Jump to content


Granice High End-a, donja i gornja


dvv

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Zar je ova tema jos ziva? :wave2

Dakle, posle 6 stranica svakojakog palamudjenja, smatram da se mozemo sloziti sa onim sto sam naveo na prvoj strani.

Ili, da bismo uprostili stvari mozemo malo revidirati:

High-end - od 1500eur do 50000eur po komponenti. (tacka)

Ne postoji nikakav drugi kriterijum osim cene. Sve ostalo je relativno.

Link to comment
Share on other sites

Zar je ova tema jos ziva? :wave2

Dakle, posle 6 stranica svakojakog palamudjenja, smatram da se mozemo sloziti sa onim sto sam naveo na prvoj strani.

Ili, da bismo uprostili stvari mozemo malo revidirati:

High-end - od 1500eur do 50000eur po komponenti. (tacka)

Ne postoji nikakav drugi kriterijum osim cene. Sve ostalo je relativno.

Link to comment
Share on other sites

Izvini, ali 1,5K eura Äak ni u Srbiji nije High End, to je joÅ¡ uvek strogo srednja klasa. To može biti High End samo nekome ko u džepu ima 100 eura, a želi ureÄ‘aj koji polovan koÅ¡ta 2K eura.

U evropskim razmerama, to je strogo Mid Fi. High End poÄinje od 5K eura pa nagore. Izvoli proveri, ali po radnjama, ne na e-bay-u, posebno ne nemaÄkom, na kome je ureÄ‘aj od 30 eura "bolide", "legende", "hammer", itd. Kao Å¡to je i kod nas na recimo Kupujemprodajem, sve Å¡to se nudi "High End", "legenda", "vrhunsko", itd.

Ako kao gornju granicu postaviš 50K eura, šta su onda uređaji koji koštaju preko 100K eura?

I kako onda deliš donji deo spektra, odakle dokle idu Low End i Mid Fi?

Link to comment
Share on other sites

Duvate ovom pricom u jedra i ovako preskupim cenama.Otvorite bilo koji od tih uredjaja od 5000 i videcete da u sve sto je u njemu ne vredi ni 1000E,kako cene idu gore odnos je jos gori.Ljudi na zapadu imaju ugledne firme po 30,40,50g. pa im komponente odlicnog kvaliteta kostaju po 1000-2000E.

Ovakvim pricama se dovodi trziste u situaciju da neko napravi svoj prvi proizvod u zivotu ,lepo zapakuje,predstavi ga nama kao svetsko cudo i prodaje ga za 10.000E na zapadu ,a za nas u Srbiji SAMO 7500E (Inace nikad nije nikad prodao nista van Srbije).To je uglavnom i poenta stvaranja svesti da nista ispod 5000E nije high end.

Pogledajte malo cenovnike firmi kao sto su Quad,Exposure,Rega,Naim,Epos,Creek,Neat..., to sto tamo nadjete za 2000E za ceo svet je High-end osim za nas.

Link to comment
Share on other sites

Pa upravo iz tog razloga je moj prvobitni predlog i bio da donja granica high-enda bude 1500eur, obzirom i na licno iskustvo gde se pocevsi od te cene vec mogu kupiti zaista odlicni uredjaji (zvucno gledano). Ipak, dvv kao "strucno" lice i pokretac topica smatra da je to generalno gledano ipak samo mid-fi, a da pravi high-end krece tek od 5000eur. Ne mogu da se ne slozim i sa takvim stanovistem.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih se složio. Mislim da uzimate pogreÅ¡an kriterijum za odluÄivanje: cenu. Da li broj dlaka koje neko ima, na glavi, odreÄ‘uje da li je on ćelav? I da i ne...

Za to da li je uređaj High-End, valjda, nešto drugo, treba uzeti kao kriterijum.

Znam da je cena najlakša za razgovor, ali...

Link to comment
Share on other sites

Ziko ziko ziko

Mozes li mi objasniti koji drugi kreterijum.

Dugo sam u taj poso : prodajem kupujem , ali izgledami samu su prevaranti oko mene

Samo mali i novi proizvodzaci su posteni dokle ne dodu do neke pare , tocak se opet okrece

U pravu je ( nezmam ko ) rekao Krell za 7 000 € a prodaje se 20 0000 € : prvo kad ga uporedis sa drugi od 20 0000 € dali on vredi te pare ? jedan ce da kaze DA, drugi Ne , opet kazem nemamo isti dzep , vrednost jedne stvar nije ista za svakog

Mozemo da se ubedujemo 100 godina , ali razumi da taj isti Krell za 7 000 € niko nece da ga kupi

Link to comment
Share on other sites

U vreme kad sam ja kupovao Linn Sondek cena novog je bila manje od dve inzenjerske plate u Srbiji,pa mi nije bio problem kupiti ga umesto rabljenog yuga,moja danasnja "inzenjerska" plata ne dozvoljava ni polovan.Izvinjavam se sto zivim u realnom vremenu i prostoru kad pomenuh pricu o parama.

Anubius tvoja opsesivna mrznja prema prema linnu i naimu je vec za brigu,prvo si me nervirao sto se stalno pojavljujes sa svojim zluradim komentarima gde god ja nesto napisem,sad mi te je vec zao-ziveti sa mrznjom nije lako.

Gore pomenuti Milance mi je licni prijatelj poznajem i cenim njegov rad.Kupci su mu jako daleko van ovog prostora(najveci problem mu je shiping).Za bilo kakvu promociju njegovog rada je apsolutno ne zainteresovan kad je u pitanju nasa zemlja upravo zato jer je i on svestan gde zivimo.

Jedna Holandska firma u Novom Sadu zaposljava oko 100 elektro inzenjera za relativno male pare(prema onome koliko bi tamo morali da ih plate),zbog toga mi je drago da neko svoje znanje ume bolje da naplati i nije mi bila namera da omalovazim bilo ciji rad.Zalosno je sto je odnos izmedju fabricke i maloprodajne cene 5:1 to nam govori i gde bi trebalo da kupujemo uredjaje-tako bi se doslo od 5000 na 1000,no svi od necega treba da zive.Zao mi je sto najzasluznijima pripada najmanje.

Link to comment
Share on other sites

cini ti se da mrzim linn i naim, ali s obzirom da su te dve etikete perjanice drpanja musterija vec dobrih 25 god i malo jace, volim da ih spominjem. naravno, ti ces da nam objasnis sta u raznim flat, hi i super capovima vredi te pare koje naim naplacuje, kao i misteriju cene sondeka.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...