Jump to content


uzvarb


uzvarb

Recommended Posts

  • 2 months later...

I jos malo.

O zvucnim utiscima kad usviram usi malo.

post-11811-0-54914600-1339088945_thumb.j

post-11811-0-59380300-1339088960_thumb.j

Ovo je privremena test pozicija. Posle preamp ide u policu a ostaje snagas da se luftira sam, naravno i dalje E9000ES ostaje kao glavni preamp za digitalne sprave, radice kao DAC/Procesor zvuka.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Evo ovako, N80ES sam prodao/menjao pre jedno mesec dana za TA-F730ES integralca. Nisam stigao ni da ga prikazem izletela je ova akcija koja nije mogla da se propusti.

F730ES ima daleko otvoreniji zvuk i precizniji od N80ES, na sta ja nisam navikao. Visoki tonovi su na njemu kao kristal jasni i malo izdignutiji, sa mnostvom detalja koji jednostavno na prvo slusanje upadaju u usi. Po meni isuvise analitican i precizan zvuk. Ovo nije mana ni slucajno i zavisi od sistema do sistema kako ce se sve to cuti, generalno jedan odlican itegralac za koji sa pravom stoji da je jedan od boljih Sony modela.

Medjutim nocas videh za rasprodaju, jednostavno nisam mogao odoleti. MAA-406 je opet malo mirniji od 730es, a opet ima i ove karakere ka 730es, mada tesko je to sad nakon par diskova odslusanih reci. Meni treba bar par dana da mogu izvuci neki zakljucak, a da posle ne kazem da sam pogresio u proceni. Ono sto zasad mogu reci da je kvalitet izrade odlican i preampa koji nije deo ovog snagasa nego nizeg modela, ali sam za njega nazalost zakasnio. Probao sam na kratko i porediti preamp sa E9000ES preampom i tu se vidi da ovaj malisa nije za podceniti.

Mislim da je super kupovina i po standardnim cenama, a kamoli na ovoj rasprodaji. Ono sto je malo ne doradjeno na snagasu su vu metri, na snagama normalne glasnoce jedva da se mrdaju, nedostaje preklopka meter range, koja je na mnogim uredjajima iz starije garde implementirana. Malo je i svetlo jace nego sto je moj ukus, ali dobro. Ovo sam znao i pre kupovine tako da me nije iznenadilo. Snagas se greje podobrano , ocigledno zbog rada u A klasi , osetno vise od N80ES, a otprilike za nijansu jace od 730ES kome drajver radi u A klasi.

Dakle na prvu loptu sam prezadovoljan, imam novu spravu po ekstra ceni i ne znam sta drugo da kazem osim da se zahvalim radnicima 4audija na ljubaznosti, odvojenom vremenu i na rasprodaji.

Kad malo poslusam vise uporedim, testiram bice i preciznije predstavljanje.

Link to comment
Share on other sites

Bane,cestitke na novim spravicama...

Ne mogu a da ne primetim...nesto cudno pise ..Sony.. :roll::wave2

Ha, za mene koji ceo zivot malte ne imam sony u sobi ovo je velika promena. Razmisljao sam i odlucio da malo poslusam i druge, mada sony-a je i dalje puna soba...

Link to comment
Share on other sites

Evo da se Sony ne ljuti da stavim slike i ponova ovog brenda, a to su 2 deka i kao sto rekoh F730ES, koji ce sad najverovatnije da trazi novog gazdu...tuzno, ali nemam gde sa njim.

post-11811-0-76503000-1339100884_thumb.j

Zatim dekovi K909ES, lepota nevidjena i TC-KB920S qs koji je bukvalno kao nov.

Ono sto sam mu ja uradio je ugradnja svetla u vrata koja on fabricki nema nego samo ogledalce.

Stari sony dek je pozajmio svoje lepo zeleno led osvetljenje ovom malisi.

post-11811-0-82568000-1339100998_thumb.j

post-11811-0-95154900-1339101015_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ima, i baÅ¡ mu lepo stoje :) Kad se zaželiÅ¡ tamnog zvuka TA-N/E80ES na zvuÄnicima koje dobro poznajeÅ¡, samo se javi. Ignorisaću Te :D

Ipak, oÄekujem neÅ¡to viÅ¡e o AA konfiguraciji.

:wave2

Bice, bice ,samo da malo vise materijala preslusam. Da mogu lepo da opisem sta cujem.

E80ES i N80ES kombo ...opake masine, potpuno te razumem zasto ces me ignorisati. N80 je stvarno umetnicko delo. Nije on nikako tamniji, nego mu je prezentacija drugacija, pitkija, mirnija. Bukvalno vuk u jagnjecoj kozi. Neutralan i u potpunosti zavistan od preampa, on samo odsvira pojacano ono sto mu udje na ulaz...slazes li se sa tim?

Link to comment
Share on other sites

Odlicno, bitno je da si zadovoljan. :) meni je prvi utisak najbitniji, ako se u pocetku razocaram to je to.. P.S. Mislim da je jedina ispravna stvar, kompromis, da sada lepo stavis drvene strane na AA. :D

Nije sve ni u drvenim stranicama, salu na stranu Sony je moja ljubav od kad znam za sebe i tako ce i ostati. Jednostavno zeleo sam da oprobam i ovu spravu o kojoj na netu ima najrazlicitijih komentara.

Da na prvo uvo, da se tako izrazim, sam zadovoljan. :listen

Link to comment
Share on other sites

Bice, bice ,samo da malo vise materijala preslusam. Da mogu lepo da opisem sta cujem.

E80ES i N80ES kombo ...opake masine, potpuno te razumem zasto ces me ignorisati. N80 je stvarno umetnicko delo. Nije on nikako tamniji, nego mu je prezentacija drugacija, pitkija, mirnija. Bukvalno vuk u jagnjecoj kozi. Neutralan i u potpunosti zavistan od preampa, on samo odsvira pojacano ono sto mu udje na ulaz...slazes li se sa tim?

Slažem se - potpuno taÄan i precizan opis. Svojevremeno sam malo eksperimentisao sa Luxman LV-105u, kao preampom na N80. LV-105u ima cevni bafer. N80 je reprodukovao taj cevima obojen zvuk, smekÅ¡ao bas i sveukupno bio ubedljiviji cevaÅ¡ od samog LV-105u :)

Link to comment
Share on other sites

Druže svaka Äast. Ne znam kako zvuÄe snagaÅ¡ i preamp ali izgledaju kao milion dolara, Å¡to bi se reklo. Nemoj da žuriÅ¡ sa ocenjivanjem, trebaće bar 100-inak sati da se nove komponente usviraju. :thumbsup2

U pravu si, necu da zurim. Poredicu i sa vec postojecim sony preampom, a i sa MPP-202. Ovaj AA preamp je od nize serije, za onaj sto je predvidjen uz ovaj snagas sam zakasnio, i mnogo sam se dvoumio da li uopste i da kupim preamp sobzirom da je sony babaroga preamp i dac, medjutim ipak je prevagnulo da se i on udomi da se ima oba uradjaja iz iste kuce. Zasad naizmenicno slusam sa sony pa sa AA.

Ono sto prvo upada u oci je izgled, lepi su i na slici, ali uzivo su uredjaji stvarno prelepi, kvalitet obrade kucista je nesto neverovatno za ovaj cenovni rang.

Link to comment
Share on other sites

Kolega Äestitke za AA-komplet . :thumbsup2

Thanks...Danas je deo sistema i klima bila...do podne se izdrzalo, al od podne je bilo pretoplo i meni i snagasu...

Takodje napravih i XLR kabal da iskoristim i taj ulaz, naravno moji preami nemaju XLR pa sam pravio varijantu sa RCA na XLR kabal, cisto da iskoristim prednosti boljeg konektora bar sa jedne strane.

I tako slusa se i dalje, slabije se jede, a u wc bas kad se mora...sta da kazem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...