Jump to content


uzvarb


uzvarb

Recommended Posts

  • 1 month later...

Ludostima nikad kraja. Traka...to je ono sto me od svih nosaca zvuka najvise zanima. Nije bitno da li je digitalan zapis na njoj ili je analogni. Volim videti dek, dat...prosto milina za oci, to su mi nekako uredjaji sa dusom, cd i mini disk postujem takodje, ali ih vise gledam kao sinteticke naprave. Gledas je radi, a nista se ne vidi, ne vrti se. Tako monotono. Zato su trake nesto posebno, pa vumetri, pikmetri ludilo. E sad od svih tih "Trakastih" komponenata mozda i naj atraktivnija je magnetofon. To je senzacija i za oci i za usi, sva cula uzivaju. Pre izvesnog vremena osmehnula mi se sreca i u moj sistem je ni manje ni vise nego dosao cuveni ...glavom i bradom Revox PR99MK3, i to ni manje ni vise nego njih 2. Bilo je posla dosta na njima, dugo su stojali u ne bas adekvatnim uslovima. 2 nedelje rada i oba su zasijala punim sjajem. E sad posto su 2 mnogo jedan je zavrsio kod dobrog drugara , a jedan je parkiran u policu da se dici medju ostalom skalamerijom.

Evo i slika sa probnog snimanja i reprodukcije, radi odlicno , mada treba jos neke sitnice da se urade. Presteluju kocnice....uglavnom sitnice.

Kako radi. pa iskreno nisam ocekivao ovako nesto, iako je traka koju sam probao stara ko zna koliko i ko zna sta je sve prosla, iznenadio sam se cistocom snimka, kvalitetom visokih tonova i preciznosti zvucne slike. Vrlo siroka i izbalansirana. I to sve na manjoj brzini. Na vecoj...jos bolje, savrseno. Mogu zamisliti kako bi to sve radilo sa novom trakom i kad bi se masina ponovo kalibrisala i mozda eventualno promenuo koji bitan elektrolit....jedino sto traka curi kao mutava na vecoj brzini.

Nije mi nesto cij da gomilam trake i muziku na njima, cisto par traka i reprezentativno slusanje kad neizdrz postane nesnosan....

Pozdrav svima i evo par fotki...

post-11811-0-52194800-1298496743_thumb.j

post-11811-0-79833900-1298496755_thumb.j

post-11811-0-91303600-1298496767_thumb.j

post-11811-0-02467700-1298496778_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ludostima nikad kraja. Traka...to je ono sto me od svih nosaca zvuka najvise zanima. Nije bitno da li je digitalan zapis na njoj ili je analogni. Volim videti dek, dat...prosto milina za oci, to su mi nekako uredjaji sa dusom, cd i mini disk postujem takodje, ali ih vise gledam kao sinteticke naprave. Gledas je radi, a nista se ne vidi, ne vrti se. Tako monotono. Zato su trake nesto posebno, pa vumetri, pikmetri ludilo. E sad od svih tih "Trakastih" komponenata mozda i naj atraktivnija je magnetofon. To je senzacija i za oci i za usi, sva cula uzivaju. Pre izvesnog vremena osmehnula mi se sreca i u moj sistem je ni manje ni vise nego dosao cuveni ...glavom i bradom Revox PR99MK3, i to ni manje ni vise nego njih 2. Bilo je posla dosta na njima, dugo su stojali u ne bas adekvatnim uslovima. 2 nedelje rada i oba su zasijala punim sjajem. E sad posto su 2 mnogo jedan je zavrsio kod dobrog drugara , a jedan je parkiran u policu da se dici medju ostalom skalamerijom.

Evo i slika sa probnog snimanja i reprodukcije, radi odlicno , mada treba jos neke sitnice da se urade. Presteluju kocnice....uglavnom sitnice.

Kako radi. pa iskreno nisam ocekivao ovako nesto, iako je traka koju sam probao stara ko zna koliko i ko zna sta je sve prosla, iznenadio sam se cistocom snimka, kvalitetom visokih tonova i preciznosti zvucne slike. Vrlo siroka i izbalansirana. I to sve na manjoj brzini. Na vecoj...jos bolje, savrseno. Mogu zamisliti kako bi to sve radilo sa novom trakom i kad bi se masina ponovo kalibrisala i mozda eventualno promenuo koji bitan elektrolit....jedino sto traka curi kao mutava na vecoj brzini.

Nije mi nesto cij da gomilam trake i muziku na njima, cisto par traka i reprezentativno slusanje kad neizdrz postane nesnosan....

Pozdrav svima i evo par fotki...

Magnetofon je sinonim za hedonizam. Ima hipnotiÄka svojstva. Ja sam nabavio nove trake. Neizdrž je Äudo. PriguÅ¡iÅ¡ svetlo, VU metri se razigravaju, traka curi...

Dobrodošao u klub ljubitelja magnetofona. Sada Ti više nema spasa.

I da, Äestitam na PR99.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Pre izvesnog vremena kolekcija se uvecala za jos jednog ES clana. MDS-JE520 je zamenjen sa MDS-JA3ES. Ovim je potisnuta i poslednja komponenta iz sistema koja nije ES model.

post-11811-0-58839300-1312920695_thumb.j

E odmah da ga i razgolicimo i pokazemo sta nosi ispod suknje....

post-11811-0-20192300-1312920748_thumb.j

Uskoro ce biti jos nekih novotarija... :cheers

Link to comment
Share on other sites

ÄŒika @uzvrab-e, kako Å¡ljaka "ATRAC-3.5" ???

Si ga probao da snimiš sa cd-a direktno digitalno, pa onda preko eksternog dac-a "osluškuješ razliku", md vs cd-replay...

Naravno to je probano cim je stigao. Medjutim nema nikakve razlike, ili je ona toliko mala da je apsolutno zanemarljiva.

Malo sam guglao na tu temu pre nego je MD i stigao do mene. Tripovao sam oko kompresije ATRAC 3.5 vs 4.5 na je520.

Nasao test u kom su taj md proglasili kao prvi uspesan model kod kojeg je razliku gotovo nemoguce cuti.

http://www.minidisc.org/ja3es_review.html

Evo ovde pa ako te ne mrzi malo prostudiraj.

Sve u svemu bolje zvuci od mds-je520 koji se samo kao transport dobro pokazao.

Link to comment
Share on other sites

Separatno napajanje za analognhi i digitalni deo, lampiÄke ili OPA .....

E ovo za lampizaciju uopste nije losa ideja. Nisam od onih koji rado kopaju po uredjaju, ali ce biti razmotreno.

Ako ne ranije onda sigurno kad i za njega dodje neka zamena...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nije se moglo odoleti..

Nisam mnogo ocekivao od ovog cd plejera. Ideja je bila da u sistemu B , ako se to tako naziva, zameni AKAI. Cisto da bude sve SONY.

Stanje i radno i vizuelno vrhunsko. E, a sto se tice zvuka ovo je potpuno neverovatan plejer. Moguce je da ima i onog sto i nisam nesto narocito ocekivao, ali misljenja sam da ovaj plejer vredi svaki evro.

Njegovo velicanstvo CDP-XB920QS.

post-11811-0-08728900-1316184100_thumb.j

post-11811-0-38023800-1316184126_thumb.j

post-11811-0-21630800-1316184146_thumb.j

post-11811-0-80740200-1316184159_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Sony je, kao uvek(može li drugaÄije, uostalom) SJAJAN !

U zdravlje da te služi...

p.s.

Si probao da koristiš "variable digital filters 1/2/3" und kakvi su efekti... primetni ili onako, zavisno od materijala odnosno kvaliteta produkcije koja se sluša ?

:wave2 :wave2 :wave2 :wave2 :wave2

Probao sam te filtere i oni rade samo na analognim izlazima. Za digital to ne vazi. U pitanju su stvarno nijanse , nazvacu to fino trimovanje zvuka. Generalno svako podesavanje ima neki svoj smek, i to je i napisano u uputstvu. Doduse malo preterano.

Koja pozicija je naj bolja je relativna stvar standard i recimo 3 koji dodaje malo tezine zvuku.

Ukusi su razliciti tako da je ovo vrlo diskutabilno.

Na 1 se malo poostri zvuk dok polozaj 2 ne bih znao da okarakterisem precizno, vrlo slicno polozaju 1 samo sa visokim tonovima , ajde kristalnijim.

Napominjem da su razlike mizerne i cuju se samo neposrednim prebacivanjem prekidaca u toku reprodukcije.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jos jedno ES pojacanje u sistemu. Predpojacalo TA-E9000ES. Povezan na druge ulaze snagasa N80ES opsluzuje jedan DAT, CD i kompjuter.

Radi kao stereo, za surround je zaduzen risiver i dalje. U kompjuteru postoje 2 zvucne kartice sa digitalnim izlazima , jedana za filmove igrice i sve ostalo osim muzike, muzika se direktno digitalnim coax kablom prosledjuje do E9000ES.

Do sad je taj posao obavljao TA-E1000ESD koji je jos tu, jos nije ni predstavljen, delom zato sto vec duze vreme ocekujem ovu postavku.

Malo tehnikalija:

Dolby Digital decoding

Dolby Pro Logic Surround decoding

dts Digital Surround decoding

MPEG Multichannel decoding

Sony Digital Cinema Sound processing

Analog Devices SHARC 32-bit DSP processor

96/24 Crystal DIR (Digital Input Receiver)

Advanced Puse Conversion DACs with digital volume control

1 MB Flash Memory for easy firmware upgrades

post-11811-0-39096600-1317055826_thumb.j

post-11811-0-75684900-1317055852_thumb.j

Po starom obicaju i slika unutrasnjosti.

post-11811-0-45154400-1317055870_thumb.j

I jedan krupan plan konverora

post-11811-0-95533500-1317055928_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Magnetofon je sinonim za hedonizam. Ima hipnotiÄka svojstva. Ja sam nabavio nove trake. Neizdrž je Äudo. Prigušiš svetlo, VU metri se razigravaju, traka curi...

Dobrodošao u klub ljubitelja magnetofona. Sada Ti više nema spasa.

I da, Äestitam na PR99.

Pazi kada je to tako do neizdrza. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Vrlo dobro, E9000ES u crnoj boji zaista je rjetkost. Ovaj ima zlatni ES logo znaÄi ide za import iz SADa?

Gerchy zna sve kao enciklopedija. Crni je radjen za Amere, sampanj za Evropu. Prakticno crni 9000es je na ovom prostorima je redak. To povlaci i upotrebu konvertera 220/110volti, ali nema veze. Razmisljao sam o novom trafou , ali ipak ja tu ne bi nista dirao.

Zlatni logo to i potvrdjuje , uvoz iz USA.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...