Jump to content


uzvarb


uzvarb

Recommended Posts

Novina u vidu TV-a.Nije hi-fi, al je sony.

Kdl42w805b... Slike kad sredim sistem, sve sam raskupusao da bih ga ubacio. Da je 43" ne bi stao...znaci na misice...

attachicon.gif198327dd5ab71d69a30df99f1eef4c34.jpgattachicon.gifKDL42W805B_2.jpg

Cestitam na kupovini.Imao sam priliku da uzivam u 3d modu ovog tv kod kolege Uzvara.Svaka pohvala.

Link to comment
Share on other sites

Bravo Bane!...pa jos fraj nosac na zid!

 

P.S. Mozda si mogao da se rastegnes za 50" i 800hz....829b

Ma nije bio problem u kesu, problem je u prostoru, i 42 inca je knap...inace bi morao jos da razmaknem zvucnike sto nikako ne bi valjalo. Tako da je i ovaj 42 prosao samo zahvaljujuci tankom ramu...

Link to comment
Share on other sites

Jest, na zid je moglo..ali ne zelim na zidu TV. jer ne bih mogao preziveti kablove da vise ispod, a da i na ovom zidu ustemavam cev...mnogo je.

A i prelezak sa 32 na 42 inca je poprilican..vau efekat. Sa razdaljine sa koje se gleda je OK, da ne kazem po preporukama...4 visine ekrana. Mada je to kod mene nesto malo vise. Doduse sony tu razdaljinu preporucuje za najbolji 3D efekat.

Link to comment
Share on other sites

Preko 2m rastojanja je mnogo.Na toj razdaljini neces primetiti razliku izmedju 720 i 1080 tacaka.Lukasov THX preporucuje 1.6m za tu dijagonalu.U svakom slucaju priblizavaj se dok ne ugledas piksel,onda pusti neki blauray npr. Planet Earth ili slicno i uzivaj.

TV takvog kvaliteta obozava dobro odradjen blauray,sve ispod toga ne voli bas puno.Klasicne tv kanale zaobidji u sirokom luku.To je generalni problem sa kvalitetnom digitalijom i kod slike i kod zvuka - trazi ekstra izvor da pokaze sta zna.Slika rts1 kanala u DVD rezoluciji ce bolje da izgleda na Sony FD Trinitronu(guzonja) nego na tvom TV-u,ali zato "krshten" 1080 ima da "raspameti" gledatelja.

 

Dobra kupovina,odlican TV,hrani ga slikom minimalno 720 i on ce ti vratiti visestruko.Uzivaj drugar. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Preko 2m rastojanja je mnogo.Na toj razdaljini neces primetiti razliku izmedju 720 i 1080 tacaka.Lukasov THX preporucuje 1.6m za tu dijagonalu.U svakom slucaju priblizavaj se dok ne ugledas piksel,onda pusti neki blauray npr. Planet Earth ili slicno i uzivaj.

TV takvog kvaliteta obozava dobro odradjen blauray,sve ispod toga ne voli bas puno.Klasicne tv kanale zaobidji u sirokom luku.To je generalni problem sa kvalitetnom digitalijom i kod slike i kod zvuka - trazi ekstra izvor da pokaze sta zna.Slika rts1 kanala u DVD rezoluciji ce bolje da izgleda na Sony FD Trinitronu(guzonja) nego na tvom TV-u,ali zato "krshten" 1080 ima da "raspameti" gledatelja.

 

Dobra kupovina,odlican TV,hrani ga slikom minimalno 720 i on ce ti vratiti visestruko.Uzivaj drugar. :wave2

Potpuno si u pravu, mada SD signal nije tako los. Poredjeno sa LCD televizorima tipa VOX, FOX, i slicnim. Imam nekoliko drugara koji tvrde sve je to isto...aha da al kad bi se gadjali cokoladnom bananicama.

Secam se razocarenja prilikom prelaska sa CRT 68cm, na LCD 32" sa kanalima sa total tv-a. Katastrofa... Ipak se nesto i na tom polju promenilo za zadnjih 8-9 godina. Malo je bolje sad, da kazem vrlo gledljivo u odnosu na ono nekad.

 

Je li, a Å¡ta ti radiÅ¡ sa ovolikom tehnikom ?  :rolleyes:

 

Sad zavisi na sta mislis...gledam, slusam :loveface uglavnom ne lecim se jos. :nono

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Nadjoh i kupih nekoristen Sony CDP-XE570. Iako pripada najnizoj sony seriji plejera u njenom je vrhu. Meni je bilo zanimljivo sto je uredjaj nekoristen i zbog toga sam ga i kupio, takodje poseduje i digitalni izlaz, dobar je kao transport, i ima control A1II konektor.

 

post-11811-0-17825400-1432381909_thumb.j

 

post-11811-0-13975500-1432381925_thumb.j

 

post-11811-0-76530300-1432381936_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...