Jump to content


Dr Agecov HI-FI


dragec

Recommended Posts

11 sati ranije, dragec said:

Ne znam jel może bass na A a visoki na B speakers? Ako može onda super, imam bananice pa ću sutra da spojim.

Може, амп има 2 снагаша а 4 излаза тј 2 х 2. На свим је само згодније због конектора.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Za sad Rotel, poguraćemo ih posle sa više watti. Matrixi su preporučeni za pojačala od 50-150W na 4 Ohm. RA-05 ima 80W RMS Output power, inače je 40W. Osetljivost Bowersa je 90 dB. Model Serije 1 je bio baš zaheban za pogon, ove su malo ispeglali i mnogo se lakše pokreću, ne osećam u zvuku ništa da fali, probaću svakako jači amp. Trenutno sam baš zadovoljan i sa ovim.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Poštovane kolege, dugo me nije bilo, u međuvremenu sam nabavio Bowerse CM1 i njih sam slušao kratko i prosledio dalje jer sam zahvaljujući kolegi Microfaradu dobio na probu Focal 807v i rešio da njih ostavim, evo već tri meseca uživam u zvuku, mogu slobodno da kažem da do sada nisam imao bolje zvučnike u sistemu. Stalci su Atacama. Zvuk je neverovatno čist sa predivnom sredinom i odličnim, rekao bih "preutegnutim" preciznim basom. Zaista neverovatne kutije, tako su se dobro uklopile u prostor, imaju bas reflex napred što je bitno, osetljive su 92dB sa Marantzom PM 80 Mk2 (2x25 W A-class) odličan spoj!

focal.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, vdzele said:

Jel taj CD plejer Marantz 63 II KI ?

Jeste i on radi odlično! Pre njega sam imao Myryad MC-100, on je malkice bolji ali mu je oslabio laser pa sam ga prodao. Još da nabavim tjuner Marantz ST-83 i eto savršenog kompleta, mada pošto se uskoro gase FM stanice još se razmišljam...

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, vdzele said:

Ja sam imao jedan takav. Njega je aprejdovao majstor Impuls. Prodao sam ga davno nekom tipu u BG. Možda je to baš moj :} (sada tvoj)

Nije sigurno, ovaj je stigao direktno iz Nemačke kod mene a majstor Voja ga je samo pregledao i očistio. Odličan cd plejer, jako sam zadovoljan sa njim.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, dragec said:

Poštovane kolege, dugo me nije bilo, u međuvremenu sam nabavio Bowerse CM1 i njih sam slušao kratko i prosledio dalje jer sam zahvaljujući kolegi Microfaradu dobio na probu Focal 807v i rešio da njih ostavim, evo već tri meseca uživam u zvuku, mogu slobodno da kažem da do sada nisam imao bolje zvučnike u sistemu. Stalci su Atacama. Zvuk je neverovatno čist sa predivnom sredinom i odličnim, rekao bih "preutegnutim" preciznim basom. Zaista neverovatne kutije, tako su se dobro uklopile u prostor, imaju bas reflex napred što je bitno, osetljive su 92dB sa Marantzom PM 80 Mk2 (2x25 W A-class) odličan spoj!

focal.jpg

Lep sistem, i zvučno vrlo dobar.Puno mi drago da su moj Marantz i Focali završili kod tebe! Sa uživanje da ih slušaš mnogaja ljeta!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dragec said:

Poštovane kolege, dugo me nije bilo, u međuvremenu sam nabavio Bowerse CM1 i njih sam slušao kratko i prosledio dalje jer sam zahvaljujući kolegi Microfaradu dobio na probu Focal 807v i rešio da njih ostavim, evo već tri meseca uživam u zvuku, mogu slobodno da kažem da do sada nisam imao bolje zvučnike u sistemu. Stalci su Atacama. Zvuk je neverovatno čist sa predivnom sredinom i odličnim, rekao bih "preutegnutim" preciznim basom. Zaista neverovatne kutije, tako su se dobro uklopile u prostor, imaju bas reflex napred što je bitno, osetljive su 92dB sa Marantzom PM 80 Mk2 (2x25 W A-class) odličan spoj!

Krasno! Tim Focalima baš odgovara malo Marantzove "topline", odlična kombinacija.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Evo malih izmena u sistemu, nabavio sam pojačalo Sony TA-F670ES i kutije Infinity Kappa 6.2i Series II. Zvuk, šta reći? Fantastičan! Uostalom ko je slušao Kappa seriju znaće o čemu pričam. Prostora za upgrade ima još samo u pojačalu, kablove i izvor ne bih menjao, Sony je odličan match sa Infinitijem, ima zdravih 100 W i tera super! Vintage sistem koji mi se mnogo dopada, a najviše mi se sviđa cena, jer nisam dao gomilu para da bih dobio perfektan zvuk.

Primera radi cene su bile sledeće: kutije 400 eur + pojačalo 150 eur + cd plejer 150 eur + tjuner 50 eur + svi kablovi 100 eur, cirka dobijamo cifru od oko 900 eur za ceo sistem.

Mnogo zvuka za male pare! :listen

IMG_20190404_090342.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...