Jump to content


Dr Agecov HI-FI


dragec

Recommended Posts

Od zida imam 30 cm, lep prostor daju, bass ide baš duboko, ne znam da li se merenje vrši od prednjeg ili zadnjeg panela kutije? Ako se meri od prednjeg (gde su drajveri) to je oko pola metra, sasvim dovoljno. Sledeći upgrade su zvučnički kablovi, planiram Audioquest Rocket 11 da uzmem (mogu da se upletu i kao biwiring, taman da skinem džampere da vidim hoće li se dobiti nešto), i još nisam probao da stavim kutije na šiljke, evo od kad sam ih kupio stoje na onim silikonskim stopicama, nikako da se nakanim a imam sve spremno i podloške...

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, dragec said:

Čudi me mada ako ste vi probali biwiring i nema efekta onda bolje da ne jurim kablove, sad slušam Rattlesnake 3, možda ću ih ogoliti duže pa provučem kroz obe rupe i izbacim džempere, probaću svakako više varijanti.

Koristim iste zvučnike sa istim kablom. Prvenstveno sam imao ogoljen kabel i provučen kroz duple konekcije i zadovoljan sam sa dobijenim rezultatom. Takođe sam probao više različitih pozicioniranja i ubedljivo sam najbolji rezultat dobio kada sam zvučnike odvojio na razdaljinu od zida tačno 42 cm. Zašto im prija bukvalno ta razdaljina ne znam ni sam, ali tada je bass bar meni najbolji. Dubok, precizan i definisan. 

Ovo je slika sa starim kablovima,kada sam ih provukao kroz obe konekcije.

monitor-audio-silver-rs6-399269.jpgnames that mean beginning

Link to comment
Share on other sites

Posle sam stavio Rattlesnake, povezao na jednostruku konekciju, mada sam jedno vreme imao Kimber 8TC biwiring, koji su mi davali dobru rezoluciju, ali više nisam eksperimentisao sa kablovima, jer sam uspeo da napravim kompromis uloženo-dobijeno. 

 

IMG-20191102-162441.jpg

Link to comment
Share on other sites

Траже ове кутије добар бакарни кабл. Кимбер 8ТС је одличан али овај Оелбах није за њих ни под разно.

Осим ако не лемите каблове директно на драјвере, набавите фине конекторе (бананице, виљушке) и заштите лицне од ломљења и оксидације. На исти начин, џампер или краткоспојник од истог кабла 15-20цм са конекторима. По мени најбоље је повезати на терминал за високотонац, затим џампером спустити на нискотонац.

Од дуплог повезивања вреди само прави би-амп.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, dragec said:

Hvala, stvarno su odlični zvučnici, da sam znao da tako dobro sviraju pojurio bi ih i ranije, kod mene se u sobi generalno mnogo bolje snalaze kutije koje imaju manje membrane i bass reflex otvor napred.

Kada je bass reflex napred, onda se kutije lakše pozicioniraju u prostoriji, bar po mom iskustvu. Takođe sam primetio da mi lepše sviraju tj. imaju utegnutiji zvuk kada stoje na drvenom postolju. 

Link to comment
Share on other sites

Probaću i tako mada ja mislim da je bolje ići kontra, prvo provući kabl kroz gornje rupe da signal dođe na visoke a posle na bass. Ja sam odlučio da ipak kupim Audioquest Rocket 11 da probam, ranije sam imao Kimber 4TC i uvek sam ga koristio kao biwiring i svuda mi se dobro pokazao. Što se tiče gubitka na bassu ako se ide na tanju žicu to ne znam, znam samo da sam imao Bowerse CM1 kojima nisam mogao da "ukrotim" bass, za njih sam kupio Oehlbach Streamline srebrni kabl od samo 1,5 kvadrata, bukvalno tanka žičica i to ke davalo istu količinu basa kao i kimber. Tako da doke se ne proba neću znati jer u hifi nema nekih strogih pravila.

Link to comment
Share on other sites

Kimber 8TC mi je odlično radio posao. Pre njih sam imao QED anniversary XT i duboko se razočarao u njih. Onda sam uzeo Kimber 8TC i odmah primetio koliko bolju rezoluciju imaju. Posle sam malo experimentisao sa još nekim kablovima i prijatno se iznenadio kako su mi čučnuli Rattlesnake. Za malo para dobije se lep efekat. Odličan odnos uloženo-dobijeno. Tu sam stavio tačku na traganje za kablom. Rešio sam da malo uživam u muzici, a ne da provedem život tragajući za zvučnom nirvanom, jer tu izgleda nema kraja. 

Link to comment
Share on other sites

Tu si potpuno u pravu, meni je taj Rattlesnake baš dobro legao, ove Audioquest kupujem čisto jer sam radoznao i nisu preskupi. Generalno od kad se bavim hifi-jem najmanje razlike u zvuku sam dobijao menjanjem kablova i tu sam u jednom trenutku stao, koristio sam iste kablove godinama a sad kad imam sistem gde postoje samo optički i zvučnički kabl mojoj sreći nema kraja :)

Link to comment
Share on other sites

Kako ćeš da menjaš strujni kabl na pojačalu? Koliko vidim imaš neki Pioneer amp koji nema IEC utičnicu. Moj risiver takođe nema IEC, drugar je uzeo Denonn DRA 800H network risiver par dana posle mene i on ima IEC. Mislim mogu i ja da stavim ali mi je malo žao da sečem nazad lim i da se zezam sa time a ishod je krajnje neizvesan tako da ću tu igrariju da preskočim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...