Jump to content


Dr Agecov HI-FI


dragec

Recommended Posts

On 5.4.2021. at 18:07, dragec said:

Audioquest Type 4

Doneo mi ortak prošle godine Type 8 (stari model) da ga terminišem bananama 4mm. Uporedio sam ga tada sa narandžastim 4×2x0.8, oni su slični po preseku, a praktično isto zvuče. Ja sam izvukao maksimum iz orange, koristim 4 komada 4x2x0.8mm po zvučniku. Dužina je mala, oko 2.5m. Nemam primedbi. Za jumpere može da se koristi žica iz orange, nema potrebe juriti parčiće Type 4. 

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, goranb said:

Kako ti se čini ugrađeni dac? Pošto ja imam prethodni model, Yamahu R-N500...
Čiji mi se da si napisao da sada imaš samo jedan uređaj, Yamahu, i zvučnike.. Kako povezuješ PC kao izvor zvuka (ili laptop), sa risiverom, ako uopšte povezuješ?

Dac u R-N602 je dobar, uglavnom slušam flac i waw preko usb-a. Pc nemam povezam ali je tv smart i povezan je optikom, preko njega puštam youtube i lepo to radi. Imao sam ranije Onkyo TX-8050 i bio mi je isto dobar ali tad sam imao druge kutije pa ne mogu da uporedim, nemam pojma, all-in-one uređaji su dosta napredovali a ja sam baš rešio da se oslobodim kablova i viška uređaja.

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, Chieftec said:

 

 

Znači zaključak bi bio da ti se 5-10% više sviđa zvuk kada nije pure direct :)

Tako nekako ispade, ma sa tim kablovima stalno neki placebo, da su terminisani lakše bih radio AB test, ovako dok raskačim i povežem drugi par zaboravim šta sam slušao.

Link to comment
Share on other sites

DAC unutar nekog risivera (nije čak ni stereo pojačalo) se može kvalifokovati dobrim samo ako se posmatra područje risivera, odnosno polje širokog konzjumerskog haj faja.

Ako se uzme u obzir apsolutno sve što se podrazumeva kao haj faj, srednja, viša i haj end klasa, onda je ova kvalifikacija deplasirana.

Ako se recimo posmatraju haj end sprave, primetićemo da važi pravilo da se određene funkcije unutar sistema uvek posebno napajaju. Samo se na ovaj način može postići dobar rezultat. Dobri sistemi imaju po 6, 8,... zasebnih napajanja.

Napajati jednim napajanjem gomilu funkcija, što je tipično u ovom primeru, mogu da se postignu samo potrošački rezultati. Ako je neko zadovoljan ovim rezultatom, i to kvalifikuje kao dobrim, to ne može biti u apsolutnom smislu, već samo za ovaj segment haj faj uredjaja. Pritom treba navesti iskustvo koje se poseduje, šta je sve uporedjivao, itd,...

Ovo pišem zbog neiskusnih da ih ovakve kvalifikacije ne dovedu u zabunu ako oni recimo kupe takav uređaj i skontaju da može biti bolje sa približnom kombinacijom uredjaja / novca.

Link to comment
Share on other sites

Neiskusni nek odu u 4audio i nek poslušaju ovaj risiver, 78.000 dinara košta (ja sam platio polovan star 4 godine od prvog vlasnika 300 evra), za taj cenovni rang je dobar, to jest meni je dobar, za druge ne znam niti ih iko dovodi ovde u zabludu, zna se šta je hi-end i zašto toliko košta, risiver od 300 evra ne spada u tu kategoriju tako da bi to bilo to.

Link to comment
Share on other sites

Лупа глупости... сваки иоле пристојнији авр и др има мин два а они бољи и више напајања. Ако појачало није довољно узме се снагаш. У вишој класи постоје стерео и суроунд претпојачала са даком уз која иду опет снагаши. Све има своје. Не мора све бити раздвојено већ пристојно направљено. Девиалет је све у једном, виша класа па звучи боље од неких раздвојених компоненти. Могу се саставити и засебне још више класе које могу звучати боље. И тако у круг.

ХиФи је висока верност а не звук на два канала.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, vdzele said:

DAC unutar nekog risivera (nije čak ni stereo pojačalo) se može kvalifokovati dobrim samo ako se posmatra područje risivera, odnosno polje širokog konzjumerskog haj faja.

Ako se uzme u obzir apsolutno sve što se podrazumeva kao haj faj, srednja, viša i haj end klasa, onda je ova kvalifikacija deplasirana.

 

Sa ovim navedenim se bas ne bih slozio. Naravno da je bolji zaseban  pre amp( pricam za svoj slucaj)da bude povezan sa snagasem i dobrim zvucnicima. I skupi AVR rade vrlo fino (stereo mode), u sprezi sa cime sam napisao. Dok ne dodje pravi pre-amp.

Posebno kod onih koji hoce  stereo i HT, da rade vrhunski. A to je moguce.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Mala izmena u sistemu, umesto Monitor Audio RS6 zvučnika sada su tu Elac FS 208 Anniversary Edition sa njihovim čuvenim JET ribbonom, model koji su napravili za jubilej 80 godina postojanja firme, tu se uvek potrude da ubace malo bolje drajvere, lepši finiš, kvalitetnije terminale itd, zvučno su mi mnogo bolje legle od engleza. Kutije su u mint stanju, dobio sam ih na probu, posle samo par pesama sam odlučio da ih zadržim. I opet sam vratio Rattlesnake 3, lepše mi zvuči od Audioquesta Type 4. Čekam da prodam MA pa onda kupujem malo bolji DAC. Još uvek se šunjam u "budžet" klasi do 1.000 EUR za ceo sistem, zvučno sam više nego zadovoljan! :listen

20210902_160048.jpg

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, jager said:

Čestitam na novim zvučnim kutijama ;) Ako imaš dovoljno mjesta a ne kvari ti ambijent , pokušaj tepih da povučeš u lijevu stranu da kolko tolko smanjiš prvu refleksiju od parketa ispred lijevog zvučnika .

Hvala, tepih ne mogu da pomeram ima na ranijim postovima slika cele sobe. Iza ce umesto slike New Yorka ici one drvene kockice, nasao sam neku firmu koja ih pravi, 11.500 din je 120x60 cm, sad ne znam da li je to ok cifra? To bi trebalo malo da mi umiri akustiku sobe koja pomalo odzvanja, to je primetio svako ko je slusao moj sistem. Slike tih panela u prilogu.

Screenshot_20210913-162155_Instagram.jpg

Screenshot_20210913-162219_Instagram.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sta sprecava da deo tepiha bude ispod garniture / dela gde je "lenjivac"?

Mada, da li uopste dolazi ta prva refleksija do mesta sa kog se slusa?

I kod mene tepih ne stoji simetricno, ali i ta refleksija ne stize do slusaoca upravo zbog "lenjivca".

 

Dodatno, ne mislim da je pod preterano bitna stavka iliti da je "goli" parket toliko los. Postoji gomila primera sa ozbiljno tretiranim zidovima i plafonom - gde je pod upravo takav.

10.jpg

97996661_1879442865525618_88201675250828

98180432_1879444578858780_25638263573561

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na predlozima, za sad cu da kupim te kockice i da ih nakacim iza pa da vidim sta se desava sa zvukom, generalno pri tihom slusanju nemam nikakvih smetnji, tek kad počnem da "prašim" desava se da soba pocne da "svira", ne znam kako bih tacno opisao taj efekat. Uglavnom spas je sto ovi zvucnici rade jako mirno, utegnuto, veoma su otvorenog karaktera ali ne "vrište" u visokim tonovima cak i kad se slusaju glasno, sredina malkice povucenija od MA RS6, to jest cini mi se da je samo malo masnija a da je to ustvari pravilje zvucno i da je to samo navika jer sam dugo slusao engleze pa mi sad svaka razlika pravi pitanje jel treba tako da zvuci ili kao pre? Ali nemam za sad nikakvih zamerki, bilo bi super kad bih zvucnike mogao jos da izbacim u prostor da budu bar 50 cm od zida (trenutno 30 cm). U sustni bas je nezgodno kad je soba tako okrenuta, lakse bi bilo da su zvucnici na uzem zidu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...