Jump to content


Lucky Number Slevin


ndv

Recommended Posts

ProÅ¡le nedelje, jedna TV stanica je prikazala ovaj film (ne gledam TV, ali sam video TV program za taj dan). Tim povodom, proÅ¡log vikenda sam odluÄio da odgledam film po drugi put. Zanima me da li samo ja imam utisak da je ovaj film zaista pristojan, inteligentan i, jednostavno, mnogo, mnogo bolji od uobiÄajenih holivudskih filmova novijeg datuma, ili se i drugima tako Äini?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ga baÅ¡ nedavno ponovo odgledao na HRT1, bio je prikazan bez ijednog prekida za reklame. Sjajan film. Sjajna priÄa pre svega, sa veleobrtom na tragu žaoke. OdliÄna, gotovo all-star glumaÄka ekipa, u kojoj kolikogod ga sahranjivali i uz prisustvo Frimena i Ser Kingzlija briljira 'ubica mekog srca' Vilis. Tona Å¡arma uz zdravu dozu samoironije, asocira me na Kit RiÄardsa filmskog sveta. Ni sekunde 'praznog hoda'. Tapeti u svakoj od prostorija su priÄa za sebe.. :plakanje

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, HRT-u skidam kapu za to Å¡to filmove (a, Äini mi se ni serije) ne presecaju reklamama.

Å to se filma o kome sam pokrenuo temu tiÄe, smatram (onako kako sam i napisao u prvoj poruci) da je film, objektivno, jako pristojan i inteligentan i, nema dileme - jako mi se dopao! Jednostavno, odgledao sam ga u, za mene, pravom trenutku i baÅ¡ mi je "legao". Od novijih filmova, iz manje-viÅ¡e istih razloga, jako su mi se svideli i "Black snake moan" i "Cadillac Records". Ok, i to Å¡to sluÅ¡am Bluz imalo je nekog uticaja :plakanje (pogotovo za ovaj drugi).

Umalo da zaboravim: kompozicija "Kansas City Shuffle" sa samog kraja filma mi se takođe veoma, veoma dopala, i jako su je lepo uklopili (baš tamo gde treba).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...