Jump to content


Dr Agecov HI-FI


dragec

Recommended Posts

TeÅ¡ko je 21kg, ali polica se drži dobro za sada :thumbsup2 povezivao sam ga na razne kutije, Å¡ta da kažem, jednostavno rastura, 200 wati, može da pokrene i najzahtevnije zvuÄnike, ovaj Audiovector ima zapanjujući bas za svoju veliÄinu a Vincent ga drži pod kontrolom, mnogo dobro radi! Ima drugar Vienne Mozart i Krell 400xi pa ćemo uskoro raditi "clash" pojaÄala, javljam utiske!

Link to comment
Share on other sites

Možda je u soniÄnom smislu korak napred, ali u estetskom je sigurno dva koraka nazad u odnosu na Audio Physic, kao i na one lepotane- B&W. Kako si bre mogao, gde će ti duÅ¡a? :plakanje Nego, pitam se gde ih ti to posle kratke upotrebe prodajeÅ¡, ne sećam se da sam na ih na KP viÄ‘ao?

Link to comment
Share on other sites

@djenka sta cu kad volim da menjam uredjaje a imam i dobrog dobavljaca pa ne moram da se cimam sa oglasima, uglavnom je menjaza u pitanju, doplate itd. Sto se izgleda kutija tice slazem se, bowersi su bili prelepi ali zvucno najslabiji, steta sto imaju mnogo tanak srednji opseg, audio physic su zvucno ubedljivo najbolji i najdetaljniji a lepo i izgledaju a audiovector su prostog dizajna ali zvucno najkompletniji bar za vrstu muzike koju ja slusam... ali menjacu ja i njih, znam sebe :-)

@superFi dobro rade sa vincentom, probao sam ih naravno, nisu budzene, ove su od preko stigle, kao nove su, nemaju ni jednu tackicu na sebi, vedelo bi se po srafovima da je nesto otvarano!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

I opet izmene u sistemu, doduÅ¡e samo zvuÄniÄki kabl i zvuÄnici, dakle pazario sam Braun LS100, a kabl je italijanski HiDiamond 1.Eh da sam ranije znao da dobar zvuk leži u starim kompresionim kutijama uÅ¡teteo bih mnogo para al' Å¡ta da se radi, nikad nije kasno!  ;-)

post-9691-0-03323500-1371126871_thumb.jp

post-9691-0-16247200-1371126880_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav .

Ako volis "stare komresione zvucnike" moras da cujes obavezno i Grundig hifi box 850a pro .

Imam već neÅ¡to sliÄno, to je Sharp Optonica CP 2323HB, to su nemaÄki drajveri, e sad ne znam taÄno da li ih je pravio Grundža ili Braun, uglavnom sve je to isto, bas 16cm, kalotni srednjetonac i polipropilenski visokotonac-kompresiona monitorska kutija izuva kako svira, ovaj Grundig 850a pro ima izgleda bas 20cm ako se ne varam, ma sve to super svira... Sharp kutije držim u Å¡teku pa kad mi svrate neki audiofili na sluÅ¡anje povežem ih i onda ih odpanjim pa snimam reakcije, e onda ima kažem da sam ih platio 30 evra, tek onda im niÅ¡ta nije jasno... Elem, mnogo zvuka za male pare, ako budem imao viÅ¡ka para pokupovaću sve te vintage nemce sa oglasa, naravno samo dobro oÄuvane primerke, mislim da će im vremenom samo rasti cena, ovo je sada smeÅ¡no po kojim cenama se to prodaje, treba iskorisititi momenat, da ne priÄam da sviraju od 99% novih kutija koje koÅ¡taju deset puta viÅ¡e...

Link to comment
Share on other sites

cestitke kolega za old tajmere :thumbsup2  ali zao mi je hi end kutija  audio physic i audio vectora ,msm da im nisi dao sansu da se pokazu u pravom svetlu za te kutije treba mnogo ozbiljnije pojacalo ili neki pream\amp kombo ;-)  poz

Hvala kolega, pa za Audio Physic mi nije žao, kutija je baÅ¡ visoka, oko 110 cm bez Å¡iljaka, joÅ¡ kad se oni stave ode visina na 115 cm, jednostavno sweet spot je visoko iznad glave, kada se sluÅ¡aju treba baÅ¡ Äovek da se izdigne (a meni garnitura niska), elem te kutije definitivno traže A klasu pojaÄala i to od min. 50w Å¡to je veoma visoka investicija sa nepredviÄ‘enim ishodom. Audiovector je već druga priÄa, e za njima malo žalim ali naiÅ¡la mi je dobra kombinacija pa sam ih prodao, njihova mana je Å¡to su pomalo mraÄni, nekako je ceo spektar povuÄen, sa time su se složili i moji drugari koji su ih sluÅ¡ali, ali i dalje su bili jako, jako muzikalni, neverovatan bas za tu dimenziju kutija. No nije ni ovde kraj priÄe, poÅ¡to sada imam jako pojaÄalo a testirao sam ga sa mnogim dobrim kutijama, sada se  polako pripremam da uzmem neki ozbiljniji bookshelf poÅ¡to imam stalke, i extra kablove, ostaje mi da natenane izaberem neÅ¡to baÅ¡ dobro, do tada Braun svira mnogo lepo, njega neću prodavati, ostaće u sistemu B, a za sistem A otom potom... :wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ovo su dobre kutije s obzirom koliko kostaju  ,sluso sam ih u par navrata u 4audiju i nisam im naso neku manu...sto jace pojacalo i dobar cd plejer i svaka ce kutija dobro svirati i vise nego sto moze  :listen

Stevane u pravu si, sviraju super, naravno necu ih zadrzati dugo, uzeo sam ih zato sto mogu da se lako prodaju, mislim da ostatak sistema koji imam zasluzuje malo bolje zvucnike...

Link to comment
Share on other sites

Å ta je novo u planu, dosta si zvuÄnika izmenjao? Pitam poÅ¡to ne mogu da naslutim Å¡ta želiÅ¡ da postigneÅ¡. Vidim da si ostatkom sistema zadovoljan a zvuÄnike nikako da pogodiÅ¡.

Pravo da ti kažem ne znam ni sam. Ovo moje menjanje ureÄ‘aja a ponajviÅ¡e zvuÄnika ne bih nazvao nikakvim lutanjem niti neuspehom, jednostavno volim da menjam s vremena na vreme i to je to, smatram to delom ovog hobbija, kada Äujem neÅ¡to novo poželim to da imam u svom sistemu bez obzira da li je bolje ili loÅ¡ije, meni je važno da je drugaÄije. To me onda drži jedno vreme pa opet promenim i tako, trenutno imam neki "spisak" zvuÄnika koje bih želeo da posedujem:

 

- od bookshelfova to su: Gamut Phi3, Monitor Audio GX50, Mark & Daniel Ruby ili Topaz i Dynaudio Focus 110, od ovoga sam sluÅ¡ao samo prva dva, ovaj MA iz nove Gold serije radi jako dobro, poseban Å¡mek je Å¡to ima ribon, takve detalje dugo nisam Äuo, plus ima mnogo dobar bass s obzirom na svoju dimenziju, ma bombonica od kutije.

 

- od floorstandera to su: PMC 23, Spendor A6, ProAc Studio 140 i Vienna Acoustic Mozart, od ovoga sam sluÅ¡ao samo Vienne i super su, PMC ću sluÅ¡ati ovih dana, baÅ¡ se kanim da odem u 4audio, 

 

naravno ovo nije niÅ¡ta striktno, voleo bih da Äujem i novi Martin Logan ESL, a možda uzmem i neÅ¡to deseto...

 

Prvo Å¡to mi je sada na pameti a voleo bih da Äujem je Sonus Faber Concerto. Nisam imao niÅ¡ta od njihovog brenda, Äuo sam sve najbolje o tim kutijama i Äim se naprave pgodni uslovi odoh da ih Äujem a možda ih i pazarim ako mi se svide...

Link to comment
Share on other sites

Super ti je sistem. Zvucnici nisu moj ukus sto se zvuka tice ali su prelepi ;-) a sto se tice tepiha - na oglas da ga stavis ;-)

Hvala, Slobo, zvucnike cemo menjati ali tepih nikako! To je Belgijski - Äupavi, upija zvuk bolje od bilo kog absorbera, poÅ¡to mi je iza kožna garnitura a ona odbija zvuk kao staklo...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Idemo dalje! Evo novih zvuÄnika u sistemu, mislim da sam ovaj put ubo u centar mete Å¡to se zvuka tiÄe (po mom ukusu), lutao sam, lutao i evo novih bookshelfova, Elac BS 204.2, sjajna sinergija sa Vincentom, zanimljiv podatak da su doÅ¡li iz NemaÄke kao deo sistema u kome je bio Vincent kao moj + Vincent cd i Project gramofon, neko to pažljivo i dobro upario to napolju, Å¡ta reći o joÅ¡ a ne složiti se sa kolegama iz Hi-files Äasopisa koji su testirali ovaj zvuÄnik Äini mi se u januaru 2007. godine i ostali zapanjeni koliko basa može ova relativno mala kutija da pruži. Pravo, ali pravo iznenaÄ‘enje je JET III visokotonac, neÅ¡to poput ribona ali jako nenametljiv zvuk, nikako praskav, glasovi sada zvuÄe neverovatno dobro, i muÅ¡ki i ženski vokali su ubedljivi, neÅ¡to poput Audio Physic kutija koje sam imao ali mnogo bolje, ne znam kako su to izveli ali srednji i visoki spektar je magiÄan! Evo i par sliÄica da zaÄinimo celu priÄu!  ;-)

post-9691-0-05489000-1383327270_thumb.jp

post-9691-0-46114400-1383327273_thumb.jp

post-9691-0-02807500-1383327315_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...