Jump to content


Dr Agecov HI-FI


dragec

Recommended Posts

Sve se može. Nisam mislio da menjam njegov fabrički kabel, jer je pojačalo u mint stanju, ali kada sam pre njega imao Arcam A29 i kupio Oelbah C13 strujni, nisam mogao da verujem kolika je to bila razlika, još taj C13 nije neki wow, al opet je primetno bolji od fabričkog kabla, tako da ću gledati da i to unapredim, a za strujnu letvu sam siguran da će biti bolje od sadašnje aluminijumske.

Link to comment
Share on other sites

Znam da je pre par godina bila priča da player.rs treba da dobije distribuciju za Isotec, pa sam mislio da probam njihovu strujnu letvu, ali niko ne zna da li je to uopšte bila tačna informacija, pa sam došao do ideje da mi se napravi strujna letva od strane profesionalca, koji zna šta radi. E sad, kako to obično biva sa majstorima, nikad da dođem na red.:screwy

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, gvlada said:

Хехе, ко не разуме да боље ради са аудиофилским каблом за њега и није хифи уређај. :)

Kapiram sve ali ne bih da idem u to zezanje sa ugrađivanjem IEC-a, iskreno ovo svira iznenađujuće dobro za svoj cenovni rang tako da za sada ništa ne diram.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Samurai said:

Znam da je pre par godina bila priča da player.rs treba da dobije distribuciju za Isotec, pa sam mislio da probam njihovu strujnu letvu, ali niko ne zna da li je to uopšte bila tačna informacija, pa sam došao do ideje da mi se napravi strujna letva od strane profesionalca, koji zna šta radi. E sad, kako to obično biva sa majstorima, nikad da dođem na red.:screwy

Na srecu Isotec ne radi Player, vec M Kabl.

Link to comment
Share on other sites

Natrčao mi Audioquest Type 4 po povoljnoj ceni, 2x2m, dobio sam poboljšanje zvuka odprilike 5-10%, još se usvirava, bolja je separacija i dosta čvršći bass, to je ono što sam za sada primetio. Gole žice sam stavio, ogolio do svežeg bakra, ima jednu tanku crvenu i jednu deblju, isto tako i za minus, tanje sam stavio na HF a deblje na LF, na risiveru isto sve razdelio i uključio A+B. Pritegao sve, ne diram ništa narednih 6 meseci, do tad će žica malo da oksidira, onda skidam i nosim na novo skraćivanje i full terminaciju, 4 bananice iz pojačala da idu i 4 po kanalu za zvučnike, 12 komada ukupno, taman da prodam do tad nešto od viškova da pokrijem troškove lemljenja i bananica...

IMG_20210405_175049.jpg

Link to comment
Share on other sites

58 minuta ranije, Toza said:

Probaj i ovako...

Stavi sve crvene (obje) na plus basa, a crne na minus basa, a od tankih napravi kratkospojnike i spoji visokotonce.

Dobićeš još malo svega.

Da, tako ćeš skratiti kablove za po par cm.

 

Nemam više lufta za skraćivanje, još max 2-3 cm, to ostavljam za terminaciju, slažem se da treba probati razne varijante ali za sad mi je ovako super.

Link to comment
Share on other sites

Тај кабл није намањен bi-wire коришћењу већ се обе, тања и дебља жица, користе за + тј - сигнал.

Купи где има још 30ак цм кабла па направи џампере. Бићеш захвалан кад урадиш то на крају.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, dragec said:

Natrčao mi Audioquest Type 4 po povoljnoj ceni, 2x2m, dobio sam poboljšanje zvuka odprilike 5-10%, još se usvirava, bolja je separacija i dosta čvršći bass, to je ono što sam za sada primetio. Gole žice sam stavio, ogolio do svežeg bakra, ima jednu tanku crvenu i jednu deblju, isto tako i za minus, tanje sam stavio na HF a deblje na LF, na risiveru isto sve razdelio i uključio A+B. Pritegao sve, ne diram ništa narednih 6 meseci, do tad će žica malo da oksidira, onda skidam i nosim na novo skraćivanje i full terminaciju, 4 bananice iz pojačala da idu i 4 po kanalu za zvučnike, 12 komada ukupno, taman da prodam do tad nešto od viškova da pokrijem troškove lemljenja i bananica...

IMG_20210405_175049.jpg

To je bio moj sledeći kabel, koji sam hteo da kupim ( Audioquest Type 4), ali mi je Rattlesnake lego ko budali šamar, pa nisam ni stigao da ga probam. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Samurai said:

To je bio moj sledeći kabel, koji sam hteo da kupim ( Audioquest Type 4), ali mi je Rattlesnake lego ko budali šamar, pa nisam ni stigao da ga probam. 

Rattle neću prodavati, stvarno je odličan, sad imam oba pa mogu da se igram, i meni je odlično legao Oehlbach ali sam ovaj Audioquest dobio povoljno pa sam se odlučio da ga uzmem.

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, gvlada said:

Тај кабл није намањен bi-wire коришћењу већ се обе, тања и дебља жица, користе за + тј - сигнал.

Купи где има још 30ак цм кабла па направи џампере. Бићеш захвалан кад урадиш то на крају.

U pravu si druže, sad sam čitao i nigde ne vidim da se koristi kao raspleten, pa sad ne znam šta da radim, jedino da odem u 4audio da mi prodaju metar ili pola metra da zamolim prodavca kad bude kraj rolne i da od tih parčića napravim džampere. Danas ću da vratim pločice i da slušam single-wire. Iskreno sad sam primetio da juče nisam pritisnuo dugme na risiveru Pure Direct, moram još malo da istestiram oba kabla pod istim uslovima. Sviđa mi se Audioquset za sada ali rad sa njim je noćna mora, bakar u njemu je tako čvrst i težak za savijanje da je to haos. Trebalo je odmah odneti na terminaciju ali onda nije to ta cena.

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, dragec said:

Natrčao mi Audioquest Type 4 po povoljnoj ceni, 2x2m, dobio sam poboljšanje zvuka odprilike 5-10%, još se usvirava, bolja je separacija i dosta čvršći bass, to je ono što sam za sada primetio. 

 

 

6 sati ranije, dragec said:

. Iskreno sad sam primetio da juče nisam pritisnuo dugme na risiveru Pure Direct,

 

Znači zaključak bi bio da ti se 5-10% više sviđa zvuk kada nije pure direct :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...