Jump to content


Dr Agecov HI-FI


dragec

Recommended Posts

Lepo sve to izgleda, a ja bih zvučnike još samo malo napred dok desni ne dotakne tepih. To je i dalje u liniji komode i ne bi trebalo da smeta. 

Jedno pitanje, jel ima to postolje dole neke navoje za spajkove? Iskoristio bih ako ima, može i sa torban vijcima da se isproba. Jeftino za igru, ne oštećuje parket a trebalo bi da ima pozitivnog uticaja.

Javi kako rade ti difuzori. Baš lepo izgleda ta crno-drvo-crno varijanta. I meni soba trenutno odzvanja od praznih zidova, a pored dve police za knjige sam naručio i nekoliko ovakvih panela za ekperimentisanje. 

Link to comment
Share on other sites

Imaju navoje za spajkove, nisam ih jos podigao, imam sve, i podloske, za sad su na Tesa silikonskim gumicama, stavio ih privremeno dole na sva cetiri ćoška da ne grebu parket. Poigracu se naravno, nisam jos sve stigao. Lepo izgledaju ovi decibel paneli, javi takodje kakav efekat su dali.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 13.9.2021. at 16:23, dragec said:

Hvala, tepih ne mogu da pomeram ima na ranijim postovima slika cele sobe. Iza ce umesto slike New Yorka ici one drvene kockice, nasao sam neku firmu koja ih pravi, 11.500 din je 120x60 cm, sad ne znam da li je to ok cifra? To bi trebalo malo da mi umiri akustiku sobe koja pomalo odzvanja, to je primetio svako ko je slusao moj sistem. Slike tih panela u prilogu.

Screenshot_20210913-162155_Instagram.jpg

Screenshot_20210913-162219_Instagram.jpg

Jesi isprobao?

Link to comment
Share on other sites

Nisam, cekam da prodam MA, te pare cu uloziti u kockice i dac smsl, dakle to je plan za sada :))) sa spajkovima nisam dobio nista specijalno, ove kutije imaju neko bas stabilno postolje od medijapana, rade jako mirno i imajj bas dubok bass koji do sada nisam dobio ni sa jednim zvucnicima koje sam imao, osim Kappa 6.2i ali tu je problem bio visak basa i one traze bas veliki prostor iza. Sve u svemu radi ovo sve jako dobro, nemam zamerke te sitnice cu u hodu resavati pa javljam rezultat...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Stigao je DAC SMSL Sanskrit 10th, prvi utisci su odlični! Cena mu je 16.000 din sa poštarinom, novo, neotpakovano, ima i daljinac, zadovoljan sam sa ovom kupovinom, promenio sam i zvučnički kabl, stavio sam Oehlbach 1010, čist bakar 4 kvadrata. Ostalo je još da poručim šiljke za zvučnike, navoj M6 - imate li neki predlog? Podloške imam iz hi-fi tribe, 25 mm prečnika su hromirane 8 kom. I tako, malo po malo ovaj sistem liči... :listen

smsl.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zvukje  prepun detalja, sad se vidi koliko je ustvari moćan Jet III ribbon, dobio sam i malo više basa, to se možda može pripisati i kablovima jer sam i njih skoro menjao, velika razlika u odnosu na Fiio D3 koji sam do sada koristio, realno to je više bila igračkica, vrši posao ali nije ozbiljan dac. kao interkonekt koristim Supru EFF-1, odličan kablić, bio mi kratak za cd ali ovde je baš legao. Još uvek testiram pošto imam nekih 6 filtera na daku, vrlo su slični ali kad god pritisnem daljinac za sledeći oseti se razlika, tu moram još da se pozabavim da puštam jednu pesmu iznova i da vidim koji mi najviše odgovara, sve u svemu odlična spravica, videću kasnije da izbacim cd i na njegovo mesto stavim neki mini PC.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Elac je još uvek tu, nije došlo do većih izmena u sistemu osim što sam nabavio CD plejer iz iste serije kao pojačalo i tjuner, jedva ga nađoh, oko dve godine sam čekao da naiđe na KP, to je model CDX-596. Stavio sam i Bowerse 601 S3 iz B sistema malo na probu, oni su mi u drugoj sobi, sviraju zajedno sa Panasonicom XR-55 (D class risiver), u suštini taj drugi komplet mi je povezan na tv optikom, hteo sam bolji zvuk sa tv-a ali nisam želeo saundbar pa sam tako sklopio. Moram reći da su ovi mali zvučnici zaista vredni pažnje, poslednja serija Made in England, našao sam ih u mint stanju od jednog kolekcionara, završna obrada im je takođe jako dobra. Stalci cu custom made po meri, pitanje za vas koja granulacija peska bi išla u njih pošto hoću da ih napunim, našao sam u Batajnici stovarište, imaju suv kvarcni pesak finoće 0,17 i 0,32.

20231101_083947.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 13. 9. 2021. at 16:23, dragec said:

Hvala, tepih ne mogu da pomeram ima na ranijim postovima slika cele sobe. Iza ce umesto slike New Yorka ici one drvene kockice, nasao sam neku firmu koja ih pravi, 11.500 din je 120x60 cm, sad ne znam da li je to ok cifra? To bi trebalo malo da mi umiri akustiku sobe koja pomalo odzvanja, to je primetio svako ko je slusao moj sistem. Slike tih panela u prilogu.

Screenshot_20210913-162155_Instagram.jpg

Screenshot_20210913-162219_Instagram.jpg

Da li si nešto uradio po ovom pitanju? Meni je interesantno kako se čuje uvođenje ovakve difuzije iza slušaoca.

Link to comment
Share on other sites

Kad sam hteo da poručim firma nestade, jednostavno ih nigde nema, da li su odustali od proizvodnje, šta li je ne znam, uglavnom ne mogu da ih pronađem. Ostaje mi da one slike na blind ramu napunim azmafonom, da probam da ubijem samo te prve refleksije. Soba mi i dalje dosta zvoni, ništa nisam uradio po tom pitanju, lenj sam, priznajem :)))

Link to comment
Share on other sites

Za to iza leđa nisam siguran da je azmafon pravo rešenje. Pre neka difuzija koja ne umanjuje energiju ali raspršuje linearne refleksije koje umeju da proizvedu jeku.

Pre nego kupiš azmafon probaj da nabaciš neko ćebe na taj zadnji zid (preko slike, ako visi neka) da poslušaš u kojoj meri se problem rešava ili nastaju neki novi npr. u boji tonova i njihovoj prirodnosti.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, nisam o tome razmišljao, zanimljivo, znači može pesak (posip) za mačke? Super. Baš sam se mislio kako da zadihtujem dole da ne ispada ali Delija ima predlog da ostane u kesama, onda ću tako i da uradim. Ja sam hteo da sipam malo knjigovezačkog lepka dole oko 3 mm da popunim dno da ne bi slučajno ispadao pa kad se osuši onda da sipam pesak preko i to 2/3 stuba da bi stalci bili stabilni, da li treba full da ih napunim do vrha?

Link to comment
Share on other sites



Hmm, nisam o tome razmišljao, zanimljivo, znači može pesak (posip) za mačke?


Имам мачку у стану, посип из Лидла је врх, 10. кила а цена багатела.


Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Operacija uspela! Prvo sam nalio lepak za drvo, oko 3 mm na dno da ne bi bilo kasnije rasipanja, lepo se razlio i jedno dve nedelje se sušio taman dok sam našao vremena da odem u Bataju po pesak. Uzeo livački beli, 0,17 granulacija, čist, suv, velike finoće, napunio sam 4/5 zbog stabilnosti a i rekoše mi da ne punim do kraja zbog stabilnosti i akustike, ja poslušao. Elem rezultat je neočekivano dobar, zvučno nekih 15-20% mi bolje sviraju Bowersi, neverovatno, kad čuknem u stub kao u mermer da sam udario, prezadovoljan sam ovom akcijom. Napomena da je ovo samo igrarija sa kutijama iz B sistema, Elac FS 208 je i dalje tu glavni "baja" 😅😅😅 

P.s. ostalo dosta peska, poklanjam ako nekom treba i ne mrzi ga da se iscima do Karaburme, samo lično preuzimanje.

20231206_150336.jpg

20231206_155704.jpg

Screenshot_20231209_183404_Gallery.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...