Jump to content


tolerisanje ponasanja prodavaca na forumu


anubisgrau

Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Prvo, ja ne delim nikakve pare. Nikoga ne smaram ni sa cim. Ako ti baneri bas smetaju, lako ih je blokirati.

Drugo, nije nikakav problem indentifikovati svih 5 prodavaca na ovom forumu, naveo ih ti je Ljuba. Problem je naci PREorodavce, da ne kazem muvare. One sto prodaju ispod ruke, na crno, bez papira ili polovno i "ispalo iz kamiona".... Sve te sumnjive likove. Oni mnogo vise mute i zanose i navode vodu na svoju vodenicu nego ceo jedan aktivni prodavac sa radnjom i racunima.

Ili ti zapravo imas post koji se svodi na "banujte Sonica"? Smesno....

Link to comment
Share on other sites

Ti pod broj jedan, nisi objektivan jer imas uredjaje kupljene u AV Impulsu, znas licno prodavce, tako da i u slucaju da nemas zaradu od cele price, neces nista preduzeti sto AV-u ne ide u prilog. Baneri kao baneri, placena reklama da sljasti...Ja ne znam koga do sad nisu smorili...Ali ajde, sto kazes, lako se to disable-uje. Preprodavci i nisu neki problem, svako ko nesto prodaje polovno je na neki nacin preprodavac (cak i da je prvi vlasnik). To je vec izbor i potencijalni rizik kupca da li zeli da se upusta u tu pricu. Nisam primetio da se ijedan "prefesionalni" preprodavac ovajdio od ovog foruma. Nikad i nece, zato sto su nepozeljni kao i piraterija. Ali zato, za razliku od njih, prodavci cak mogu i da kroje pravila, rade sta hoce, kad hoce, i da nikad ne budu sankcionisani.

Uzmimo za primer jednog prodavca i preprodavca (recimo Sonic-a i Fidelity-a). Ko je vise imao vajde od ovog foruma, ko je manje smorio ljude svojom propagandom i ko je bio nenapadniji? Napadali ste Fidelity-a da je veliki prevarant, a na kraju ispade da je covek ok i sa sasvim normalnim pristupom na forumu.

Nemam post "banujte Sonica"...On je sam sebe trebao odavno da banuje. Smesno ti je zato sto znas da se to nikad nece desiti od strane vase uprave. Koji je zakljucak?

Link to comment
Share on other sites

Boze, koliko ovde ima nepresusnih izvora mutne vode!

Iz Wikipedie:

Do it yourself (or DIY) is a term used to describe the creation, alteration or reparation of something without the aid of experts or professionals. The phrase "do it yourself" came into common usage in the 1950s in reference to home improvement challenges that people might choose to complete independently.

Kakve veze ima da li neko zivi od HiFi prodaje ili mu je to side biznis !!? Biznis je biznis. Ili treba i za ovu rec strucno objasnjenje?

Pitam se sledece: koliko ima ovde mutivoda koji jednostavno ne zele da se ovaj problem resi (zbog sopstvenih interesa) a koliko ima mutivoda, zgubidana i dramosera po vokaciji i rodjenju?

Link to comment
Share on other sites

A sta cu ja, koji sam izgleda malo duze od tebe u hifi pa sam kupovao nesto(a kasnije mozda prodavao) i u Radixu, Koratu, 4Audio-u, NT Softu,BM-u,Technomaxu, kod Krge... a ko zna mozda cu sutra da kupim i u AV impulsu,recimo Audience kabl Eto, znaci, ja kao okoreli pristalica DIY-a, jer mi je velika vecina uredjaja upravo DIY, sam u sustini kriminalac, pokvarenjak i lice koje nema pravo da sa drugima prica o hifi uredjajima jer sam u sukobu interesa,a pazi josh ako znam Kostu, Ranka ili nekog desetog, dobijam i tehnicku gresku...

Najbolje je da se meni stavi - bio je u svim hifi radnjama i upoznao vecinu gazdi i radnika, predlazem neku boju koja ce da svetli u mraku, fluorescentnu npr...

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: Nisam majstor dramaturgije iako me neki nazovu ponekad i takvim imenom, nisam zakleti kontrash iako to mozda tako izgleda,a josh manje se osecam mutivodom, licem koje iskoriscava druge na bilo koji nacin... Ali, isto tako ne zelim da ucestvujem vishe u lovu na vestice, o vecitim teorijama zavere, ko je koga prevario (a da ne spominjem izdrkavanje na novajlijama i licima koja su neupucena i traze pomoc) i u mnogim slicnim stvarima. Cesto sam bio u sukobu misljenja sa prodavcima i distributerima, pa i sa Sonicom,Slavujem Robertom, zbog toga sam cak bio pljuvan i omalovazavan od nekih clanova sa foruma kad sam pricao o greskama u mass proizvidnji i cak ih predocio sa merenjima i slikama,a eto, od tada su mnogi napredovali i postali dezurni lovci na vestice...

U pravu je g-din Zoltan, sve ovo lici na FARMU u najgorem smislu reci, na najgori reality show koji postoji, na ogovaranja, pljuvanja i vredjanja i ja iskreno ne zelim da budem ucesnik u svemu tome, ne zelim da me neko naziva mutivodom jer se zalazem za pravednost i jednakost...Zvuci pateticno mozda za vas, ali za mene to nije, jednostavno necu da se vishe posle svakog dolaska na forum osecam lose, da merim svoje i tudje reci...Vreme je da se povucem, u miru i tishini :oops: Drugovi, prijatelji, braco, SVE NAJBOLJE VAM ZELIM!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam nov na ovom forumu i evo citam ovu temu dobrih sat vremena i smejem se. Zasto? Zato sto sam slucajno naisao na ovaj forum trazeci informacije o gramofonima, i ako nisam to morao jer imam par ljudi oko sebe koji su zagazili u 6 deceniju zivota i veliki su ljubitelji i poznavaoci hi-end opreme tj. veliki su audiofili(Pozarevac je btw. oduvek srazmerno broju stanovnika bio jak audiofilski centar, sto je i danas, mada verovatno to malo ljudi zna ), dobio sam iste i jos uvek ih dobijam i hvala svima sto trose svoje slobodno vreme na druge ljude, a hifi se i svodi na ljubav a ne na korist. Nemam prava da se mesam u ovu raspravu ali krenucu od sebe da bi malo ako je to ikako moguce smirio strasti. Kad neko postavi neko pitanje tipa da li je dobro to pojacalo, taj cd, taj tuner, taj zvucnik, veliki broj odgovora se svodi na to da to ili nije dobro ili se preporucuje nesto puno skuplje...da li je neko zapitao samog sebe zasto ljudi postavljaju nekada i glupa pitanja? Jednostavno zato sto nije svako platno sposoban da kupuje neke stvari ali to ne znaci da ga uredjaji koje ima kuci ne cine ljubiteljem muzike ili na neki skroman nacin audiofilom (makar imao najgori technics u kuci...). Problem kao i sve sto je vezano za sukob misljenja u ovoj zemlji je sujeta...Svako ima svoje misljenje, zelje i mogucnosti. Ni ja nisam srecan sto imam CA AV risiver i Bose-a, voleo bi da imam neki Audio Note Ongaku i Tannoy Westminster sa nekim Siltech-om i sobu od 50kvm da to slusam naravno na LINN-u LP12 ili nekom VPI-u, ali nemam niti cu ikada mozda imati mogucnosti to da posedujem. Ja ovaj forum shvatam kao ucionicu, oni koji ulaze u taj svet treba uvesti u hi fi realnim savetima a ne prepirkom i sujetom. Nadam se da necete da me ispljujete ali mi je pun kofer sujete u Srbiji, kako u firmi u kojoj radim tako i svuda na ulici. Postovanje i pozdrav svim user-ima i moderatorima. Daj ljudi da razgovaramo i razmenimo iskustava ma kakva ona bila...

Link to comment
Share on other sites

Ti pod broj jedan, nisi objektivan jer imas uredjaje kupljene u AV Impulsu, znas licno prodavce, tako da i u slucaju da nemas zaradu od cele price, neces nista preduzeti sto AV-u ne ide u prilog.

:oops:

Cestitam! Upravo smo dosli do najboljeg zakljucka: Hajde da nadjemo moderatore koji nemaju veze sa bilo cime, koje uopste ne interesuje hi-fi. Posto, je'l, ako su bilo sta kupili bilo gde - to je sukob interesa. :o

Odustajem od dalje diskusije.

Link to comment
Share on other sites

Ja ovaj forum shvatam kao ucionicu, oni koji ulaze u taj svet treba uvesti u hi fi realnim savetima a ne prepirkom i sujetom. Nadam se da necete da me ispljujete ali mi je pun kofer sujete u Srbiji, kako u firmi u kojoj radim tako i svuda na ulici. Postovanje i pozdrav svim user-ima i moderatorima. Daj ljudi da razgovaramo i razmenimo iskustava ma kakva ona bila...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam nov na ovom forumu i evo citam ovu temu dobrih sat vremena i smejem se. Zasto? Zato sto sam slucajno naisao na ovaj forum trazeci informacije o gramofonima, i ako nisam to morao jer imam par ljudi oko sebe koji su zagazili u 6 deceniju zivota i veliki su ljubitelji i poznavaoci hi-end opreme tj. veliki su audiofili(Pozarevac je btw. oduvek srazmerno broju stanovnika bio jak audiofilski centar, sto je i danas, mada verovatno to malo ljudi zna ), dobio sam iste i jos uvek ih dobijam i hvala svima sto trose svoje slobodno vreme na druge ljude, a hifi se i svodi na ljubav a ne na korist. Nemam prava da se mesam u ovu raspravu ali krenucu od sebe da bi malo ako je to ikako moguce smirio strasti. Kad neko postavi neko pitanje tipa da li je dobro to pojacalo, taj cd, taj tuner, taj zvucnik, veliki broj odgovora se svodi na to da to ili nije dobro ili se preporucuje nesto puno skuplje...da li je neko zapitao samog sebe zasto ljudi postavljaju nekada i glupa pitanja? Jednostavno zato sto nije svako platno sposoban da kupuje neke stvari ali to ne znaci da ga uredjaji koje ima kuci ne cine ljubiteljem muzike ili na neki skroman nacin audiofilom (makar imao najgori technics u kuci...). Problem kao i sve sto je vezano za sukob misljenja u ovoj zemlji je sujeta...Svako ima svoje misljenje, zelje i mogucnosti. Ni ja nisam srecan sto imam CA AV risiver i Bose-a, voleo bi da imam neki Audio Note Ongaku i Tannoy Westminster sa nekim Siltech-om i sobu od 50kvm da to slusam naravno na LINN-u LP12 ili nekom VPI-u, ali nemam niti cu ikada mozda imati mogucnosti to da posedujem. Ja ovaj forum shvatam kao ucionicu, oni koji ulaze u taj svet treba uvesti u hi fi realnim savetima a ne prepirkom i sujetom. Nadam se da necete da me ispljujete ali mi je pun kofer sujete u Srbiji, kako u firmi u kojoj radim tako i svuda na ulici. Postovanje i pozdrav svim user-ima i moderatorima. Daj ljudi da razgovaramo i razmenimo iskustava ma kakva ona bila...
Link to comment
Share on other sites

Znam ja sta je 1200MK2 (daleko je od DJ gramofona, jedino sto su ga oni proslavili), i ja bi voleo da imam nesto drugo ali je trenutno to solucija koja zadovoljava, kad na leto stigne Linn Axis sa Akito ruckom onda cu malo vise da se pravim vazan :oops: . Ruzno je svadjati se jer ovaj forum je o muzici i muzickom hardware-u, dve najbitnije sporedne stvari na svetu (i fudbala naravno) :o

Link to comment
Share on other sites

...gospodin iz AV Impulsa napisao kako je to los predlog jer je ta oprema stara i iziskuje troskove odrzavanja,stoje samo po sebi tacno ali nije skupo, i da je na moju prilicno objektivnu kalkulaciju za takav sistem,predlozio nesto sto se prodaje kod njega u prodavnici...
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...