Jump to content


uzvarb


uzvarb

Recommended Posts

@acazr

Yamaha je cudo, po zvuku ne moze da se poredi sa sony, ali je to vrlo korektno. Izgled je po meni dizajnerski savrsen. Jednostavno prelep dek.

@rokijana

Filtere nisam jos probao osim onako na brzaka, zasad je na STD, a i toliko sam se zaneo slusanjem da sam na iste i zaboravio.

Dobro si me podsetio da se poigram i tim opcijama.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

He he Accu stari lave. Znas ti sta valja, nemoj da sad odem kod stolara pa da mi metne na moj DVP-CX850D daske, pa da vidis da imamo konja za jurnjavu... :1038:

Ma Pionirce je ko bombona, sto kazes "black & wood".... :loveface

Nego kad smo vec kod fosni...ko ih je prvi implementirao na svoje top uredjaje, cinjenica je da su ih mnogi stavljali, ali ko je prvi pa ostali videli od njih...HA da te vidim sad...

Link to comment
Share on other sites

Ovaj put svaka sprava u jedan post, zasluzuju to.

Sledeca spravica je Yamaha dek. Model iz 1981 godine, ja sam ga prvi put imao negde pocetkom devedesetih. Prodao sam ga i pokajao se jako, taj primerak je kod mog drugara kojeg on ljubomorno cuva i svi moji napori da ga otkupim nazad bili su bezuspesni.

Ovo je meni jedan od najlepsih dekova ikad napravljenih...sta ces ukusi su razliciti. Kad sam ga video nije bilo sanse da se propusti prilika.

Glave su mu ubukvalnom smislu kao nove, izgledaju cudno i jedino sto o njima znam je natpis na prednjoj ploci Pure Sendust Head.

Ako neko moze koju rec o ovome bio bih zahvalan.

Zvucno nije kao Sony ES modeli, ali sam zadovoljan onim sto cujem, Bas mu je malo "tanji" ali samo sa svojih snimaka, Kasete snimane na K970es i K808ES reprodukuje odlicno, Dok njegove trake reprodukovane na Sony zvuce skoro kao i na Yamahi.

Sve u svemu za dvoglavi dek ovih godina...cista petica.

Model je Yamaha K-560

post-11811-0-13764200-1326752132_thumb.j

post-11811-0-66056300-1326752149_thumb.j

post-11811-0-85831400-1326752165_thumb.j

post-11811-0-45065400-1326752182_thumb.j

Kako se Yamaha k-560 snalazi sa ovom "Taiyo Yuden" u njoj, btw koji je taÄno model kasete ?

Link to comment
Share on other sites

Kako se Yamaha k-560 snalazi sa ovom "Taiyo Yuden" u njoj, btw koji je taÄno model kasete ?

Kaseta je snimana ranije, yamaha odlicno reprodukuje takve trake, dok je slabija na snimanju.

Nisam ovu traku probao na njoj da snimam. Verovatno K-560 polako godine sustizu, medjutim cim se otopi ovo belo ..... sto pada danima ona ide na servis, osvezavanje. Imam stvarno zelju da je dovedem u cakum pakum stanje i koristim je ozbiljno..eto toliko mi se svidja.

A kaseta je:

post-11811-0-39671900-1329253577_thumb.j

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ovaj put svaka sprava u jedan post, zasluzuju to.

Sledeca spravica je Yamaha dek. Model iz 1981 godine, ja sam ga prvi put imao negde pocetkom devedesetih. Prodao sam ga i pokajao se jako, taj primerak je kod mog drugara kojeg on ljubomorno cuva i svi moji napori da ga otkupim nazad bili su bezuspesni.

Ovo je meni jedan od najlepsih dekova ikad napravljenih...sta ces ukusi su razliciti. Kad sam ga video nije bilo sanse da se propusti prilika.

Glave su mu ubukvalnom smislu kao nove, izgledaju cudno i jedino sto o njima znam je natpis na prednjoj ploci Pure Sendust Head.

Ako neko moze koju rec o ovome bio bih zahvalan.

Zvucno nije kao Sony ES modeli, ali sam zadovoljan onim sto cujem, Bas mu je malo "tanji" ali samo sa svojih snimaka, Kasete snimane na K970es i K808ES reprodukuje odlicno, Dok njegove trake reprodukovane na Sony zvuce skoro kao i na Yamahi.

Sve u svemu za dvoglavi dek ovih godina...cista petica.

Model je Yamaha K-560

post-11811-0-13764200-1326752132_thumb.j

post-11811-0-66056300-1326752149_thumb.j

post-11811-0-85831400-1326752165_thumb.j

post-11811-0-45065400-1326752182_thumb.j

Mislim da će ova broÅ¡urica(na nemaÄkom ali ne mari), zadovoljiti tvoju radoznalost...

- http://vintage-hifi.at/Kataloge/Katalog%201980-1981%20A-225G%20.pdf

Link to comment
Share on other sites

bas imas lep sistem :) onaj tvoj risiver ES 2400 bi lepo i kod mene cucno na policu,samo me zanima kvalitet njegovog prempa :wave2

Ja ga i koristim kao preamp preko N80ES, ali to si i shvatio. Sad da ga poredim sa necim drugim osim sa PS audio 5.0, E9000ES, E1000ESD, VA555ES ne mogu. Ali neke zakljucke cu izneti.

U poredjenju sa E1000ESD je napredniji, bolji zvuk, vise detalja. DAC vrlo dobar. Takodje bolji nego u 1000ESD.

U poredjenju sa VA555ES, mrtva trka. Rekao bih da nema neke znacajne razlike u zvuku. Naravno zanemarujem sad HD dekodiranje zvuka. Pricamo o cistoj stereo reprodukciji.

E sad kad se poredi sa E9000ES malo zaostaje, nije to nista alarmantno, ali E9000ES je jako dobar digitalni peamp.

Prednost DA2400ES u odnosu na njega je sto moze proslediti analogni signal bez konverzije. Ovo je dobro samo radi mira u glavi, kad pomislis da nema bespotrebne AD-DA konverzije. Ali ovo se i ne cuje.

E9000ES kad se poredi sa COAX ulazom gde je transport XA50ES i njegovi Analogni izlazi daje gotovo identican zvuk. ( da ne duzim ima razlike ali to nije sad tema)

E9000ES je poredjen sa PS Audio 5.0 predpojacalom, i tu je takodje bilo iznenadjenja. I to vrlo pozitivnih u korist Sony-a. Koji je bio rame uz rame sa njim.

Dakle neki zakljucak bi bio da DA2400ES ima u toj klasi cene vrlo ozbiljne pre out izlaze.

Kad on pogoni zvucnike oseti se mali nedostatak snage, mada samo na vecim i vrlo visokim nivoima. Sto je i za ocekivati na 4oma 84db 200w zvucnicima.

Sa pre out na N80ES se dobija sasvim pristojan zvuk sa kojim bi mogao opusteno da zivim.

Cak mi je i padalo na pamet da rasprodam pola sprava, ali osvestio sam se u zadnjem momentu.

Sad sam opet u fazonu dovlacenja novih kolicina...

Nadam se da sam malo uspeo da kategorizujem kvalitet ovog risivera..

Link to comment
Share on other sites

E pa sad... nabavi model k-850 !

:grin:

Nema, ali bilo K-950...kako ti kazes tata od K-560

Accu samo da znas da si ti odgovoran za ovaj ponov. Sad fale stariji brat i mladji brat...

Ali polako, pojavice se i to.

post-11811-0-12906900-1330112084_thumb.j

post-11811-0-87828700-1330112098_thumb.j

post-11811-0-78527500-1330112113_thumb.j

Osetno bolji dek od K-560, mozda delimicno jer je i izmenjano nesto elektrolita, uglavnom videcemo kako ce biti kad se vrati 560 sa osvezavanja.

Sama pomisao da je stariji od 30 godina pokrece sumnju, a u stvari radi besprekorno, dubok bas, definisan, srednji ne zamarajuci, a visoki tonovi kristalno jasni i cisti. Zacudjujuce dobar dek, snima fenomenalno. K-560 malo losije snima, ali ovaj je odlican.

Jednostavno nemam sta da zamerim.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da mi pokretaÄ teme, Äika uzvarb neće zameriti na "skretanju s teme", poÅ¡to stare top-modele nisam nikada sluÅ¡ao, da pomenem možda najpoznatje(po nekima i najbolje) 3-glavaÅ¡e sa "tri ukrÅ¡tene zvuÄne viljuÅ¡ke" kx-1020 & kx-1200 !

- http://www.vintageca...m/Yamaha/K-1020

- http://www.vintageca.../Yamaha/KX-1200

Za moj tadašnji ukus kx-1200, koji smo neko vreme u jednom "klubu koristili za snimanje muzike sa cd-ova na kasete" je bio(i ostao) izvanredna mašina, koja u potpunosti opravdava njihov slogan "natural sound".

Yamaha je definitivno umela da u svim "pojavnim oblicima hi-fi sveta" pokaže Å¡ta ume, iako se oko dekova nikada nisu neÅ¡to posebno trudili, nisu Äak bili ni na glasu, niti su bili okruženi famom poput nekih drugih brendova, po meni potupuno nezasluženo.

Bilo je zanimljivo koristiti dbx nr-kolo na kx-1200, rezultati su bili zaista fascinantni... na bilo kojoj kaseti, Äak i najeftinijoj normalki ste mogli da napravite snimak, koji se na sluÅ¡anje nije razlikovao od cd-originala, uz dobro znane dbx-benefite, poput potpunog osustva Å¡uma, ogromne dinamike, te niÅ¡ta manje bitne Äinjenice da je prilikom reprodukcije snimak mogao da bude vrlo glasan(poput cd-reprodukcije), ali bez izobliÄenja u niskim, odnosno saturacije u visokim tonovima.

Vredi pomenuti i daljinski upravljaÄ, koji nije bio opcija već redovna oprema u vreme dok su za dekove namenski daljinci bili uglavnom "misaona imenica", uz sve one sjajne opcije, poput direktnog biranja pesama, programirane reprodukcije etc... sve u dlaku isto, kao i na cd-u, samo Å¡to je zapravo reÄ o snimljenoj kaseti.

yamahakx1200u-1.jpg

yamahakx1200u-2.jpg

yamahakx1200u-3.jpg

yamahakx1200u-5.jpg

yamahakx1200u-6.jpg

Link to comment
Share on other sites

I sta ja sad da kazem?!!!

Accu razbio si ga ovaj put. Svaka cast na svemu.

Necu se ljutiti, bas naprotiv, slobodno pisi i stavljaj slike ovakvih lepota.

Inace kad smo kod onog FOCUS tastera. Ajde malo o tome nesto napisi, jer mu ja nisam nasao neku upotrebnu vrednost.

Jos jedna sitnica koju moram da primetim, koju god traku da probam dek je snima odlicno, bias je manje osetljiv nego na drugim dekovima, ali iskreno i nema potrebe za diranjem istog.

Jedino sto sam primetio da dek bas ne gotivi Sony normalke EF pri snimanju.

Ali zato maxell snimi za nepoverovati...

Link to comment
Share on other sites

I sta ja sad da kazem?!!!

Accu razbio si ga ovaj put. Svaka cast na svemu.

Necu se ljutiti, bas naprotiv, slobodno pisi i stavljaj slike ovakvih lepota.

Inace kad smo kod onog FOCUS tastera. Ajde malo o tome nesto napisi, jer mu ja nisam nasao neku upotrebnu vrednost.

Jos jedna sitnica koju moram da primetim, koju god traku da probam dek je snima odlicno, bias je manje osetljiv nego na drugim dekovima, ali iskreno i nema potrebe za diranjem istog.

Jedino sto sam primetio da dek bas ne gotivi Sony normalke EF pri snimanju.

Ali zato maxell snimi za nepoverovati...

Zahvaljujem na komplimentima !

Elem, Å¡to se tiÄe tog famoznog Focus prekidaÄa na top-modelima starih Yamaha dekova, budući da ima samo dve pozicije(soft & sharp) a ne i "off", skoro sam siguran, da je isti aktivan samo prilikom reprodukcije snimljenih kaseta.

Koliko me sećanje služi(a obiÄno retko zakazuje) i Teac je nekada imao funkciju sluÄne namene, na svojim dekovima, koju su vrlo inspirativno nazvali "briliance switch".

Yamaha u svojoj brošuri navodi sledeće...

"In the SOFT position, you will attain a more relaxing, mellow qality to the overal listening efect" & "In the SHARP position, you got a more crisply punctuated high frequency sound quality".

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je da stiskanjem tog tastera i nije neka znacajna razlika, zato sam i pitao. U pitanju je nijansa da sam ja na trenutak pomislio da dugme, odnosno ceo sklop ne funkcionise. Medjutim nije tako.

Sto se tice ostale Yamaha bratije...polako.

I nemoj da se ogradjujes,...prvo tu stavis vazdan slicica...bolesnih, kao slucajno. Pa se smeskas iz prikrajka.

Salim se naravno, ali definitivno K-950 ne bi bio kod mene da me nisi zainteresovao onim brosuricama...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...