godinama. Isfiltrirala se samo ka Sony brendy. Zasto nemam pojma, znam da i ostali postoje..da su i bolji. Al meni to odavno nije prioritet. Mnoge od sprava nisu u polici, neke jos nisu ni preseljene...

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, uzvarb said:

Trudim se koliko dozvoljavaju finansije i vreme. Nazalost i jednog i drugog je sve manje. Al sto kazes ljubav ka spravama je jaka...i tako vec godinama. Isfiltrirala se samo ka Sony brendy. Zasto nemam pojma, znam da i ostali postoje..da su i bolji. Al meni to odavno nije prioritet. Mnoge od sprava nisu u polici, neke jos nisu ni preseljene...

Sony uredjaji su uvek bili primamljivi kolekcionarima, posebno ES klasa uredjaja, ne bih imao ništa protiv imati takav jedan stereo system! Stvarno ti je system za svaku pohvalu, uživaj! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, uzvarb said:

Promenjene su 2 stvari u sistemu, dve najbitnije. Soba, a zbog nje i zvucnici. Nova soba duplo manja, akusticki nije tretirana ( jos ). Za to ima vremena...

Zvucnici VS Audio Margarita. Slika kljakava zbog forumskih ogranicenja. A godine me stizu pa i zivci popustaju pa ih nemam dovoljno da se rvem sa sajtovima za upload...pa linkovi...pa...

IMG_20161104_215959 (2).jpg

RESPECT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Vlajo said:

Kakav bre istinski lubitelj, vidiš da je naslagao brdo komponenti :D

Lepo je imati prostora, i nabavljati sve ono što ti se svidja :cheers

Daj ne zezaj..nije to "naslagano brdo" vec pazljivo odabrano, dovoljno ti je da vidis one zvucne difuzore na zidu i znas da je o istinskom audiofilu rec! Sve pohvale @usvarbu!:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, aaa zmaju! said:

Sta bi od onog Pionirca (ranije iz fegruara, a ja sat dek video:D) nema ga na slikama?

Kakvi su utisci u vezi zvucnjaka?

Tu je i Pioneer, stoji pored i ceka svoj red, ubacujem ga u sistem redovno...sta ces kad ne moze dva pojacala istovremeno da se slusa. Pioneer je mnogo dobra sprava.

Margarite su fenomenalne, ovde bolje rade nego kod Save. Mogubda kazem da nisam ni momenta zazalio za atlasima. Jesu oni bolji, al su u ovoj prostoriji bili nepodnosljivi. Tako da bas refleks sa prednje strane je nesto sto je spaslo situaciju i ove kutije zvuce odlicno.

pionirche.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nego... u zelji da se ima kompletan Sony sistem sam pribavio i sony zvucnike. Posto ne zelim tek tako da se odvojim od Margarita i podnostojecih kutija bar jos neko vreme, secanje me vratilo u 2002gu godinu. Setih se da je tad jedan prijatelj kupio komplet Sony zvucnika 5.1. Pozvao me da to povezem i kad mi je rekao da je TO platio skoro 1000eur, malo nisam poceo naglas da se smejem.

To je bio Sony Pascal SA-VE705 sistem mikro satelita i vufer. Posle saznah da je sistem i nagradjivan. Postavljam ja ono i razmisljam bacio covek pare, 120w...pise na satelitu, a na njemu dva drajvera velicine fildzana i visokotonac ko 5to dinar... Medjutim kad sam to pustio u rad malo se nisam srusio. Prosto neverovatno je sta je iz tih malisana izlazilo...i koliko. Pozeleh tad i ja to...al sam se tesio da imam bolje. I jeste bolje da se ne lazemo. Prolazile su godine, a uvek u malom mozgu je sedeo utisak malih belih membrana i satelita poprilicno teskih livenih od metala. Kaze net magnezijum pod pritiskom...Ako ja lazem, znaci pogresno sam obavesten. Ali znam da je sony mnogo koristio taj materijal i nacin izrade ultra tankih, a opet cvrstih prenosnih MD plejera. I tako ja sam resio da to pre ili kasnije cujem. Sad 14god kasnije posle gomile sprava i zvucnika da cujem sta sam ja to tad cuo.

Nasao sam 2.1 varijantu koja se prodavala pod oznakom SA-VE702, dok je postojala i varijanta samo sa 3 satelita SS-V703. Pa se moglo kombinovati ko je kakve potrebe imao.

Zvuk necu mnogo da komentarisem, jer sam u tome slab. Ali ono iznenadjenje je opet tu. Kako je i sta Sony uradio...nemam pojma, al ovaj sistem radi jako dobro. Izuzetno detaljan zvuk, otvoren...dok vufer odlicno nadopunjava ono sto malise ne mogu. A to je sve do 120hz. Ovaj vufer je pojam od zvuka za na primer prokleti Jamo SW-410E koji sam imao i platio nov 550eur. To je muljalo i ni sacim zivim nije moglo da se namesti da radi. E jedan obican sony je uspeo da napravi bolju napravu. Pokrece ga pojacalo D klase i ima 8 inca drajver na prednjoj ploci koji je snage 150w. I njihov patent Advanced S.A.W sto je neka vrsta bas refleksa. Prednja strana od cesljanog aliminijuma debljine oko 4-5mm. Postoji i preklopka za filmove i muziku, i ona menja default jacinu koja je podesena, a cini mi se i reznu frekvenciju, al ovo ne mogu da potvrdim.

Sve u svemu nakon 10tak min slusanja nemoguce je ubediti mozak da rade mali zvucnici. Kako to izgleda evo par slicica.

PB090364.JPG

PB090362.JPG

PB090364.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nema me neko vreme, ali to ne znaci da se nije nista desavalo u sistemu.

Neke spravice su dosle, i otisle, nisu se ni zadrzavale, neke su ostale.

Novost su dat DTC-77ES, dek TC-K850ES, i CD/DVD plejer DVP-S715 ( CD namerno na prvom mestu napisano, ali o tome kasnije)

DAT je imao nekih problema, i to sam resio, nisam nista slikao, zaboravio...tako da nema slika ni unutrasnjosti, ni sa servisa.

DEK, klasican servis mehanike, remeni, roleri, zamena elektrolita na DD motoru i kalibracija elektronike...takodje siromasno slikama. Ovaj dek sam imao i ranije, ali nije ostavio utisak na mene kao ovaj komad. Ocigledno je bilo po kolicini prasine na glavama da ovaj komad jako dugo nije koristen. Sigurno desetak, ako ne i vise godina. Stanje glave je fenomenalno, bukvalno ni najmanji trag od trake na njoj. Naravno gumeni elementi mehanike su propali i dek je guzvao traku. Ovaj komad izuzetno dobro radi, tacnije fascinirao me , pogotovo sto je izuzetno kompatibilan sa snimcima drugih dekova. 

DVD je bio ispravan, i osim detaljnog pregleda i ciscenja nije trebalo nista da se uradi. Ovaj dvd je jedan od prvih dvd uredjaja uopste, ako ne i prvi sony model. Secam ga se jasno iz kataloga u kojem je DVD format predstavljan, zajedno sa jednim od prvih filmova izdatih na ovom formatu. U pitanju je film Jumanji. DVD je nastao je u vreme kad je ideja bila da DVD zameni i CD plejer, i tako je audio sekcija ove masine izuzetno dobro napravljena sa posebnim napajanjem iz R core trafoa koji je sakriven od pogleda ispod audio ploce, koja je opet zasticena bakarnom folijom.

Sam mehanizam poseduje 2 lasera, sa dve kompletno odvojene optike za CD i DVD diskove. Isti je oklopljen i gotovo hermeticki zatvoren. To se danas izuzetno tesko vidja. Proverio sam u servisnom meniju radne sate lasera, i ostao prijatno zatecen kad sam video da je uredjaj iskljucivo koristen kao DVD plejer, dok laser za CD ima samo 1 sat rada. Sam plejer pusta i rezane i original CD diskove, dok mu DVD diskovi rezani ne prijaju svi. ( doduse moji diskovi su izuzetno izgrebani ) Kao CD plejer radi odlicno, kao transport....fenomenalno!!! Slika sa dvd je takodje izvan svih ocekivanja. ( ipak je ovo prvi dvd i nisam mislio da ce biti dobar)

P3020408.JPG.efa919dfff581751ff8ccc5924405cb4.JPGIMG_20170118_210256.jpg.b02c4cd6cc88f3380bc18ca3127924ab.jpgIMG_20170118_201221.jpg.b67e0d3bc8d445fc7fd77f15a0f79280.jpgIMG-1484765499198-V.jpg.258a4b30ea9e1bdbef283a8a06752b40.jpgIMG-1484765521829-V.jpg.1c5a6dfd2836deeebca4b30ab8ae2f3e.jpglaser.JPG.33136e7400aa8413cc92fe7637c54330.JPGP3020403.JPG.ca4f43415441fc1fae5ec406b4d18b98.JPGIMG_20170301_192929.jpg.f3b08c0bbd25c4720cbf7603cb809140.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Novosti su jos 2 data, CD, EQ i MD.

DTC-55ES, kupljen u fantasticnom stanju sa originalnom ambalazom i daljincem. Naravno neispravne mehanike. Nakon dosta vremena uspeo sam da ga resim, ali je to zahtevalo pored servisa mehanike i kompletnu zamenu svih elektrolita u napajanju.

DTC-790, ista prica. Mehanika zapecena, tasteri propali. Na njemu nakon servisa ugradjeno i svetlo u vrata kojeg ovaj inace nema,.

MDS-JE330, kupljen iz dosade...da se ne drnda JA20ES za neobavezno slusanje muzike. Na njemu sam dogradio opticki izlaz kako bi imao i upotrebnu vrednost kao transport na E9000ES preampu.

CDP-501 , nista osim blagi potezi krpe...

SEQ-11 Nisam ga jos povezao i probao. 

55es head hours.jpg

55es kutija.jpg

dtc-55es servisiran.jpg

dtc-790.jpg

je330 optical.jpg

je330.jpg

mds-je330.jpg

sony boy.jpg

seq-11.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...