Jump to content


uzvarb


uzvarb

Recommended Posts

Tozo slusanje moze, nije nikakav problem.

Soba je 5x6 metara otprilike merio sam pre 15god pa se zaboravilo. I jesu ogromni, to me je plasilo dok ih nisam uneo i prikljucio. Zena me gledala ...onim pogledom...medjutim sutradan je rekla i lepsi su i bolje svira. A velicina i nije tolka kad ih malo duze posmatras....

Nijansa od voxa bolje....ja bih rekao nekoliko klasa bolje. Sve je bolje nego na voxu i to mnogo bolje.

Bas je definisaniji uobliceniji. Dubina i jacina mozda za nijansu dublja i jaca, ali sa definjcijom koja je definitivno bolja. Reflex i to 2 su sa zadnje strane a kutije oko 50cm od zida zadnjom stranom. Bas je bio pomalo bumi na prvo slusanje al to je reseno zakretanjem kutija i postavljanjem velikih tapaciranih sundjera u coskove iza kutija.

Ostatak spektra je detaljniji, detaljniji toliko da je to fascinantno. Vox je ozbiljan zvucnik al mu detaljnost nije jaca strana. Ovde je to znatno izrazeno uz svetliji zvucni karakter. Svetliji taman za onoliko koliko je voxu to nedostajalo.

Na vox sam postigao nesto slicno sa f730es pojacalom, al je tad zvuk bio prenaporan. Pocelo je da smeta nakon par sati slusanja...

Ovde toga nema. Nezamarajuca detaljnost i otvorenost...

Jednom recju fenomenalno, cela jedna nova dimenzija u zvuku.

Sirina zvucne scene je ogromna a sweet spot je bilo gde izmedju zvucnika. To je kod voxa bilo mnogo uze i zahtevao je sedenje u centru. Ovde je bitno da si bilo gde izmendju zvucnika.

Eto ukratko...

Link to comment
Share on other sites

Cestitam , stvarno su Big  :1038: Ja mislio pasce neki veliki podno stojeci Dy  kad ono cvrc - Visaton. Pa dobro ajde sta je tu je . Steta sto nisi uspeo kod sebe da cujes Magelanov 3.3 pre odluke  pa da se uporedo testiraju neke stvari pa da vidis cija maca crnu vunu prede. Verujem da su odlicne , ozbiljna je to firma  . Daj neke specifikacije , tezina , visina , osetljivost, itd , itd

Link to comment
Share on other sites

Kao sto ranije pomenuh u nekoj drugoj temi nabavio sam i TC-K444ESII dek, spolja je u odlicnom stanju i kad je stigao bio je u  radnom stanju. Al odlucih da pregledam malo mehaniku i da se uradi ako sta treba.

Prvo sto me je iznenadilo je kako je dek unutra slozen. Trafo je izvan kucista, a ostatak elektronike je kao u vojsci.

 

 

post-11811-0-26122800-1407759042_thumb.j

 

Pogon je sa BSL motorom koji kajsem pokrece dva zamajca u zatvorenoj petlji. Zamajci su mnogo veci nego sto bi se ocekivalo u toj klasi, bice da je 80tih godina daleko vise posvecivano paznje. Takodje su i balansirani.

 

post-11811-0-37290000-1407759160_thumb.j     post-11811-0-10642800-1407759210_thumb.j

 

Ono sto me je iznenadilo je da dek ima diskretne Laser Amorfne glave, sto nemaju ni kasniji top modeli poput KA7ES,970ES i slicni. Na svu srecu niko nije dirao geometriju, srafovi su netaknuti.

 

post-11811-0-72823500-1407759359_thumb.j

 

....

Link to comment
Share on other sites

Pogonski kajsevi su i dalje izdrzavali, ali se jasno na motoru vide tragovi proklizavanja i signal da je vreme za nove. Zamenio sam oba iako je ovaj na zamajcima bio u boljem stanju.

 

post-11811-0-78093700-1407759633_thumb.j  post-11811-0-18177000-1407759646_thumb.j

 

Takodje je bilo potrebno popraviti i amortizer vrata koji je prestao da vrsi svoju namenu.

Dek nema idler tako da na tom nije imalo sta da se radi. Detaljno ciscenje cele putanje trake, kao i ciscenje rolera je dovelo do zakljucka da su isti u odlicnom stanju i da nije potrebno ih menjati.

Nisu se ni plastificirali kako ume na kasnijim sony dekovima, nit je guma popucala...jednostavno zub vremena je nije ostetio.

 

 

post-11811-0-01808900-1407759846_thumb.j post-11811-0-93932100-1407759869_thumb.j

 

post-11811-0-99923000-1407759892_thumb.j

 

Nakon sklapanja i provere ustanovio sam da bias desnog kanala kao i rec level nisu kako treba, desni kanal je terao traku u prezasicenje kad se na levom namesti da bude kako treba, takodje je i levi kanal snimao tise za 1DB. Nakon podesavanja biasa desnog kanala, i nivoa snimka dek je proradio savrseno.

 

post-11811-0-71164600-1407760098_thumb.j

 

 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Nikako da se sastavim pa da napišem nešto o Uzbarbovom sistemu.

Vizuelno ostavlja nevjerovatan utisak. Iako atlasi dominiraju prostorom, pojaÄalo je takoodje ogromno. Sreća pa su komponente simetriÄno rasporedjene sa obje strane :). Sve u svemu impozantno i monumentalno :)

Zvuk je priÄa za sebe. Iako atlasi nisu "usvirani", zadnjih pola sata su pružili zaista ubjedljivu svirku. Sinergija sony-ja i visaton-a u najboljem izdanju. Prelazi izmedju drajvera su jako dobri, neprimijetni. Visoki i srednji kristalno Äisti i jasni i jedino bas na samom dnu gubi malo na definiciji. BaÅ¡ bukvalno na samom dnu, a ide popriliÄno duboko.

Prezentacija vrlo prijatna, fluidna, jasna, sa dosta detalja koji ne zamaraju. Ukratko, jedan milozvuÄan, prirodan i da kažem "spontan" zvuk koji se može (mora) sluÅ¡ati satima.

ZakljuÄak: žao mi je Å¡to sam poranio par stotina radnih sati :). Kad sve dodje na svoje, biće to vrhunski zvuk.

P.s. vrlo prijatno me iznenadio zvuk cd plejera qs klase.

Hvala na prijatnom druženju!

Link to comment
Share on other sites

Xb930qs.

900v smo ukljuÄili na samom kraju i zvuÄao je pomalo sirovo i tromo u odnosu na prvi, Å¡to je i normalno. Nisam saÄekao ni da se ugrije, nego onako na prvu, tako da komentar o zvuku v900 nije relevantan.

Edit: al' ga brljam sa oznakama, cdp-x930qs i dvp-900qs

Link to comment
Share on other sites

Ha, ha, pa vidiÅ¡ da je opsjednut dekovima. Da nisam doÅ¡ao ko zna kad bi ukljuÄio digitaliju...

Uh , potpuno si u pravu. CD nije radio nedeljama, a dvd mesecima. Tolko sam se okupirao dekovima u zadnje vreme da je to neverovatno. Sad sam resio da malo smanjim cifru istih, preterao sam...15 komada...

 

Sto se tice slusanja kad je bio Toza...probali smo naravno i njegove kablove. Mne je narocito odusevio interkonekt...onaj sa obicnim cincevima. Jednostavno od dole do gore sve je tu, sve je kako treba...

Sistem je tek posle nekoh sat vremena prodisao, to nikako nije od pojacala, jer on svaki dan radi..dok cd...stvarno sam ga zapostavio.

Rokijana...u pravu si za ES plejer, zao mi onog XA50ES...ali bice, samo da se pojavi nesto sto ce mi privuci paznju.

Naravno bilo bi pozeljno da je to sampanj spravica.

XB930QS je jako dobar plejer za novac koji kosta, i kad na to dodam da ga ja uglavnom koristim kao transport, pa se doda cinjenica lako nabavljivog lasera....dobija se jedan zakljucak da je to dobra investicija. Inace mehanizam koji se nalazi u njemu koristi se i u Gryphon-Tabu-CDP1 koji cak i daljinac od ovog plejera deli...tako da ako je transport od CDP_XB930QS bio dobar Gryphon-u zasto bi se ja bunio...

 

post-11811-0-01950500-1408221798_thumb.j

 

Tozo, kad se sistem slegne, dodji ponovo, nikakav problem, mada sa basom u najnizoj oktavi, tacnije na samom dnu mislim da nece biti lako izaci na kraj, prostorija je nocna mora...svasta sam morao da uradim da bi postigao i to sto se cuje...

Link to comment
Share on other sites

Da, kod tebe je loša akustika prostorije baš izražena. A i one tapete baš popiše visoke.

Ali džaba, dobar sistem je dobar sistem i u takvim uslovima.

Jako sam srećan što kod mene ne moram da brinem oko akustike. Bez ikakve intervencije zvuk je vrlo fin.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Iako sam okoreli Sony fan..nov clan sistema nema ama bas nikakve veze sa Sony.

Zasto sam se bas opredelio za ovaj plejer nije lako objasniti. Za zvucne utiske na analognim izlazima rano je davati neke komentare, jer je plejer nov, i danas pustio svega 2 diska. Ono sto mogu da potvrdim je da i tako out of the box sasvim zadovoljavajuce zvuci. Naravno plan je koristiti ga kao transport na DA9000ES, sto radi vise nego dobro, ako ima usviravanja i digitalnih izlaza onda me to raduje jer je vec i ovako ispunio ocekivanja.

 A u pitanju je Marantz CD6005. Inace prvi plejer ovog brenda u mom sistemu.

post-11811-0-82281100-1410643239_thumb.j post-11811-0-18479400-1410643249_thumb.j post-11811-0-93027100-1410643256_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Iako sam okoreli Sony fan..nov clan sistema nema ama bas nikakve veze sa Sony.

Zasto sam se bas opredelio za ovaj plejer nije lako objasniti. Za zvucne utiske na analognim izlazima rano je davati neke komentare, jer je plejer nov, i danas pustio svega 2 diska. Ono sto mogu da potvrdim je da i tako out of the box sasvim zadovoljavajuce zvuci. Naravno plan je koristiti ga kao transport na DA9000ES, sto radi vise nego dobro, ako ima usviravanja i digitalnih izlaza onda me to raduje jer je vec i ovako ispunio ocekivanja.

 A u pitanju je Marantz CD6005. Inace prvi plejer ovog brenda u mom sistemu.

attachicon.gifIMG_20140913_172831nopm.jpg attachicon.gifIMG_20140913_185641nopm.jpg attachicon.gifIMG_20140913_193744nopm.jpg

 

Ma nek si ga :thumbsup2 i meni je zelja jedan dobar marantz poput ovog ,al pošto ga nisam slušao zamolit ću te kad ga malo testiras da javiš utiske. Kakav je u odnosu na 930qs detalji i sl. Da te sretno služi :cheers .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...