Jump to content


uzvarb


uzvarb

Recommended Posts

On 1/24/2016 at 13:48, uzvarb said:

CDP-CX355

 

vrlo mi se dopada ovo resenje za skladistenje diskova. kakav je kao transport, u poredjenju sa necim sto imas? koji dac koristis? napisao si da na displeju ocitava tekst, gledao sam na you tubu, nisam primetio da pisu nazivi pesama i albuma

pitam te sve to jer mi je interesantna ideja da ga koristim kao transport u kombinaciji sa nekim dacom..

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Njegov zvuk nije vrhunski, nije to ta klasa plejera, pricam o analognim izlazima, a poredjeno sa top modelom xa555es. Medjutim opticki izlaz i upotreba kao transport je i meni bila interesantna i to radi neocekivano dobro. Kod mene radio do pre neki dan na DA9000ES pojacalu, a sad je na TA-E9000ES pretpojacalu...dobar DAC i rezultati su stvarno dobri.

Ako disk ima CD text, ispisuje na svom displeju imena albuma, diska, numera. Ako nema mozes ti uneti naziv diska u njegovu memoriju rucno na samom plejeru, ili tastaturom koja se ukljuci u sam plejer.

 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Mala novina u sistemu, a nije sony. Da ne bude da sam okoreli Sony fan pruzim povremeno priliku i drugim brendovima.  Ovaj put to je Pioneer SX-V90 , top model stereo risivera iz 1984te. Nabavljen je jos prosle godine u poluispravnom stanju. Uredjaj po ukljucenju nije davao zvuk, dok se ne dodirne jedan od volume tastera, tad prokine i radi normalno ceo dan. I tad je otkrivao da je vrlo ozbiljna sprava, i logicno je da sam pozeleo da se dovede u ispravno stanje. Cak i vise od toga. Zato je posao prepusten Misi iz servisa Imperijal. Ja nemam sav potreban alat i pristup delovima tako da bih ubrzao proces sve sam prepustio njemu.

Ali najpre rec dve o samom uredjaju. SX-V90 je predstavljen 84te i bio je u samom vrhu Pioneer ponude sa poprilicno visokih 125w na 8 oma u celom frekventnom opsegu. snagu crpi iz velikog torusnog transformatora , a filtracija je sa 2x15000 kondenzatorima. Ima 4 velika sanken tranzistora po kanalu , i tezak je oko 15tak kg. Pojacalo je izvedeno sa njihovim patentiranim Non -switching tehnologijom koja je predstavljena na SX-3900 modelu, i koristena u dosta pojacala tog vremena. Sam tjuner je preuzet iz modela F-90 koji je u to vreme bio jedan od boljih na trzistu. Pojacavanje se vrsi u digitalnom obliku i sam risiver poseduje svega nekoliko mehanickih tastera i potenciometara. Svi izbori se vrse relejno sto se i cuje prilikom promena ulaza. 

Prednjim panelom dominira ogromni VF Displej na kojem se nalaze svi potrebni podaci. Pored frekvencije tjunera , jacine signala, polozaja volume poseduje i velike pokmetre koju su dizajnirani u obliku fontane, i kalibrisani na zvucnicki otpor od 8 oma...i zavrsavaju sa 150w poslednjim segmentom, sto je i maksimalna snaga koju moze da isporuci.

Misa je odradio sve sto je trebalo, vecina el. kondenzatora u napajanju svih sekcija je stradala, ukljucujuci i glavne filtarske. Oni su iscureli i kao takvi su bili u granicama 10% tolerancije kapacitetom, ali ESR je bio van svih parametara. 

Takodje je postojao problem i sa phono sekcijom , koja je ovde i za MM i MC zvucnice. Tu je problem bio u nekom tranzistoru.. Bilo kako bilo na Pioneeru su izmenjani svi kriticni el. kondenzatori , podesen tjuner i mirna struja.

Zvuk nakon servisa i nedelju dana rada je pokazao ovu masinu u punom svetlu, ogromna kolicina snage, stabilan rad, ni ogromna kutija kao sto je Visaton Atlas Compact ne moze da ga pokoleba i natera da poklekne. Zvuk je pravo otkrovenje, mek definisan sa detaljima koji prosto miluju i traza de se ne odvaja od njega satima. Srednjetonski opseg je neverovatno razgovetan sa detaljima koji ne iskacu i ne umaraju. Kompletna zvucna slika je siroka i duboka. Cak i celodnevno slusanje na jacinama koje su vise od svakodnevnih potreba ne umara i na kraju dana na gasenju proizvedu misao: Jedva cekam sutrasnji dan. Na jedan od ulaza sam spojio i sony TA-E9000ES predpojacalo, koje je prebaceno u mod rada kao procesor, bez pretpojacanja. Znaci njegov volume na max jednak je linijskom izlazu. I koristim ga kao DAC.

Kako ovo radi govori i to da je uspesno zamenio TA-DA9000ES, koji je samo u par stavki bio bolji.

Prva slika je naravno iz Pioneer reklamne brosure.

 

AdPioneerSXV90.jpg

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, rokijana said:

Zbog poredjenja 9000es sa dotičnim......3 dana na lebu i vodi! :D

Znao sam sta me ceka. Cutim i trpim.

... ali ovo cudo je stvarno dobrozvucece...

DA9000ES je proslost i rado ga se secam :-) ne bi ga ni otudjivao da nisam na ovo nabasao :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Promenjene su 2 stvari u sistemu, dve najbitnije. Soba, a zbog nje i zvucnici. Nova soba duplo manja, akusticki nije tretirana ( jos ). Za to ima vremena...

Zvucnici VS Audio Margarita. Slika kljakava zbog forumskih ogranicenja. A godine me stizu pa i zivci popustaju pa ih nemam dovoljno da se rvem sa sajtovima za upload...pa linkovi...pa...

IMG_20161104_215959 (2).jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...