Jump to content


Dr Agecov HI-FI


dragec

Recommended Posts

3 sati ranije, dragec said:

Evo malih izmena u sistemu, nabavio sam pojačalo Sony TA-F670ES i kutije Infinity Kappa 6.2i Series II. Zvuk, šta reći? Fantastičan! Uostalom ko je slušao Kappa seriju znaće o čemu pričam. Prostora za upgrade ima još samo u pojačalu, kablove i izvor ne bih menjao, Sony je odličan match sa Infinitijem, ima zdravih 100 W i tera super! Vintage sistem koji mi se mnogo dopada, a najviše mi se sviđa cena, jer nisam dao gomilu para da bih dobio perfektan zvuk.

Primera radi cene su bile sledeće: kutije 400 eur + pojačalo 150 eur + cd plejer 150 eur + tjuner 50 eur + svi kablovi 100 eur, cirka dobijamo cifru od oko 900 eur za ceo sistem.

Mnogo zvuka za male pare! :listen

IMG_20190404_090342.jpg

Svake godine drugi sistem :razz:  Važno je da uživaš i da to svirucka po ukusu :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Delija said:

Lepo :thumbsup2

Jel postoji mogucnost da jos malo udaljis zvucnike od zida?

Ovo je najviše što mogu, to je 25 cm, malo su zakošeni ka slušaocu pa i tu ima malo lufta. Znam da bi u većoj sobi prodisale još bolje ali i ovako je dobro, generalno te Kappe jedinu manu koje imaju je malo uža scena koju prezentuju, to su mi rekli svi audiofili koji su ih imali, kod mene pak to ispade i prednost jer mi je pozicija kutija na širem zidu.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Delija said:

Lepo :thumbsup2

Jel postoji mogucnost da jos malo udaljis zvucnike od zida?

Ovo je najviše što mogu, to je 25 cm, malo su zakošeni ka slušaocu pa i tu ima malo lufta. Znam da bi u većoj sobi prodisale još bolje ali i ovako je dobro, generalno te Kappe jedinu manu koje imaju je malo uža scena koju prezentuju, to su mi rekli svi audiofili koji su ih imali, kod mene pak to ispade i prednost jer mi je pozicija kutija na širem zidu.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Delija said:

Lepo :thumbsup2

Jel postoji mogucnost da jos malo udaljis zvucnike od zida?

Ovo je najviše što mogu, to je 25 cm, malo su zakošeni ka slušaocu pa i tu ima malo lufta. Znam da bi u većoj sobi prodisale još bolje ali i ovako je dobro, generalno te Kappe jedinu manu koje imaju je malo uža scena koju prezentuju, to su mi rekli svi audiofili koji su ih imali, kod mene pak to ispade i prednost jer mi je pozicija kutija na širem zidu.

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, jagermaister said:

Svake godine drugi sistem :razz:  Važno je da uživaš i da to svirucka po ukusu :thumbsup2

Hvala, svirucka super! Ko je pratio temu zna da ja baš volim da menjam uređaje tako da će biti toga još, takav je hobi!

ps. izvinjavam se na duplim postovima, nešto je zabagovalo kod mene...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Odlučio sam se na upgrade ovih vintage kutije, sviđaju mi se pa rek'o da vidim vredi li uložiti još koji dinar u njih, matore su i jedan polydom je malo bio oštećen, to mi je baš smetelo više vizuelno nego što je uticalo na zvuk, a i godine čine svoje, kapacitivnost kondenzatora opada, 27 i kusur godina, vreme čini svoje. Kolega bokiooo7 mi je uradio refresh skretnice, svi kondovi stavljeni (Mundorf naravno), našao sam i majstora iz Sente koji pravi membrane za Polydome, čovek ima kalup napravljen na CNC-u, do sada ih je naštancovao bezbroj, lije ih od neke vrste svile pa ih impregnira sa više slojeva nekog laka, ne znam tačno šta radi, zato sam se pre svega raspitao kod njegovih već zadovoljnih mušterija da li je zvuk isti, svi su mi rekli da je zvuk i bolji posle zamene, više vazduha i prozračnosti se dobilo, to su iskustva vlasnika Kappa 8 i 9.2i. Ovo je snimak još neusviranih kutija, nisu čak ni na spajkovima, oko 10 sati treba da se kondenzatori polarizuju i treba neko određeno vreme da se membrane na srednjetoncima "razmrdaju", uglavnom rezultat je WOW!!! Naravno na ovoj elektronici svaka kutija će da prosvira ali sad bar znam da imam top zvučnike, treba im ugoditi sa nekim dobrim pojačalom (koje trenutno nemam), dakle idemo dalje u potragu...:listen

 

 

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, dragec said:

Kolega bokiooo7 mi je uradio refresh skretnice, ...

 

 

Kod Bokija je prostorija izvanredno akustički sređena, a ta dva pass-a vade parket kad okine bass na njegovim JBL-ovima. Govorim o onom što sam čuo u dva - tri navrata u gostima.

Ovakav snimak nikad nije dovoljno merodavan, ali se vrlo jasno čuje izvanredna prozračnost u zvuku tvojih rifrešovanih kutija.

Neka je sa srećom uživaj. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Father said:

Kod Bokija je prostorija izvanredno akustički sređena, a ta dva pass-a vade parket kad okine bass na njegovim JBL-ovima. Govorim o onom što sam čuo u dva - tri navrata u gostima.

Ovakav snimak nikad nije dovoljno merodavan, ali se vrlo jasno čuje izvanredna prozračnost u zvuku tvojih rifrešovanih kutija.

Neka je sa srećom uživaj. :thumbsup2

Hvala Father, ovaj snimak je čisto informativnog karaktera, uživo se čuju mnogo dobro, ja sam prezadovoljan!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Promenio sam policu, a i ostatak sistema. Ostao sam veran amerikancima, kutije su sada JBL L80 (kupio od člana foruma u mint stanju), zvučno perfektne! Ostatak sistema su tri Yamahe, amp AX-596, cd CDX-560 i tjuner TX-592, uzeo sam sve od iste firme da mi komande budu na jednom daljincu. Dobio sam dosta veći pomak u skoro svim segmentima u odnosu na Kappa 6.2. Još malo ću se poigrati sa kablovima i ništa ja tu više ni bih dir'o (do sledeće jeseni :D)

L80.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, zeljko1974 said:

JBL i yamahe se voledu

O, da, veoma. Šta znam, ukazala mi se prilika da sve zamenim, a volim da menjam uređaje i tako sam sve pokrenuo s tim što sam L80 pikirao još par meseci ranije, a Yamaha je već bila spremna na polici. Kappe su zaista sjajne kutije, ovde na JBL je bass dosta bolji i visoki su mnogo rezolutniji, rade za dve klase čistije, jedino je sredina malo "tanja" dok Infinity tu dominira. To bio ukratko opis, sve u svemu ja sam prezadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

Имају Л80 одличну средину али траже простор да их не гуше ниже фреквенције. Поиграј се мало са позицијом, а и како је сређивање акустике популарно ових дана на форуму... неки бад панел не би било згорег набавити. :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, gvlada said:

Имају Л80 одличну средину али траже простор да их не гуше ниже фреквенције. Поиграј се мало са позицијом, а и како је сређивање акустике популарно ових дана на форуму... неки бад панел не би било згорег набавити. :)

Naravno, uradiću merenja uskoro pa javljam rezultate.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...