Jump to content


Dr Agecov HI-FI


dragec

Recommended Posts

Dobro, razumemo se, ali da rezimiram samo, ja NE preporucujem AE sub, iz prostog razloga kojeg sam vec naveo da druge nisam nikad cuo, vec samo preporucujem opciju kontinualne promenljive faze i to je sve. Doduse nekome mozda to i ispadne visak opcija pa je onda bolje uzeti zvucno bolji sub, ako ima akusticki tretiranu sobu, a verujem da su i rel i svs bolji zvucno od ae, onako intuitivno.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno ne znam da objasnim sta tacno radi promena faze, mogu samo da kazem da je koristim za to da se izravnja bas odziv, tj da se izgube pikovi u bas podrucju, da takoreci sve note daju istu jacinu. Bez toga dodavanjem sub-a samo se pogorsavaju problemi sa akustikom sobe. Kazem, ko nema problema sa akustikom sobe ne treba da ga interesuje ovo, ali pretpostavljam da vecina nas ima.

Ukratko vrtis pot dok ne dobijes bas odziv kakav ti odgovara. Meni licno 0 i 180 prekidac ne bi nista znacio, i sub bi samo smetao u sistemu. Strucniji odgovor sta radi faza nek napise neko strucan :) .

Link to comment
Share on other sites

Ne znam Å¡ta se deÅ¡ava u mom sistemu, svira sve bolje ili sam se ja navikao, naime kupio sam polovne kablove ali izgleda da im godi usviravanje u novom sistemu, dakle zvuk je jako Äist i prijatan, bas je precizan i taman za moju kvadraturu, možda malko da ide niže bilo bi dobro ali to ne dozvoljava konstrukcija kutije, ipak su to samo dve jednice od 16cm ali stvarno se Äuje sve. SW neću uzimati za sada, možda napravim neku igrariju tipa: kupim bose pasivni vufer, ima u oglasima bez satelita, i povežem ga na speakers B poÅ¡to Jamo ima izlaz za 2 para frontova. I kad gledam film ukljuÄim ga, a kad sluÅ¡am muziku iskljuÄim ga i gotovo! Gurnem ga negde u ćoÅ¡ak i nek gruva, nek glumi grmljavine i eksplozije u filmovima...

Link to comment
Share on other sites

Ne bacaj pare na pasivni, trazice on mnogo vise wati da radi kako treba u odnosu na frontove. Ako se ikada odlucis za sw idi na aktivni.

Zasto svi misle da sw tokom filma radi samo kada nesto pukne? Postoji ceo spektar niskih tonova koji su maltene nemoguci bez sw, vazi kako za filmove i za muziku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

DoÅ¡lo je do malih izmena u sistemu, ustvari samo su ostali zvuÄnici i zvuÄniÄki kablovi isti, ostalo je sve novo. Srce sistema sada je Thule IA60, CD player Rotel RCD-02 povezan sa interkonektom Van Den Hul 102 MkIII, ujedno je ovo i HDCD, i tjuner Sony ST-SE520 povezan sa Neotech profesional interkonektom. Zvuk ne bih umeo da opiÅ¡em ali je mnogo bolji u odnosu na sve Å¡to sam do sada imao, Thule jako lepo radi posao, pumpa bas, visoki su Äisti, ne napadni, e sad ne znam taÄno Å¡ta je sve doprinelo poboljÅ¡anju zvuka poÅ¡to sam sve odjedanput prikljuÄio i krenuo u sluÅ¡anje, verovatno ima dosta uticaja i pomenuti VDH kabl, kao i cd koji mi se Äini dosta bolji od sonija 222ES koji sam imao. ÄŒak imam i tri diska koji su HD, moram priznati da se Äuje razlika u odnosu na obiÄne cd-ove (govorim o originalima i narezanim flac-ovima), ne baÅ¡ ogromna ali se Äuje. E sad ako se bude neÅ¡to dalje menjalo idemo na promenu kutija... To je za sada to...

post-9691-0-80663500-1312963760_thumb.jp

post-9691-0-18983800-1312963842_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

I još jedna izmena u sistemu, posle dve godine slušanja Kef IQ30 zamenjen sa Jamo C803. KonaÄno bookshelf koji sam tražio, dakle sa jakim i izraženim basovima, kutija koja potpuno odgovara muzici koju slušam (pop, rock, soul...). E sad, nažalost, Thule se pokazao kao slabašan i teško gura 87db od Jama, mnogo mi je žao pojaÄala, izuzetno je, ali moraće izgleda da ide dalje, trebaće mi mnogo snažnije pojaÄalo pa ako imate neki predlog...

p.s. kao što vidite drugi je i enterijer, ova soba je malo veća :)

post-9691-0-92019100-1315211565_thumb.jp

post-9691-0-78964000-1315211641_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Da, slabašan je, prosto ne može da pogura zvuÄnike, ima skalu od 0-79, recimo na 40 bi kef vrištao, toliko je bilo glasno, dok Jamo na toj snazi svira kao da si utišao jer namerno tako hoćeš, jednostavno sam se plašio nedostatka snage, e sad naći model IA-100 bi bilo super, kad bi neko hteo da se menja... Za ove kutije po meni je min pojaÄalo od 100W.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Trenutni setup:

CD player - Rotel RCD-02

Amp - Teac A-BX10 MkII

Tuner - Sony ST-SE520

Speakers - Bowers and Wilkins 704

Interkonekt: Supra EFF-I (tu je i Van den Hul 122MkII na tuneru)

ZvuÄniÄki kabl: Ecosse CS 4.4 Biwire

O zvuku ne bih pisao niÅ¡ta posebno osim da je kristalno Äist, utegnut, i ja sam prezadovoljan!

P.s. Slika 3 prikazuje jednu vrlo bitnu stvar koja znaÄajno poboljÅ¡ava akustiku sobe i spreÄava odzvanjanje, to je panorama New York-a odÅ¡tampana na ploteru na platnu (canvas), zatim je naÅ¡panovana na letvice 4 cm, upija zvuk jako dobro a i estetika je zadovoljena pa eto saveta za sve koji bi da akustiÄki srede prostor za sluÅ¡anje a nisu znali kako a da izbegnu ružne stiropore, sunÄ‘ere itd...

post-9691-0-08341400-1326712266_thumb.jp

post-9691-0-45891100-1326712283_thumb.jp

post-9691-0-55042700-1326712297_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Trenutni setup:

CD player - Rotel RCD-02

Amp - Teac A-BX10 MkII

Tuner - Sony ST-SE520

Speakers - Bowers and Wilkins 704

Interkonekt: Supra EFF-I (tu je i Van den Hul 122MkII na tuneru)

ZvuÄniÄki kabl: Ecosse CS 4.4 Biwire

O zvuku ne bih pisao niÅ¡ta posebno osim da je kristalno Äist, utegnut, i ja sam prezadovoljan!

P.s. Slika 3 prikazuje jednu vrlo bitnu stvar koja znaÄajno poboljÅ¡ava akustiku sobe i spreÄava odzvanjanje, to je panorama New York-a odÅ¡tampana na ploteru na platnu (canvas), zatim je naÅ¡panovana na letvice 4 cm, upija zvuk jako dobro a i estetika je zadovoljena pa eto saveta za sve koji bi da akustiÄki srede prostor za sluÅ¡anje a nisu znali kako a da izbegnu ružne stiropore, sunÄ‘ere itd...

alal ti za kutije... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

kako radi teac , ustvari thule :)

Sad se tek vidi koliko je ustvari dobar taj Teac, ma radi extra, gura kutije k'o od Å¡ale, one su 8 Ohma i 90 dB tako da je za njegovih 100W to igra, dakle Äuju se svi detalji i na vrlo maloj snazi, a karakteristiÄan britanski zvuk iz Bowersa dolazi do izražaja pri glasnijem sluÅ¡anju s tim Å¡to je sve tako kristalno jasno i Äisto, glasovi mnogo dobro zvuÄe, bas ide baÅ¡ dosta duboko ali ne brunda, uklopilo se sve baÅ¡-baÅ¡. Sad sam se bacio na snimanje HDCD-ova, remasterizovani snimci Roxy Music, Doorsa i Stivie Wondera zvuÄe opako dobro!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...