Jump to content


uzvarb


uzvarb

Recommended Posts

SACD format tj DSD mozes preneti ili preko nekog specijalizovanog konektora ili preko hdmi veze. SPDIF ne moze preneti signal, dok je naravno moguce koristiti i analogne konektore.

Naravno zasad nemam ni sacd plejer ni sacd diskove.

Ali bice. Ne moze sve odjednom.

Stigao je BD plejer Samsung. BD-E8900S. Slicice cim ga uslikam.

Link to comment
Share on other sites

Kao prvi izbor pada svakako DVP-NS9100ES. DVD/CD/SACD plejer sa i.Link interfejsom.

 

Lepo bi bilo imati i SCD-XA9000ES, ali je pitanje da li se ista dobija u odnosu na DVP-NS9100ES, jer se ne koristi njegov najskuplji deo, a to je analogni izlaz.

 

Razlika je u brzini prenosa podataka.

 

Ja sam kabl narucio iz Nemacke, ali mislim da se moze uzeti i ovde, npr. u Kanibalu, na Novom Beogradu http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=14052000

Link to comment
Share on other sites

Bane...kada mozemo da ocekujemo neki  test ovog lepotana? :facehearts

Uskoro. Tanak sam sa vremenom. Pribavio sam centralni zvucnik, surround zvucnike i sad se zanimam sa tim, postavka, stelovanje i tako to. Pa kad bude sve leglo na svoje ide detaljnije predstavljanje.

Ali ono sto za sad mogu reci je da u svojoj sobi bolji zvuk nisam imao.  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Uskoro. Tanak sam sa vremenom. Pribavio sam centralni zvucnik, surround zvucnike i sad se zanimam sa tim, postavka, stelovanje i tako to. Pa kad bude sve leglo na svoje ide detaljnije predstavljanje.

Ali ono sto za sad mogu reci je da u svojoj sobi bolji zvuk nisam imao.  :thumbsup2

 

Ti si bas srecan covek   :facehearts  sa 9000 es . Nego Danijel je sad tanak sa 7100es   :razz: 

Link to comment
Share on other sites

Fascinantan sistem, a mozda i jos vise njegova transformacija.... Meni je posebno zapalo za oko pojacalo snage (SONY TA-N80ES).... Ako sam dobro protrcao kroz tvoju istoriju, cini se da ga vise ne posedujes...

 

Kakvi su ti utisci ? Koliko je muzikalan taj uredjaj?

Da , N80ES je otisao iz sistema i to bez nekog narocitog povoda. Dosada, izgustirao ga..a u stvari je vrlo ozbiljna sprava. Vrlo malo svog unosi u zvuk, neutralan je i ako bas moram nekako da ga okarakterisem onda je to meksi , ne napadan zvuk, blago na tamnijoj strani. Ali definitivno su to nijanse. Neutralnost je ono sto ga opisuje najbolje, on svira onako kako preamp kaze. Snage ima dovoljno da pokrene gotovo bilo sta od zvucnika sto jedan prosecan audiofil moze posedovati.

Ono na cega treba obratiti paznju pri eventualnoj kupovini je stanje uredjaja u unutrasnjosti. Gotovo da nema ne servisiranog komada, zbog poznatog problema sa pregrevanjem. Doduse ako je obezbedjena adekvatna ventilacija kao sto je kod mene bila onda za ovo nema brige. Imao sam posle jos jedan susret sa N80ES koji sam razmatrao ponovo kupiti jer sam zazalio sto sam prodao onaj prvi. Taj drugi je zvuzao malo drugacije, sa vise srednjih tonova u prvom planu i vokalima blago izdignutim u odnosu na najnizi spektar. I ovaj komad je bio servisiran, ali sa zamenskim izlaznim tranzistorima, i to je verovatni razlog. Moj prvi je imao originalne koji su i navedeni u servisnom uputstvu.

Eto, to je ukratko moje iskustvo sa N80ES, i toplo ga preporucujem samo ako se moze proveriti stanje ispod haube.

 

Pozz.

Link to comment
Share on other sites

To je staro 21 godinu. Tada se otprilike i završila slavna istorija Sony-a, Yamaha-e i ostalih.

Da to je jos jedan par zmajeva za koje sam ubedjen da ih videti necu...to je redje od nilskog konja u dunavu...

Savrsenstvo dizajna...Sony kad je hteo zadavao je domace zadatke mnogima, pogotovo sa uredjajima koji su bili za njihovo domace trziste.

Ne slazem se da se bas u potpunosti tad zavrsila slavna istorija, istorija se ponavljala jos nekoliko puta, a bogami ponavlja se i dan danas, ali opet sa uredjajima koji su samo za Japan...

Link to comment
Share on other sites

Da to je jos jedan par zmajeva za koje sam ubedjen da ih videti necu...to je redje od nilskog konja u dunavu...

Savrsenstvo dizajna...Sony kad je hteo zadavao je domace zadatke mnogima, pogotovo sa uredjajima koji su bili za njihovo domace trziste.

Ne slazem se da se bas u potpunosti tad zavrsila slavna istorija, istorija se ponavljala jos nekoliko puta, a bogami ponavlja se i dan danas, ali opet sa uredjajima koji su samo za Japan...

Volem ja Sony-ja, imam jednog, sada stiže još jedan. Doduše iz te dobre berbe 80-ih 90-ih.

 

Poenta je da su ranije imali dobre uređaje i u cenovno ne toliko visokim klasama. Pa i profi uređaje o kojima se gotovo ništa ne zna.

Link to comment
Share on other sites

Volem ja Sony-ja, imam jednog, sada stiže još jedan. Doduše iz te dobre berbe 80-ih 90-ih.

 

Poenta je da su ranije imali dobre uređaje i u cenovno ne toliko visokim klasama. Pa i profi uređaje o kojima se gotovo ništa ne zna.

To jeste nazalost istina.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Bane je sjajan lik, otvoren je uvek za raspravu i raspolozen za ubedjivanje :) i kako se ne slozimo uvek u svemu, sto je i normalno, pojavio se ipak jedan uredjaj oko kojeg smo se slozili 100%, po meni jedan od najboljih esprit uredjaja svih vremena,komentarisati taj uredjaj spolja, a posebno ono sto je bilo unutra nemam nameru :) . Bane tebi i tvojoj porodici se jos jednom zahvaljujem na gostoprimstvu ,sad je red na tebe, to smo se dogovorili :) U zdravlje.

post-12056-0-63273900-1374926006_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Bane je sjajan lik, otvoren je uvek za raspravu i raspolozen za ubedjivanje :) i kako se ne slozimo uvek u svemu, sto je i normalno, pojavio se ipak jedan uredjaj oko kojeg smo se slozili 100%, po meni jedan od najboljih esprit uredjaja svih vremena,komentarisati taj uredjaj spolja, a posebno ono sto je bilo unutra nemam nameru :) . Bane tebi i tvojoj porodici se jos jednom zahvaljujem na gostoprimstvu ,sad je red na tebe, to smo se dogovorili :) U zdravlje.

 

Cek, cek  nemojte te sifrovane poruke a slika od kotlica a nama vodica na usta.  Gde se spremala corba u kotlicu  :roll:  i zasto mene niste zvali   :listen

Link to comment
Share on other sites

Cek, cek  nemojte te sifrovane poruke a slika od kotlica a nama vodica na usta.  Gde se spremala corba u kotlicu  :roll:  i zasto mene niste zvali   :listen

 

Sad kada su videli kako ti ide vodica iz usta,verovatno im je žao što te nisu zvali,pa bi svi bili zadovoljni! :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

A to je Vule bio malo do mene da poslusa "Zmaja DA9000ES", pa smo malo u ES kotlicu spremili rucak.

Kolko je dobar bio slike ne mogu preneti, ali ono sto je ostalo posle je prazan kotlic...

Sony radi fantasticno, al da ne bude da cigan svog konja hvali...neka Vule80 napise kako mu se svideo i u stereo i u surround varijanti. Slika nema vise...mislim na kotlic...a slike sistema cim promenim odelo centralnom zvucniku.

 

Suco nisam znao da si gurman, zvali bi te naravno, bilo je mesta jos i za kotlicem, a i pred "zmajem".

 

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

E pa ovako, dodje i taj momentat kojeg sam se uzasno plasio otkako sam postao clan ovog foruma, a to je prenosenje utisaka,

opisivanje zvuka, iznosenje konkretnih zakljucaka i puj puj ocenjivanje sistema ... da stvar bude jos gora Bane mi je prijatelj.

Bio sam kod njega prvenstveno radi druzenja kao i dosta puta ranije, kao i uvek bila je prijatna i opustena atmosvera uz dobru

klopu i muziku :) cime sam se i pohvalio, a onda sam ugledao post u kojem je napisao "neka Vule80 napise kako mu se svideo i u

stereo i u surround varijanti" tada mi je pozlilo jer on zna da je to nesto sto ne volim da radim i uopsteno sam protivnik toga

jer svako ima neku svoju ideju kako bi odredjena reprodukcija trebala da zvuci, samim tim je po meni pitanje koliko je sta realno

u bilo cijem opisu pa i u mom ...

Da ne davim previse, Baneta sam upoznao trazeci savete za neke stvari vezane za hi-fi, tada sam saznao da je odusevljen zvucnim

kutijama "VOX 252", svirali su na sony ta-n80es i imao sam veliku zelju da to cujem, tada smo se upoznali i tada sam cuo

famozne zvucnike, secam se da sam seo i sa nestrpljenjem iscekivao sta cu cuti iz tih kutija. A onda iznenadjenje...

Cuo sam jedan prilicno mracan zvuk bez detalja i bez icega sto bi me odusevilo. Tada sam iz pristojnosti rekao da je super i

bio zacudjen njegovim odusevljenjem zvucnicima, gledao sam da ne ulazim uopste vise u pricu sa njim oko zvucnika i uopste oko hi-fi

sistema. Od tada pa na dalje sam bio ubedjen da su to zvucnici koji se meni uopste ne dopadaju i nisam pravio pitanje oko toga niti

sam ga ista ikad pitao ne bi li izazvao ljutnju ili razocaranje coveka koji je ulozio trud, novac, vreme itd. u ono sto zeli i voli. Ali on je nastavio da ih hvali i ja svaki put precutim da bi mu tek pre par nedelja rekao otvoreno da ga uopste ne razumem i da mi nikako nije jasno sta je to sto mu se dopada kod tih kutija, pokusao sam da mu prenesem sve sto mi se nije dopalo, a onda sam pozvan na novu turu druzenja.

Kako sam usao u dvoriste ostavili smo zene da cavrljaju i nestrpljivo sam poleteo prema sobi da po prvi put u zivotu vidim uzivo Sony TA-DA9000Es. Uzivo ta stvar deluje monstruozno, mnogo opasnije nego na slikama ... bukvalno gledas u spravu sa strahopostovanjem

da te nebi ubio strujom :). Malo sam razgledao i na kraju seo da cujem kako to cudoviste radi, a iz prethodnog slusanja sistema pripremljenna slicno iskustvo. Medjutim kada je pustio muziku ovaj put ... u momentu sam se zbunio jer zvucnici nisu imali onaj taman i monoton zvuk kao prvi put, pojavili se visoki prijatni tonovi, bas koji je pre bio plitak ovaj put je svirao duboko uz jasnu demnostraciju snage i na maloj glasnoci, stereo leti po sobi itd. Od iznenadjenja sam hteo da ustanem i poljubim to pojacalo, ali me je bilo sramota, a i nisam hteo da balavim tamo :). Dakle u poredjenju sa ranijim zvukom ovo je bilo neuporedivo bolje, ali i dalje to nije zvuk koji meni prija...

Bane i ja imamo razlicite ukuse i uopste ne zelim da ulazim u diskusiju ko ima vise ukusa, zvucnici koje koristi sviraju milo i prijatno, ali ja vise volim kad sevne odnekud nesto, kad sine bas iznenada i bez najave, da te stegne u grudima da ne znas sta te je snaslo, volim da izleti neki efekat mozda glasnije nego sto bi trebalo, u tom slucaju znaci da volim lazljiv zvuk, da volim da kutija malo pretera itd. Vox 252 po meni svira bezobrazno precizno i nece da slaze sto meni ne prija ... Mozda sam antitalenat, ali dzaba jer je to ono sto ja volim. Andreas Vollenweider sa onim njegovim pticicama u mom nekom svetu kod njega zvuci umrtvljeno, a mozda tako i treba da zvuci dok se kod mene to cuje kao u zoloskom vrtu i verovatno to ne treba tako, ali ja placem za efektima, Banetu bi to verovatno smetalo i islo mu na zivce i ja to razumem.

Eto toliko od mene i od mog opisivanja pa sami procenite dali je neko kao sto sam ja merodavan za bilo kakvo iznosenje misljenja o bilo cijem sistemu. Sve sto sam rekao je bilo iskreno i bez lagarija i slihtanja, nadam se da ce to vlasnik famoznog kotlica da ceni i da nece imati neke zamerke.

Pozdrav njemu i ostalim clanovima foruma.

Link to comment
Share on other sites

O Vule lepo si ti ovo napisao, pre svega iskreno. Potpuno identicno onom sto smo i diskutovali na dan slusanja. Istina je da je sa N80ES zvuk bio tamniji, i to se dosta promenilo sa ARCAMom, i AA, ali i dalje to nije bio zvuk koji sam ja slusao kad sam kupovao te zvucnike. Razlike sam pripisivao sobi i ostatku sistema, a rezultati su bili vise nego dobri. Pogotovo u poredjenju na bilo koje zvucnike slusane ranije u mom sistemu. Jednostavno koncepcija koja je klasicna sa bas zvucnikom na predjoj ploci kod mene ne radi dobro jer se na mestu slusanja desava ono od cega se svakom audiofilu ledi krv u zilama. Da bumi bas...

 

DA-9000ES je uneo toliko veliku razliku u zvuk da sam prvih par dana bukvalno bio sokiran. Jednostavno ni jedna jedina promena do sad nije toliko uticala na zvuk, nisam ni sanjao da pojacalo toliko moze da promeni sve. Da visoki tonovi su dobili otvorenost, detalje, prostornost. Sirina zvucne slike i hologramsko iscrtavanje scene u prostoru. Cesto oko poleti ka pojacalu da vidim nije li ukljucen neki surr mod. Ali ne ....Zvuk je sad onakav kavim sam ga cuo kad su mi zvucnici prezentovani, mocan i energican, a opet ne naporan sa gomilom detalja koji su dosad bili zamuljani i skriveni.. Tek sad postao svestan koliko te zvucne kutije mogu. Probao sam gomile pojacala na njima,i jednostavno ovo do sad ubedljivo pobednicka kombinacija.

 

Toliko za sad,

 

 

Pozdrav. 

Link to comment
Share on other sites

SluÅ¡ao sam kutije kao tvoje i zaista moćno zvuÄe.. tiw 250 je moćan zvuÄnik i uvjek iznenadjuje svojom snagom i dubinom , mogu mislit kako ga tera taj es... jedina zamerka mi je Å¡to nije bas reflex sa prednje strane..ajd takva je koncepcija kutije , kad sam ih sluÅ¡ao pokretao ih je jbl snagaÅ¡ ( zaboravih model) ali je vox odgovorio svih zahtjevima i to bez problema. kutije su za respekt :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...